Sokolský běh republiky 2024

New Jersey přerušilo sérii porážek vysokou výhrou nad Anaheimem, bod zapsal Palát

Devils zvítězili nad Anaheimem 6:2, asistencí se na výhře podílel i český útočník Ondřej Palát. New Jersey vysokým vítězstvím zlomilo sérii čtyř proher v řadě. Za poražené odehrál přes osmnáct minut kapitán Ducks Radko Gudas.

Zákrok Jamese Reimera proti střele Jacka Hughese
zdroj: USA TODAY Sports/Reuters autor: Ed Mulholland

Hokejisté New Jersey vstupovali do duelu proti Anaheimu z pozice třetího týmu Východní konference, zároveň ale táhli čtyři zápasy dlouhou šňůru bez vítězství. Proti Anaheimu ji razantně ukončili.

Hostující Ducks šli v úvodu zápasu do vedení zásluhou zásahu Brocka McGinna, druhá třetina ale naprosto změnila vývoj hry. Devils v ní nasázeli čtyři branky a odskočili do trháku, který už nepustili.

V závěrečné dvacetiminutovce ještě přidali dva góly a nakonec vyhráli 6:2. Konečnou podobu výsledku dal Erik Haula po druhé přihrávce Paláta v ročníku.

Kapitán Ducks Radko Gudas odehrál přes 18 minut a ve statistice plus/minus zaznamenal dva záporné body. Gólman Anaheimu Lukáš Dostál zůstal na střídačce.

New Jersey se výhrou naladilo na tři zápasy mimo domácí arénu. "Je hezké vyhrávat doma, před sérií zápasů na ledě soupeřů je navíc výhra hodně důležitá. Jsem rád, že jsme to zvládli," řekl Dawson Mercer, který k vítězství přispěl dvěma asistencemi.

Edmonton otočil zápas v Detroitu a díky gólu Leona Draisaitla po 18 sekundách prodloužení vyhrál počtvrté v sezoně. Německý útočník se pod vítězství podepsal dvěma góly a asistencí a byl vyhlášen první hvězdou utkání. Connor McDavid si připsal dvě asistence a obránce Evan Bouchard se blýskl bilancí 1+1.

"Je jednodušší vyhrávat zápasy, když nejlepší hráči týmu hrají jako nejlepší hráči týmu," řekl trenér Oilers Kris Knoblauch.

Montreal třemi góly ve druhé třetině rozhodl o výhře 4:3 na ledě Philadelphie. Canadiens zvítězili podruhé za sebou a posunuli se na devátou příčku Východní konference.

Těsné vítězství řídili Brendan Gallagher a Nick Suzuki, kteří zápas zakončili s bilancí 1+1. Třemi body za dva góly a asistenci se na straně poražených blýskl Travis Sanheim.

Bláznivou třetí třetinu viděli fanoušci v Denveru. Domácí Colorado do ní vstupovalo s vedením 2:0, během jedenácti minut ale inkasovalo čtyřikrát a uhájilo vítězství 5:4. Tři body za nahrávky měl útočník Avalanche Casey Mittelstadt.

Výsledky NHL

Detroit  Edmonton 2:3 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)

Branky: 4. Compher, 30. Copp  29. a 61. Draisaitl, 51. Bouchard. Střely na branku: 27:32. Diváci: 19 515. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl (Edmonton), 2. Copp (Detroit), 3. Bouchard (Edmonton).

New Jersey  Anaheim 6:2 (0:1, 4:0, 2:1)

Branky: 25. a 38. Noesen, 22. J. Hughes, 39. Cotter, 42. Hischier, 60. Haula (Palát 5. McGinn, 54. R. Strome. Střely na branku: 34:26. Diváci: 14 334. Hvězdy zápasu: 1. Noesen, 2. Siegenthaler, 3. Mercer (všichni New Jersey).

Philadelphia  Montreal 3:4 (1:1, 0:3, 2:0)

Branky: 18. a 58. Sanheim, 59. Konecny – 11. Suzuki, 25. Gallagher, 33. Caufield, 37. J. Evans. Střely na branku: 26:24. Diváci: 17 440. Hvězdy zápasu: 1. Suzuki (Montreal), 2. Sanheim (Philadelphia), 3. Gallagher (Montreal).

Colorado  Ottawa 5:4 (1:0, 1:0, 3:4)

Branky: 20. Kovalenko, 40. Manson, 54. L. O'Connor, 56. Colton, 59. MacKinnon  57. a 60. Giroux, 50. B. Tkachuk, 52. Cousins. Střely na branku: 32:30. Diváci: 18 020. Hvězdy zápasu: 1. Mittelstadt, 2. Kovalenko, 3. O'Connor (všichni Colorado).