Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
KH ISSM Kopřivnice - HCB Karviná

NHL chce zmenšit brankářům výstroj, aby padalo více gólů

Boca Raton (USA) - NHL nejspíš čeká další zmenšování brankářských výstrojí a jejich větší jednotnost. Vedení zámořské hokejové soutěže si od kroku slibuje větší počet gólů v zápasech. Na změně se již dohodli generální manažeři klubů a člen vedení soutěže Kay Whitmore.

Petr Mrázek
zdroj: ČTK/AP

Nejdiskutovanějšími částmi výstroje, jež by se měly zmenšit, jsou chránič hrudníku a také brankářské kalhoty. "Je třeba říci, že pozice gólmana se za posledních 20 let změnila. Brankáři se výrazně zlepšili, jsou to velcí chlapi, ale ve skvělé formě a s výtečnou technikou. Jejich vybavení nám až neskutečně narostlo. A při kombinaci toho všeho je pak docela těžké skórovat," řekl generální manažer Tampy Bay a bývalý vynikající útočník Steve Yzerman.

Návrh musí ještě schválit komise soutěže a také Rada guvernérů. Whitmore věří, že dobří gólmani změnu uvítají. "Myslím, že sami cítí, že mezi nejlepšími brankáři v lize a těmi ostatními by mohl být výraznější rozdíl. A když ten rozdíl smazává (velká) výstroj, nejsou z toho zrovna nadšení," prohlásil Whitmore.

Pokud změny v brankářské výstroji vstoupí v platnost, generální manažeři jsou připraveni čekat na výsledek a zatím neuvažovat o jiných změnách ve snaze po dosažení většího počtu branek. K tomu, aby gólmani dodržovali předepsané normy, má přispívat i již platné pravidlo, podle něhož čeká gólmana přistiženého s nesprávnou výstrojí dvouzápasový distanc a pokuta 25 tisíc dolarů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy