Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Dakar 2021

Neprošel draftem a šel na univerzitu. Teď bojuje Šustr o Stanley Cup

Chicago - Kromě Ondřeje Paláta letos poprvé finále Stanleyova poháru zažívá také český obránce Tampy Andrej Šustr. Nikdy nedraftovaný hráč se dokázal přes zámořské juniorky prosadit do NHL, ačkoliv oproti většině hokejových vrstevníků má o starost navíc. Vedle profesionální kariéry se totiž snaží dostudovat také vysokou školu, kterou teď kvůli play-off NHL raději přerušil.

Je nám líto, video expirovalo.
Andrej Šustr se snaží skloubit studium s hokejem

Cesta Andreje Šustra mezi hokejovou elitu nebyla jednoduchá. Do zámoří se z Plzně vydal v sedmnácti letech. "Šel jsem hrát do Ameriky North American Hockey League a pak jsem se dostal na univerzitu do Nebrasky, kde jsem získal stipendium," vzpomíná Šustr.

I když nebyl draftován, do vysněné NHL se přesto dostal, když jako volný agent podepsal v roce 2013 smlouvu s Tampou a s výškou 203 centimetrů se stal druhým nejvyšším hráčem v soutěži. "Je to něco, o čem člověk sní, když vyrůstá a začíná hrát hokej, takže jsem samozřejmě rád, že se mi to povedlo," říká Šustr.

Kromě hokeje stíhá český obránce ale i studium. Přerušil ho až teď, kvůli play-off. "Se zápasy v play-off je to těžké dohánět, během základní části si čas najdete spíš," vysvětluje Šustr. O tom, že školu dokončí, je přesvědčený. "Plánuju dokončit studium na sociologii během příštího roku, maximálně dvou."

Hlavní zprávy