Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Zprávy z Tokia

NHL chce odstartovat prvního ledna a odehrát všechny zápasy, ale... jisté není nic

Vedení NHL, nejslavnější hokejové soutěže světa, se stále drží termínu startu nového ročníku prvního ledna. Zástupce komisionáře NHL Bill Daly v pátek potvrdil, že tento termín zůstává cílem vedení ligy. Počítá se zatím s kompletním programem základní části, každý tým by tak měl odehrát 82 zápasů. Daly ale zároveň s ohledem na koronavirovou krizi připustil i variantu, že to nakonec možná nebude realizovatelné.

Alexander Ovečkin se zástupcem komisaře Billem Dalym
zdroj: ČTK/AP autor: Nick Wass

Daly absolvoval v pátek spolu se šéfem soutěže Garym Bettmanem videokonferenci s generálními manažery klubů NHL, při níž probrali různá témata, ale tím hlavním byla nadcházející sezona a její podoba. "Naším cílem je začít hned 1. ledna a odehrát sezonu v plném rozsahu," uvedl pro zámořská média Daly.

"Přestože tohle avizujeme, jsme si zároveň velmi dobře vědomi, že to celé závisí na mnoha různých věcech. Takže sezona může mít nakonec reálně i odlišnou podobu a program v základní části se celý neodehraje. Možná nebudeme hrát do léta, možná nezačneme toho 1. ledna. Stále tu přetrvává spousta nejistoty," přiznal Daly.

Severní Amerika bojuje s nárůstem počtu nakažených nemocí covid-19. I proto Bettman s Dalym zdůraznili při jednání s generálními manažery, že na konečná rozhodnutí ohledně toho, kdy a jak se sezona odehraje, je zapotřebí ještě nějaký čas.

"Řekli jsme jim, že vyhodnocujeme všechny možnosti a že shromažďujeme spoustu informací a dat, ale nemusíme dělat žádná rozhodnutí ihned, neboť je zapotřebí ještě počkat, abychom pracovali s nejlepšími informacemi a pak udělali také ta nejlepší možná rozhodnutí," prohlásil Daly. "O konkrétních úpravách a možných změnách, které také zvažujeme, jsme nehovořili, ale je zřejmé, že jich je v závislosti na různých věcech mnoho," dodal Daly.

Už ve čtvrtek zrušila NHL kvůli koronavirové krizi zápas pod širým nebem, který byl plánovaný na první den roku 2021, i Utkání hvězd. V obou případech je předběžným náhradním termínem až další rok 2022.

Akce Winter Classic se měla odehrát v Minneapolis, na baseballovém stadionu Target Field měli nastoupit hráči domácí Minnesoty a celku St. Louis. Utkání hvězd NHL se chystal ve své hale BB&T Center v Sunrise hostit celek Florida Panthers, 66. ročník tradiční exhibice byl plánován na poslední lednový víkend.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy