VK Lvi Praha - VK Trox Příbram

Ovečkin má další áčka a stíhá Draisaitla s McDavidem, Faksův Dallas si poradil s Arizonou

Alexandr Ovečkin pomohl Washingtonu dvěma asistencemi k výhře nad Anaheimem 4:3 po samostatných nájezdech a v kanadském bodování NHL dál stíhá vedoucí edmontonskou dvojici Leon Draisaitl, Connor McDavid. Na vedoucího německého centra ztrácí Ovečkin s bilancí 20+21 jen dva body, druhý McDavid je před ruským kanonýrem o jediný. Z výhry se v pondělním programu NHL radoval také Dallas s českým útočníkem Radkem Faksou, jenž porazil Arizonu 4:1. Sérii proher naopak prodloužilo New Jersey, v jehož dresu nastoupil Pavel Zacha. Devils na domácím ledě podlehli Ottawě 2:3 po samostatných nájezdech.

Alexandra Ovečkina stíhá Troy Terry
zdroj: ČTK/AP

Washington se ujal vedení ve 14. minutě, kdy po Ovečkinově přihrávce otevřel skóre stým gólem v kariéře Tom Wilson. Anaheim v druhé třetině otočil na 3:2, ale Capitals ještě v závěru prostřední části srovnali. Ovečkin vybruslil před branku, zadovkou přenechal puk Johnu Carlsonovi a ten nadvakrát překonal Johna Gibsona v brance Anaheimu.

V pěti sériích rozhodujících nájezdů se hokejisté Washingtonu prosadili třikrát. Capitals gólem ve třetí sérii udržel ve hře Daniel Sprong, poté se bekhendovým blafákem prosadil Ovečkin a o výhře rozhodl Carlson. Washington zvládl zápas v prodloužení či nájezdech poprvé v sezoně a díky páté výhře z posledních sedmi utkání se posunul do čela celé NHL. "Myslím si, že jsme si předchozí prohry v prodloužení nebo na nájezdy zasloužili. Dnes jsme si vedli lépe a odrazilo se to na výsledku. Stále ale máme na čem pracovat," řekl Carlson.

Sonny Milano pomohl Anaheimu k prodloužení bodové série na čtyři zápasy gólem a asistencí. Jeho spoluhráč z prvního útoku Ducks Trevor Zegras si připsal dvě nahrávky a potřetí za sebou zakončil zápas se dvěma nebo více body. "Hráli opravdu dobře, jsou synchronizovaní a naladění na stejnou notu. Dokážou si výborně vyhovět, což je pro nás skvělé. Nemám, co bych jim vytknul," vyzdvihl trenér Anaheimu Dallas Eakins výkon první útočné formace ve složení Rickard Rakell, Zegras, Milano.

Hokejisté Dallasu rozhodli duel s Arizonou třemi góly v závěrečné třetině. Scotta Wedgewooda, který dostal v brance Coyotes přednost před Karlem Vejmelkou, dvakrát v poslední pětiminutovce překonal Jamie Benn. Faksa v dresu vítězů odehrál čtrnáct a půl minuty a vyslal dvě střely.

New Jersey v souboji s Ottawou dvakrát vedlo, v rozstřelu ale Devils proměnili jen jeden pokus. Čtvrtou prohru v řadě neodvrátil ani Zacha, jenž v zápase za šestnáct minut nebodoval.

Divokou přestřelku mezi Philadelphií a Coloradem ovládli hostující Avalanche 7:5. Hokejisté Colorada vyslali na branku Martina Jonese 50 střel. Flyers, které po odvolání trenéra Alaina Vigneaulta vedl asistent Mike Yeo, prohráli podeváté za sebou.

Za Colorado nastoupil poprvé v NHL od začátku zápasu finský gólman Justus Annuanen a k 27 zásahům přidal asistenci u branky Calea Makara. Pavel Francouz se po zranění kotníku rozchytává na farmě v celku Colorado Eagles a na návrat do prvního týmu Avalanche zatím čeká. Jednatřicetiletý rodák z Plzně v AHL odehrál dva zápasy a vychytal jedno čisté konto.

Pittsburgh porazil zásluhou výborného vstupu do zápasu Seattle 6:1. Penguins v čase 5:07 vedli už o tři góly a ofenzivní smrští vyhnali z branky Philippa Grubauera. Bývalý Francouzův parťák z Colorada, kterého si Kraken vybral v rozšiřovacím draftu, opustil hřiště s jediným zákrokem a nelichotivou úspěšností 25 procent. Třemi body Pittsburgh táhli za výhrou Jake Guentzel (2+1) a Danton Heinen (1+2). Dominik Simon ve čtvrté formaci Penguins odehrál devět a půl minuty a byl na ledě u inkasované branky.

V posledním pondělním duelu zdolal Vancouver 4:0 Los Angeles a na předposledním místě Západní konference se bodově vyrovnal Seattlu a Chicagu. Thatcher Demko kryl 31 střel a vychytal první čisté konto v ročníku.

Výsledky:

New Jersey - Ottawa 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)

Branky: 1. Severson, 29. Bastian - 28. Batherson, 33. B. Tkachuk, rozhodující sam. nájezd Norris. Střely na branku: 24:23. Diváci: 10 312. Hvězdy zápasu: 1. Norris, 2. B. Tkachuk (oba Buffalo), 3. Severson (New Jersey).

Washington - Anaheim 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 2:3, 0:0 - 0:0)

Branky: 40. a rozhodující sam. nájezd Carlson, 14. T. Wilson, 24. Hagelin - 21. Manson, 34. Milano, 36. Lettieri. Střely na branku: 29:34. Diváci: 18 573. Hvězdy zápasu: 1. T. Wilson, 2. Hagelin (oba Washington), 3. Milano (Anaheim).

Philadelphia - Colorado 5:7 (3:4, 0:1, 2:2)

Branky: 7. a 19. Giroux, 17. Lindblom, 43. Atkinson, 59. Laughton - 10. E. Johnson, 14. Landeskog, 16. Newhook, 16. Makar, 22. Ničuškin, 46. Kadri, 52. Jost. Střely na branku: 32:50. Diváci: 16 649. Hvězdy zápasu: 1. E. Johnson (Colorado), 2.Giroux (Philadelphia), 3. Cale Makar (Colorado).

Dallas - Arizona 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)

Branky: 56. a 58. Jamie Benn, 14. Hintz, 50. Peterson - 24. Gostisbehere. Střely na branku: 27:19. Diváci: 17 256. Hvězdy zápasu: 1. Peterson, 2. Jamie Benn, 3. Holtby (všichni Dallas).

Vancouver - Los Angeles 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Branky: 24. Boeser, 26. Garland, 47. Lammikko, 53. J. T. Miller. Střely na branku: 30:31. Diváci: 18 591. Hvězdy zápasu: 1. Demko, 2. Boeser, 3. J. T. Miller (všichni Vancouver).

Seattle - Pittsburgh 1:6 (0:3, 1:2, 0:1)

Branky: 24. Jordan Eberle - 2. a 39. J. Carter, 39. a 49. Guentzel, 5. Crosby, 6. D. Heinen. Střely na branku: 29:31. Diváci: 17 151. Hvězdy zápasu: 1. D. Heinen, 2. Guentzel, 3. J. Carter (všichni Pittsburgh).