Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Evropská liga UEFA

Ovečkin: Návrhy NHL na řešení výluky jsou pouhé podvody

Moskva - "Vedení soutěže svým návrhem dalo fanouškům a médiím naději. Ve skutečnosti jde ale o pouhý podvod." S těmito slovy zaútočil na poslední návrh vedení NHL směřující k ukončení výluky jeden z nejlepších hráčů soutěže, Alexandr Ovečkin. "Snaží se ukázat, že na tom pracují a chtějí zachránit sezonu. Nenabídli však nic nového, je to pořád to samé, jen jinak napsané," dodal na adresu vedení.

Alexandr Ovečkin
zdroj: AP autor: Ryan Remiorz

"(Komisionář NHL) Gary Bettman je pod velkým tlakem médií a hokejové veřejnosti. Snaží se sám ochránit před kritikou. Proto přišel s touhle nabídkou, která je podle něj dobrá. Ale pro koho je? Jen pro něj," dodal dvojnásobný mistr světa momentálně působící v Dynamu Moskva.

Vedení NHL naposledy jednalo s hráčskou asociací ve čtvrtek. NHLPA nepřistoupila na návrh šestiletého kontraktu s rozdělením výnosů rovným poměrem. Přišla s vlastní podobou smlouvy, Gary Bettman však všechny tři navrhované varianty odmítl.

Pokud vedení zámořské soutěže bude stále usilovat o snížení hráčských platů, někteří ruští hokejisté podle Ovečkina nejspíš zůstanou v KHL.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy