SP horských kol 2024

Pastrňák režíroval vítězství Bostonu a předčil Holíka, Swayman se blýskl nulou

Gólem a přihrávkou pomohl David Pastrňák hokejistům Bostonu k domácí výhře 3:0 nad New Jersey. Havířovský rodák překonal v sezoně šedesátibodovou hranici a s bilancí 26+35 se vrátil na třetí místo v kanadském bodování. Navíc s 327 trefami předčil na čtvrté příčce v historickém pořadí českých hráčů Roberta Holíka. Čistým kontem zazářil brankář Jeremy Swayman.

David Pastrňák z Bostonu oslavuje gól v utkání NHL
zdroj: REUTERS

Boston – New Jersey 3:0

Pastrňák se nejprve v úvodu druhé třetiny podílel přihrávkou na vítězném gólu, který vstřelil Charlie Coyle. Ten bekhendovou střelou překonal Nica Dawse, který dostal mezi tyčemi Devils přednost před Vítkem Vaněčkem.

Ve 44. minutě následně Pastrňák v přesilové hře zvýšil tvrdou ranou bez přípravy ze své oblíbené pozice v kruhu pro vhazování a v závěru pojistil vítězství favoritů Trent Frederic trefou do prázdné "klece" hostů.

Čtyři předchozí utkání Bostonu skončila až v prodloužení nebo po nájezdech, tentokrát bodovou sérii lídra Východní konference protáhla výhra třígólovým rozdílem.

Buffalo – San Jose 3:0

Buffalo si poradilo se San Jose rovněž poměrem 3:0. Finský brankář Ukko-Pekka Luukkonen zastavil všech 28 střel hostujících Sharks, Casey Mittelstadt vstřelil rozhodující branku a na obě další přihrál.

NHL:

Buffalo – San Jose 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky:
32. Mittelstadt, 35. Tuch, 57. Greenway. Střely na branku: 35:28. Diváci: 16 186. Hvězdy utkání: 1. Luukkonen, 2. Mittelstadt, 3. Tuch (všichni Buffalo).

Boston – New Jersey 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 21. Coyle (Pastrňák), 44. Pastrňák, 59. Frederic. Střely na branku: 36:31. Diváci: 17 850. Hvězdy utkání: 1. Swayman, 2. Pastrňák, 3. Marchand (všichni Boston).

Florida – Anaheim 4:5 v prodl. (2:1, 2:2, 0:1 – 0:1)
Branky: 9. a 33. Bennett, 18. Reinhart, 30. Verhaeghe – 20. a 61. Killorn, 26. Henrique, 35. Silfverberg, 44. Terry. Střely na branku: 33:26. Diváci: 17 885. Hvězdy utkání: 1. Killorn (Anaheim), 2. Bennett (Florida), 3. Henrique (Anaheim).

Columbus – Vancouver 4:3 po sam. nájezdech (1:2, 1:1, 1:0 – 0:0)
Branky: 24. a 51. Voronkov, 6. Činachov, rozhodující sam. nájezd Marčenko – 6. J. Miller, 15. Garland, 28. E. Pettersson. Střely na branku: 44:30. Diváci: 17 622. Hvězdy utkání: 1. Voronkov, 2. Gaudreau, 3. Marčenko (všichni Columbus).

Pittsburgh – Seattle 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 24. a 58. Crosby, 21. D. O'Connor. Střely na branku: 33:21. Diváci: 18 202. Hvězdy utkání: 1. Jarry, 2. Crosby, 3. D. O'Connor (všichni Pittsburgh).