Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Brazílie - Portoriko

NHL se opět představí v Evropě, Stockholm se dočká soubojů Colorada a Ottawy

New York - Národní hokejová liga se po šesti letech vrací do Evropy. Dva duely zámořské NHL uvidí švédský Stockholm, v tamní hale Globen odehrají dva zápasy základní části Ottawa Senators a Colorado Avalanche. Pomyslnými ambasadory by měli být kapitáni obou týmů, Švédové Erik Karlsson a Gabriel Landeskog.

Erik Karlsson z Ottawy v souboji s Gabrielem Landeskogem z Colorada
zdroj: ČTK/PA autor: Justin Tang

V Evropě se uskuteční soutěžní zápasy klubů NHL poprvé od roku 2011 a celkově pošesté. Slavná zámořská liga se v minulosti představila také v Praze, v roce 2008 se v O2 areně utkali hokejisté New York Rangers a Tampy Bay a o tři roky později Boston s Phoenixem (dnešní Arizonou).

Zápasy takzvané Global Series se budou ve Stockholmu hrát 10. a 11. listopadu. Volba Colorada a Ottawy nebyla náhodná - kapitány celků jsou Švédové Gabriel Landeskog a Erik Karlsson a v týmech hrají i jejich další krajané.

"Máme v lize více švédských hokejistů než kdy dřív, takže jsme rádi, že několika z nich umožníme představit se společně s jejich týmy NHL v jejich vlasti," uvedl komisionář soutěže Gary Bettman. V tomto ročníku nastoupilo v NHL 84 Švédů, což je zhruba devět procent z celkového počtu hráčů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články