Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Rallye Sardinie

O'Reilly nesl hrdě pohár městem. St. Louis pobláznily oslavy Stanley Cupu

Ani hustý déšť nepokazil fanouškům a hokejistům St. Louis Blues sobotní velkolepé oslavy zisku Stanley Cupu. První triumf v NHL od vstupu klubu do soutěže v roce 1967 slavily během průvodu centrem města odhadem stovky tisíc lidí.

Klíčový útočník v cestě za Stanley Cupem Ryan O'Reilly s fanoušky
zdroj: ČTK/AP autor: Scott Kane

Blues odstartovali oslavy středečním vítězstvím 4:1 v rozhodujícím sedmém utkání finálové série play-off v Bostonu. Pro město St. Louis to byl první velký sportovní triumf od roku 2011, kdy baseballisté Cardinals vyhráli Světovou sérii.

Sestřih toho nejlepšího z oslav Blues:

Fanoušci se začali shromažďovat v ulicích už několik hodin před slavnostním průvodem, jenž vyvrcholil u jedné z dominant města, oblouku Gateway Arch. Nejlepší hráč play-off Ryan O'Reilly nesl Stanley Cup ulicí Market Street a umožnil fanouškům si na nejslavnější hokejovou trofej sáhnout. "Pořád mi to nedochází. Nemůžu uvěřit, že jsme vyhráli Stanley Cup," uvedl osmadvacetiletý kanadský útočník.

Kapitán Blues Alex Pietrangelo přiznal, že už se mu téměř šestnáctikilogramový pohár od vítězné středy docela pronesl. "Snažím se sehnat někoho, kdo by mi s tím pomohl," smál se obránce.

Co dovedlo St. Louis k zisku premiérového Stanley Cupu? Poslechněte si další díl Hokej fokus podcastu:

Trenér Craig Berube, jenž převzal tým v listopadu po odvolání Mikea Yeoa, shrnul atmosféru jediným slovem: "Neuvěřitelné!" Později řekl, že má z vítězství obrovskou radost kvůli fanouškům. "Je úžasné, kolik se jich tady sešlo. Všichni sníme o vítězství ve Stanley Cupu, ale tohle překonává všechny představy. Nedá se to popsat slovy."

S Blues slavila i jejich jedenáctiletá fanynka Laila Andersonová, jež se stala talismanem týmu. Dívka bojující s hemofagocytující lymfohistiocytózou (HLH), vážným imunitním onemocněním, byla s týmem na sedmém zápase v Bostonu a zúčastnila se i oslav. "Myslela jsem si, že si ze mě máma dělá legraci," popsala svou reakci na pozvání k sobotnímu průvodu.

Fanoušci St. Louis slavili zisk Stanley Cupu
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Richard Ulreich
Zdroj
ČTK, nhl.com

Hlavní zprávy