V šachu

Nosek gólem nastartoval Vegas, Pastrňák asistoval, ale Boston prohrál v prodloužení

Tomáš Nosek pomohl gólem k výhře Vegas 6:1 v St. Louis. Naopak nahrávka Davida Pastrňáka k vítězství Bostonu nevedla. Bruins i přes 29 zásahů Daniela Vladaře prohráli s Philadelphií 2:3 v prodloužení.

Utkání St. Louis - Vegas
zdroj: ČTK/AP

Hráči Vegas rozhodli o výhře nad St. Louis ve druhé třetině, kdy vstřelili čtyři góly. První branku zápasu zařídil v 8. minutě šikovnou tečí Nosek.

Pardubický odchovanec bodoval ve třetím zápase v řadě a z posledních jedenácti duelů má deset kanadských bodů. Rozhodující fáze zápasu přišla mezi 27. a 29. minutou, kdy Golden Knights vstřelili tři góly v rozmezí 119 sekund a odskočili Blues na 5:1.

Boston podlehl Philadelphii 2:3 v prodloužení a prohrál s Flyers poprvé v sezoně. David Pastrňák v přesilové hře na začátku druhé třetiny asistoval Patrici Bergeronovi u vedoucí branky Bruins.

Český kanonýr nastřelil od levého mantinelu kotouč do předbrankového prostoru a Bergeron pohotovou tečí překonal Briana Elliotta. Philadelphia díky gólu Seana Couturiera srovnala a v prodloužení rozhodl o bodu navíc pro Flyers Travis Sanheim.

Výsledky:

Montreal - Edmonton 3:2 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)

Branky: 42. J. Anderson, 46. Tatar, 65. E. Staal – 20. D. Shore, 40. Nurse. Střely na branku: 32:23. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. E. Staal, 2. Perry, 3. S. Weber (všichni Montreal).

St. Louis - Vegas 1:6 (1:2, 0:4, 0:0)

Branky: 18. Bozak – 13. a 28. Martinez, 7. Nosek, 28. W. Carrier, 30. Marchessault, 33. Hague. Střely na branku: 32:33. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Martinez, 2. Lehner, 3. W. Carrier (všichni Vegas).

Minnesota - Colorado 4:5 (1:0, 0:4, 3:1)

Branky: 9. Hartman, 44. Bjugstad, 50. Marcus Johansson, 60. Fiala – 21. MacKinnon, 22. Burakovsky, 36. Saad, 38. Compher, 48. Landeskog. Střely na branku: 25:36. Diváci: 3000 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Girard, 2. MacKinnon (oba Colorado), 3. Hartman (Minnesota).

Boston - Philadelphia 2:3 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)

Branky: 18. Kuhlman, 21. Bergeron (Pastrňák) – 11. Konecny, 47. Couturier, 64. Sanheim. Střely na branku: 29:32. Dan Vladař odchytal za Boston 62 minut a 55 sekund, inkasoval tři branky z 32 střel a úspěšnost zásahů měl 90,6 procenta. Diváci: 2191 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Sanheim, 2. Elliott (oba Philadelphie), 3. Bergeron (Boston).

Winnipeg - Ottawa 4:3 (1:0, 3:1, 0:2)

Branky: 3. a 29. Dubois, 25. Lowry, 37. Connor – 25. Dzingel, 51. Norris, 57. Connor Brown. Střely na branku: 46:23. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Dubois, 2. Copp (oba Winnipeg), 3. Dzingel (Ottawa).

Calgary - Toronto 3:5 (0:0, 1:2, 2:3)

Branky: 45. a 51. Backlund, 39. Mangiapane – 28. a 51. Matthews, 24. Spezza, 48. Simmonds, 53. Tavares. Střely na branku: 29:30. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Matthews (Toronto), 2. R. Andersson (Calgary), 3. Tavares (Toronto).

Los Angeles - Arizona 2:5 (1:3, 0:1, 1:1)

Branky: 17. Doughty, 43. Athanasiou – 3., 5. a 29. Bunting, 8. Brassard, 60. Dvorak. Střely na branku: 38:33. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Bunting (Arizona), 2. Doughty (Los Angeles), 3. Hill (Arizona).