Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha

Odložení olympiády dává naději dohrát sezonu NHL. Získali jsme o něco větší prostor, říká Daly

Druhý nejvýše postavený muž ve vedení NHL Bill Daly i přes rychle se šířící pandemii koronaviru v USA věří, že sezona NHL bude dohrána, a to dokonce v plném rozsahu. Jeho víru posílilo i úterní rozhodnutí Mezinárodního olympijského výboru (MOV) o odložení olympijských her v Tokiu. Pro NHL se tím uvolnila významná porce vysílacího času televize NBC v červenci a srpnu.

Alexander Ovečkin se zástupcem komisaře Billem Dalym
zdroj: ČTK/AP autor: Nick Wass

NHL přerušila základní část 12. března, stojí tak již dva a půl týdne. A podle všeho ještě hodně dlouho stát bude. Zástupce komisionáře Garyho Bettmana ale zůstává optimistou. "Myslím, že s postupem času jsme zjistili, že lze přes léto využít ještě o něco větší prostor, než jsme se původně domnívali. A to i s ohledem na to, abychom byli připraveni na další sezonu a odehráli její základní část celou," prohlásil Daly.

Rozhodnutí MOV o přeložení tokijské olympiády na příští rok vytvořilo NHL nový prostor, neboť myšlenky o dohrání sezony během léta právě na problematiku televizních přenosů v Severní Americe narážely. Vedení ligy také požádalo všechny týmy, aby zajistily využitelnost arén, v nichž hrají, až do konce srpna. Sportovní svátek planety měl původně proběhnout v Japonsku od 24. července do 9. srpna.

"Mohu říci, že zůstává naším přáním  pokud ne spíše cílem  začít hrát dříve (než v srpnu). V závislosti na tom, jak se věci vyvíjejí, bychom strašně rádi hráli ještě někdy na jaře. A kdyby pak bylo třeba protáhnout sezonu do brzkého léta, byl by to pro nás krásný problém. Nemyslím si však, že bychom už byli dostatečně daleko na to, abychom mohli uvažovat nad tím, co bude a nebude v tom čase možné," přemítal Daly.

Hráčům sice skončila tento víkend po dvou týdnech domácí karanténa, byla ale prodloužena přinejmenším do 4. dubna. Dosud registruje NHL mezi nimi jen čtyři případy nákazy koronavirem  po dvou hráčích Ottawy a Colorada. Jeden z hráčů Avalanche se ale již plně zotavil. Ačkoliv bylo mnoho testů negativních, někteří hokejisté na výsledky ještě čekají.

Daly: Čísla nakažených hráčů jsou nízká, dodává nám to víru

"Nechci to zakřiknout a musím to zaklepat na dřevo, ale to číslo je zatím velmi nízké. A celkově vzato se zdá, že jsme vcelku zdraví. I to napomáhá naší víře, že ještě budeme mít příležitost, abychom se vrátili na led a sezonu dohráli. A pokud bude potřeba hrát ještě v srpnu, tak prostě najdeme cestu, jak odehrát zápasy v srpnu," konstatoval Daly.

Řada hráčů vyjádřila obavy, jak se omezené možnosti při karanténě podepíšou na jejich formě. A narůstaly o to více při úvahách o tom, že po obnovení sezony začne rovnou play-off, přestože ještě nebyla dokončena základní část. "Tyto obavy naprosto chápeme. Než se začne znovu hrát, přijdou na řadu adekvátní tréninkové kempy, které umožní hráčům dostat se zpátky do formy," ujistil Daly.

Vedle přerušení sezony byly před pár dny rovněž odloženy draft i vyhlášení cen, významné akce původně plánované na červen. Montreal by o draft v hale Bell Centre neměl přijít, i když není jisté, v jaké podobě bude probíhat. A s ohledem na okolnosti a při běžném stavu věcí plný kalendář je otazník také u slavnostního večera s udílením cen.

"Je třeba si určit priority. Pokud bude možné uspořádat plnohodnotnou show, hrozně rádi to uděláme. Ale kdo ví, jaká bude nakonec realita a jak velký prostor budeme na všechno mít. Určitě jsou tu teď přednější věci než slavnostní večer," řekl Daly. A jak to bude s udělením cen, pokud se již sezona nerozběhne? "O tom jsem zatím vůbec nepřemýšlel, ale přidám si to na seznam věcí, o nichž je třeba případně rozhodnout," dodal Daly.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy