Volejbalový magazín

New Jersey se proti Detroitu trápilo, Hertl má bod za asistenci

New York - Patrik Eliáš asistoval v utkání NHL u jediné branky New Jersey, které na vlastním ledě podlehlo Detroitu 1:3. Třebíčský rodák našel přesnou přihrávkou před brankou soupeře osamoceného Andyho Greenea, jenž šikovnou tečí otevřel skóre. V poslední minutě druhé třetiny ale srovnal Joakim Anderson a ve třetí části dokonali obrat Johan Franzén a Tomáš Tatar. Jaromír Jágr ve čtvrtém utkání v řadě nebodoval.

Utkání Carolina - San Jose
zdroj: ČTK autor: Gerry Broome

New Jersey - Detroit 1:3

"Byl to od Pattyho skvělý pas, já už jsem se jen snažil, abych dostal puk nad beton brankáře," vyzdvihl Greene práci českého hokejisty. Celkově si ale útok Devils mnoho pochval nezasloužil - v zápase vyprodukoval jen 11 střel, což je vyrovnání negativního klubového rekordu. Stejně si počínali v říjnu 2001 proti Buffalu.

"Je snadné říct, že jedenáct střel není dost. My jsme vystřelili jedenadvacetkrát (včetně střel mimo a zblokovaných), vytvořili si stejné množství gólových šancí. Kdyby ve statistice svítilo 21 střel, cítili byste se proto lépe? Na tom nezáleží," komentoval nízkou aktivitu svěřenců trenér Peter DeBoer, jehož rozzlobil i chybný verdikt rozhodčích v předposlední minutě. Ti za stavu 1:2 mylně vyloučili gólmana Coreyho Schneidera za hru mimo vymezené území za brankou (zdržování hry) a otupili tím závěrečný nápor Devils. Navíc hosté už po pěti sekundách překonali evidentně rozladěného Schneidera.

"Za tohle jsem ještě nikdy nebyl vyloučený. Neviděl jsem ještě záznam, ale jsem si jistý, že jsem pravidla neporušil, protože jsem čekal, až se puk dostane do vymezeného lichoběžníku. A rozhodčí byl za mnou, nemohl to tak dobře vidět. Přitom musí být na tisíc procent přesvědčený, že má pravdu. Pokud byl, tak byl. Musíme s tím žít, ale takový zásah do hry minutu před koncem zápasu mi přišel necitlivý," uvedl Schneider.

Carolina - San Jose 5:3

Ani asistence dalších českých hráčů nevedly k úspěchu. S přispěním jedné přihrávky Tomáše Hertla vedlo San Jose v Carolině po první třetině 2:0, ale po čtyřech inkasovaných brankách v závěrečném dějství nakonec prohrálo 3:5. Sharks po sérii šesti výher ztratili druhý zápas za sebou, v nichž navíc shodně obdrželi pět branek.

"Jsme bez šťávy. Jen po ledě naháníme tým, který diktuje tempo. Jsme nezodpovědní, a dokonce postrádám plnění obranných úkolů, které by měli být schopni dodržovat i ve spánku. Mohlo by to být způsobeno leností nebo únavou. Musíme na to přijít a vypořádat se s tím," komentoval poslední dva nezdary trenér San Jose Todd McLellan.

Calgary - Colorado 2:3

Jednu asistenci zaznamenal i Jiří Hudler, po jehož přihrávce zkorigoval Matt Stajan v závěru porážku Calgary s Coloradem na konečných 2:3. Avalanche v rozmezí 38. až 43. minuty otočili skóre z 0:1 na 3:1 a výhrou odčinili čtvrteční osmibrankový debakl v Edmontonu.

"Byl to velmi důležitý zápas. Potřebovali jsme napravit poslední výsledek a ukázat všem, že jsme taky jen lidé stejně jako kdokoliv jiný. Můžeme totiž prohrát utkání, kde nehrajeme dobře, ale v dalším musíme být schopni se odrazit k lepším výkonům a předvádět svou hru. A myslím, že dnes jsme hráli skvěle," uvedl brankář Colorada Jean-Sebastien Giguere. V sestavě vítězů nefiguroval český obránce Jan Hejda, který si v posledním utkání při nárazu o mantinel přivodil zranění kolena.

Columbus - Minnesota 4:0

Columbus na svém ledě porazil Minnesotu 4:0 a poprvé od 25. října zvítězil ve dvou po sobě jdoucích utkáních. Navíc v obou zápasech neinkasoval a tentokrát uspěl i s náhradním brankářem Curtisem McElhinneym, který kryl 20 střel a dobře zastoupil jedničku týmu Sergeje Bobrovského. Nejlepší gólman uplynulé sezony se po minulém zápase zranil a kvůli nataženým tříslům bude týmu chybět zhruba měsíc.

Chicago - Anaheim 2:3 SN

Hokejisté Chicaga sice v duelu s Anaheimem dvakrát smazali jednobrankový náskok soupeře, ale nakonec podlehli 2:3 po samostatných nájezdech. Poprvé od února 2012 prohráli v základní části tři zápasy za sebou.

Vancouver - Phoenix 3:2 PP

Výsledky:

New Jersey - Detroit 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Branky: 14. Greene (Eliáš) - 40. Anderson, 53. Franzén, 59. Tatar. Střely na branku: 11:21. Diváci: 13 223.

Carolina - San Jose 5:3 (0:2, 1:0, 4:1)

Branky: 32. Harrison, 45. Nash, 47. J. Staal, 54. Lindholm, 60. E. Staal - 8. Wingels, 17. Vlasic (Hertl), 50. Braun. Střely na branku: 35:25. Diváci: 14 553.

Columbus - Minnesota 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Branky: 22. Atkinson, 26. Foligno, 45. Jenner, 50. Umberger. Střely na branku: 41:20. Diváci: 11 319.

Chicago - Anaheim 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 5. Smith, 38. Versteeg - 4. Perry, 31. Getzlaf, rozhodující sam. nájezd Palmieri. Střely na branku: 25:26. Diváci: 21 586.

Calgary - Colorado 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)

Branky: 8. Russell, 59. Stajan (Hudler) - 38. Talbot, 39. Parenteau, 43. MacKinnon. Střely na branku: 28:25. Diváci: 19 289.

Vancouver - Phoenix 3:2 v prodl. (0:0, 2:0, 0:2 - 1:0)

Branky: 22. Garrison, 40. H. Sedin, 64. Higgins - 51. Vermette, 53. Moss. Střely na branku: 32:39. Diváci: 18 910.