Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Neuvirtha čeká operace obou kyčlí, play-off dohrával s problémy

Brankáře Michala Neuvirtha čeká po vyřazení v play-off herní přestávka. Gólman Philadelphie dohrával vyřazovací boje s problémy v obou kyčlích a nyní je nucen jít na artroskopickou operaci. Flyers skončila sezona poté, co v prvním kole nestačili v pennsylvánském derby na rivala z Pittsburghu.

Michal Neuvirth
zdroj: ČTK/AP autor: Ross D. Franklin

Třicetiletý Neuvirth od konce února do poloviny dubna přišel o 25 zápasů kvůli zranění v dolní části těla. Do vyřazovacích bojů proti Pittsburghu naskočil v průběhu čtvrtého zápasu, pak odehrál celé dvě utkání.

"Je to play-off. Nikdo není na sto procent, hraje se i přes bolest," přiznal český gólman při setkání s novináři ve středu v hale, když si hráči Flyers vyklízeli šatny. Podle zámořských médií se bude z operace zotavovat ve Philadelphii.

V sérii s Pittsburghem pomohl Neuvirth odvrátit vyřazení v pátém duelu, když se 30 zákroky podepsal pod vítězství 4:2. V šestém duelu však inkasoval sedmkrát při prohře 5:8.

Zdravotní problémy měl v závěru sezony i jeho brankářský kolega Brian Elliott, který rovněž podstoupí menší chirurgický zákrok.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy