Palát odehrál v Coloradu nejlepší zápas sezony

New York - Útočník Ondřej Palát odehrál v NHL nejlepší zápas sezony, když se gólem a dvěma asistencemi podílel na výhře Tampy Bay 4:0 v Coloradu a stal se druhou hvězdou utkání. Z českých hokejistů se v osmi úterních duelech už nikdo bodově neprosadil.

Ondřej Palát
zdroj: ČTK/ZUMA/ autor: Del Mecum

Colorado - Tampa Bay 0:4

Paláta v tomto ročníku zbrzdily zdravotní problémy, kvůli kterým vynechal dvacet zápasů. I proto čtyřiadvacetiletý útočník vstřelil gól poprvé od 23. října, když z dorážky třetí brankou v sezoně otevřel skóre. "Bylo fajn vidět, že se prosadil. Pokud dáte gól takhle brzo, zvláště když se vracíte po zranění, máte ze své hry mnohem lepší pocit. Věřím, že mu to pomohlo," řekl jeho spoluhráč Steven Stamkos.

Zjevně ano, protože další dvě branky Tampy Bay také nesly podpis českého hráče. Palát byl v obou případech součástí krásných kombinací celého útočného tria, které zakončoval právě Stamkos. "Většinu zápasu jsme měli puk pod kontrolou, drželi jsme se v jejich pásmu a dali průchod naší šikovnosti a rychlosti. A vyšlo to. Dnes jsme hráli slušně," těšilo kapitána Tampy Bay.

Trenér Colorada Patrick Roy ocenil zejména akci soupeře, která vedla k druhému gólu. Palát zavezl kotouč do útočné třetiny, vyhnul se jednomu protihráči a mezi bruslemi druhého uvolnil Vladislava Naměstnikova. Ruský útočník z první přihrál Stamkosovi, který střelou bez přípravy zvýšil vedení Tampy. "Byla to nádherná akce, ale my jsme dnes nebránili dobře. Proto vznikaly takové situace," řekl Roy.

Chicago - Nashville 3:2

Hokejisté Chicaga udolali doma Nashville 3:2 a jejich trenér Joel Quenneville si připsal 782. vítězství, kterým v historické tabulce vyrovnal druhého Ala Arboura. Absolutním lídrem je Scotty Bowman s 1244 výhrami. "Chicago je pro mě mimořádné místo. Máme hodně úspěchů (zisk tří Stanleyových pohárů od roku 2010), skvělou partu, která začíná od Rockyho (majitel Rocky Wirtz). Strávil jsem tu skvělých osm let," rozplýval se Quenneville, který před zápasem prodloužil s Blackhawks smlouvu do roku 2020.

St. Louis - New Jersey 5:2

Bez Patrika Eliáše, který podstoupil artroskopickou operaci pravého kolena, podlehlo New Jersey v St. Louis 2:5. V poslední třetině zápasu se těžce sbíral z ledu český útočník Blues Dmitrij Jaškin, na kterého si v rohu kluziště vyšlápl Bobby Farnham. Hráč Devils za faul obdržel trest na pět minut plus do konce utkání.

NY Islanders - Columbus 5:2, Arizona - Edmonton 4:3 v prodl.

Dva hokejisté se v úterý blýskli hattrickem. Brock Nelson vystřílel New York Islanders vítězství 5:2 nad Columbusem a Max Domi byl hlavním strůjcem výhry Arizony 4:3 v prodloužení nad Edmontonem. Domi vstřelil všechny góly v základní hrací době a při třetí trefě mu v přesilové hře pomohla i skvělá práce Martina Hanzala, který zastínil gólmanovi výhled.

Winnipeg - San Jose 1:4

Bez bodové odměny zůstala aktivita Tomáše Hertla, který měl ale také podíl na vítězné brance San Jose. Český útočník se v závěru úvodní třetiny natlačil před brankáře Winnipegu Connora Helleybuycka, jenž mu šanci zmařil vyrážečkou. Následnou dorážkou dokončil Hertlův průnik Joe Thornton a Sharks nakonec vyhráli 4:1.

Výsledky:

NY Islanders - Columbus 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)

Branky: 1., 38. a 60. Nelson, 6. Strome, 46. Strait - 11. Karlsson, 34. Savard. Střely na branku: 33:20. Diváci: 13 115. Hvězdy zápasu: 1. Nelson, 2. Strome, 3. Strait (všichni NY Islanders).

Carolina - Pittsburgh 3:2 v prodl. (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)

Branky: 24. E. Staal, 30. Versteeg, 64. Skinner - 31. Letang, 47. Kunitz. Střely na branku: 21:25. Diváci: 13 012. Hvězdy zápasu: 1. Skinner, 2. E. Staal, 3. Versteeg (všichni Carolina).

St. Louis - New Jersey 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)

Branky: 11. a 38. Berglund, 25. Upshall, 43. Rattie, 60. Backes - 13. Farnham, 15. Stempniak. Střely na branku: 37:24. Diváci: 17 951. Hvězdy zápasu: 1. Berglund, 2. Rattie, 3. Elliot (všichni St. Louis).

Minnesota - Buffalo 2:3 (0:3, 1:0, 1:0)

Branky: 33. Suter, 60. Vanek - 10. McGinn, 18. Ristolainen, 18. Gionta. Střely na branku: 30:23. Diváci: 19 034. Hvězdy zápasu: 1. Ristolainen (Buffalo), 2. Suter (Minnesota), 3. Ullmark (Buffalo).

Winnipeg - San Jose 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)

Branky: 16. Ehlers - 16. Tierney, 20. Thornton, 56. Pavelski, 60. Ward. Střely na branku: 22:27. Diváci: 15 294. Hvězdy zápasu: 1. Thornton, 2. Tierney (oba San Jose), 3. Ehlers (Winnipeg).

Chicago - Nashville 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Branky: 20. a 27. Shaw, 34. Seabrook - 34. Ribeiro, 60. Forsberg. Střely na branku: 23:43. Diváci: 21 618. Hvězdy zápasu: 1. Shaw, 2. Hossa, 3. Seabrook (všichni Chicago).

Colorado - Tampa Bay 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Branky: 22. a 26. Stamkos (na obě Palát), 11. Palát, 52. Johnson. Střely na branku: 21:38. Diváci: 14 227. Hvězdy zápasu: 1. Stamkos, 2. Palát, 3. Bishop (všichni Tampa Bay).

Arizona - Edmonton 4:3 v prodl. (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)

Branky: 33., 44. a 47. Domi, 65. Ekman-Larsson - 19. Draisaitl, 27. Schultz, 42. Pouliot. Střely na branku: 31:28. Diváci: 11 391. Hvězdy zápasu: 1. Domi, 2. Ekman-Larsson, 3. Domingue (všichni Arizona).