Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
AZ-kvíz tentokrát s Fortunou

NHL se pravděpodobně dokončí v Torontu a Edmontonu

Sezona NHL se bude od 1. srpna podle všeho dohrávat v Kanadě: přesněji v Torontu a Edmontonu. Předběžně se na tom dohodlo vedení soutěže s hráčskou asociací.

Je nám líto, video expirovalo.
NHL se bude podle AP dohrávat v Torontu a Edmontonu

Zástupci obou stran potvrdili, že dojednali podmínky restartu soutěže a navíc se shodli i na možnosti prodloužení kolektivní smlouvy o čtyři roky do roku 2026. Všechny předběžné dohody ještě bude muset schválit Rada guvernérů NHL, výkonný výbor NHLPA a její členové. Hlasování by se mělo uskutečnit během příštích několika dnů.

Rozšířené play-off pro 24 týmů podle plánu odstartuje v Kanadě 1. srpna. Tréninkové kempy se otevřou 13. července a jednotlivé kluby budou moci zahájit přesun do svých hostitelských měst 26. července.

Toronto a Edmonton budou hostit minimálně kvalifikační kolo a první dvě kola play-off. Zástupci NHL a NHLPA to zatím oficiálně nepotvrdili.

Dohoda o prodloužení kolektivní smlouvy by přinesla jistotu do příštích let. Současný kontrakt vyprší v září 2022, nový údajně řeší i případný návrat hráčů z NHL na olympijské hry.

NHL se kvůli covidu-19 zastavila 12. března. Zbytek základní části byl zrušen, pro sedm nejhorších týmů sezona skončila. Držitel Stanleyova poháru by měl být znám na počátku října.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články