Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na skialpech přes hory

Pastrňák je připravený nastoupit. Vypadá skvěle, jakoby ani žádná pauza nebyla, skládají mu hold spoluhráči

Jediné přípravné utkání Bostonu před restartem NHL se blíží a na ledě by neměla chybět ani česká hvězda Medvědů David Pastrňák. Čtyřiadvacetiletý útočník sice má po dlouhé karanténě za sebou jen tři společné tréninky s týmem, ale jak on, tak jeho trenér a spoluhráči věří, že se na ledě předvede v nejlepší formě.

David Pastrňák při Utkání hvězd v NHL
zdroj: ČTK/AP autor: Jeff Roberson

"Myslím, že on sám chce hrát. A je připravený hrát. Chci se jen ujistit, že nic neuspěcháme, tak to radši ještě prověříme, ale očekávám, že hrát bude a nastoupíme v takřka plné sestavě. Stejně tomu bude nejspíš i v případě Columbusu," uvedl trenér Bostonu Bruce Cassidy.

Havířovský rodák Pastrňák během tréninků v Torontu, které je centrálním městem pro týmy Východní konference při dohrání sezony, nastupoval s obvyklými spoluhráči Patricem Bergeronem a Bradem Marchandem. "Máme za sebou v tréninku spoustu práce, jejich lajna každopádně vypadala zase velmi dobře," chválil Cassidy.

Bergeron a Marchand shodně připustili, že je tak trochu ohromilo, jak dobře si Pastrňák na ledě po tak dlouhé době vedl. "Vypadá skvěle a my máme co dohánět. Vážně vypadá skvěle, stejně dobře jako ten Pasta, jak ho známe. Jako kdyby vůbec žádná pauza nebyla a nic nezameškal," ocenil Bergeron.

"Bylo trochu frustrující sledovat ho, když se vrátil zpátky k týmu. Člověk zjistil, jak daleko jsme za ním. Ale každopádně je to pro nás velká zábava, že ho tady zase máme. Už jen ta energie, která z něho sálá a kterou přináší každý den," přidal se Marchand.

I nadále zůstává mimo tým jiný český útočník Ondřej Kaše. "Očekáváme, že se připojí v krátké době," uvedl generální manažer týmu Don Sweeney.

Bruins byli se 100 body ze 70 odehraných zápasů nejlepším týmem základní části, vyhnuli se tak kvalifikaci do play-off. Místo toho je čekají tři zápasy ve skupině o nasazení v bojích o Stanley Cup. Začnou v neděli, kdy vyzvou na úvod Philadelphii, následně změří síly s Tampou Bay a Washingtonem.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy