Nečasův gól k úspěchu Hurricanes nestačil, po famózním obratu berou výhru Jets

Ani 19. gól Martina Nečase v sezoně NHL nepomohl Carolině k vítězství nad Winnipegem. Hurricanes totiž po kolapsu v poslední třetině padli s Jets 3:5. Domácím k bodovému zisku nestačilo ani tříbrankové vedení. Trefil se i Radek Faksa, který přispěl k výhře Dallasu 3:2 po nájezdech nad San Jose. Za Sharks skóroval Filip Zadina a na jednu branku přihrál Jan Rutta. Asistenci zapsal i Dominik Kubalík z Ottawy, jež prohrála ve Philadelphii 2:4.

Martin Nečas
zdroj: Reuters

Carolina  Winnipeg 3:5

Třetí nejproduktivnější Čech v soutěži po bezgólové úvodní třetině převzal v 31. minutě na modré čáře přihrávku Stefana Noesena, najel si do levého kruhu a prostřelil brankáře Jets. Ještě do přestávky navíc přidala Carolina další dvě branky, v poslední části ale úřadovali už jen hosté.

Po pěti minutách třetí třetiny bylo vyrovnáno 3:3 a vítězný gól dal v 57. minutě Sean Monaham. Skóre pak jedenáct sekund před koncem zpečetil druhou brankou v zápase Nino Niederreiter.

"U každého gólu jsme udělali nějakou hloupou chybu," litoval trenér Caroliny Rod Brind'Amour. Jeho slova potvrdil vítězný gól, před kterým brankář Pjotr Kočetkov zariskoval a vyjel několik metrů dopředu za nahozeným kotoučem. Souboj o puk ale prohrál a Monahan zakončil do prázdné "klece".

Dallas – San Jose 3:2 po samostatných nájezdech

San Jose vedlo 1:0 a 2:1. Při prvním gólu zachytil Rutta u pravého mantinelu nahozený kotouč a přihrávkou z vlastního pásma založil rychlý kontr, který zakončil William Eklund. V úvodu druhé třetiny vyrovnal z dorážky Faksa, jenž v posledních jedenácti zápasech vůbec nebodoval a skóroval poprvé od 8. ledna.

Hostům vrátil ve 38. minutě vedení Zadina střelou z pravého kruhu a puk skončil těsně za brankovou čárou. Gól původně neplatil, ale rozhodčí ještě situaci prověřili u videa a verdikt změnili. "Nebyl jsem si jistý, zda opravdu prošel. Z mého pohledu jsem viděl, že prošel za brankáře a směřoval k brankové čáře. Jsem rád, že to byl gól, ale mrzí mě, že nám nepomohl k výhře," komentoval Zadina devátou trefu v sezoně.

Na začátku třetí třetiny využil přesilovou hru Jason Robertson a o výhře Dallasu rozhodl v sedmé sérii nájezdů Jamie Benn. V pátém kole rozstřelu mohl ukončit zápas Zadina, jenže bekhendovým blafákem minul.

"Jsme šťastní, že jsme vyhráli, protože to byla velká bitva," uvedl Faksa, který skóroval počtvrté v sezoně. Jeho poslední dvě branky od sebe dělilo 22 zápasů. "Bylo frustrující, že jsem neproměňoval šance. Ale říkal jsem si, že se budu snažit tlačit do branky, když to půjde, a že budu doufat v nějaký odraz," doplnil.

Philadelphia – Ottawa 4:2

Kubalík bodoval po dlouhých 18 zápasech a téměř dvou měsících. Český útočník sice netrefil puk v mezikruží ideálně, ale kotouč se dostal k Thomasi Chabotovi, který snížil střelou do odkryté branky v 59. minutě na 2:3. Při risku Ottawy bez gólmana zpečetil výhru Philadelphie Cam York.

Domácí získali dvougólový náskok ve 40. minutě zásluhou Tysona Foerstera, který dvakrát skóroval během 45 sekund. Druhý gól dal z trestného střílení. Flyers proměnili v sezoně už pět trestných střílení, což je nový rekord NHL.

NY Islanders – Boston 5:1

Boston podlehl na ledě New Yorku Islanders 1:5. Kyle Palmieri zkompletoval hattrick už v čase 12:19 a domácí vedli ve 31. minutě o pět branek. David Pastrňák si připsal tři záporné body za účast na ledě při vstřelené a inkasované brance.

Zatímco Islanders označili svůj výkon za jeden z nejlepších v sezoně, kapitán Bostonu Brad Marchand řekl, že jeho tým soupeři zápas usnadnil. "Hráli jsme pod své možnosti, zejména první třetina byla nepřijatelná. Nevyhrávali jsme dost soubojů jeden na jednoho a ve výsledku se to projevilo," zlobil se Marchand. Utkání nedohrál Pavel Zacha, který odstoupil v první třetině kvůli zranění v dolní části těla.

NHL:

Carolina  Winnipeg 3:5 (0:0, 3:0, 0:5)
Branky: 31. Nečas, 36. Teräväinen, 40. Aho – 44. a 60. Niederreiter, 42. Connor, 46. Scheifele, 57. Monahan. Střely na branku: 36:33. Diváci: 18 876. Hvězdy zápasu: 1. Niederreiter, 2. Monahan (oba Winnipeg), 3. Aho (Carolina).

Detroit – Florida 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Branky: 29. Montour, 34. Reinhart, 45. Rodrigues, 54. Verhaeghe. Střely na branku: 21:37. Diváci: 19 515. Hvězdy zápasu: 1. Montour, 2. Rodrigues, 3. Bobrovskij (všichni Florida).

Seattle – Edmonton 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky: 54. Tolvanen – 31. Draisaitl, 49. Kulak. Střely na branku: 25:24. Diváci: 17 151. Hvězdy zápasu: 1. S. Skinner, 2. Draisaitl (oba Edmonton), 3. Grubauer (Seattle).

Nashville – Colorado 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)
Branky: 16., 35. a 60. Glass, 50. O'Reilly, 58. Novak – 18. MacKinnon. Střely na branku: 35:26. Diváci: 17 474. Hvězdy zápasu: 1. Glass, 2. Novak, 3. Saros (všichni Nashville).

St. Louis – Minnesota 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 7. Toropčenko, 33. Neighbours, 60. Krug – 31. Merrill. Střely na branku: 27:22. Diváci: 18 096. Hvězdy zápasu: 1. Binnington, 2. Neighbours, 3. Krug (všichni St. Louis).

Buffalo – Vegas 7:2 (1:0, 2:2, 4:0)
Branky: 21. a 58. Cozens, 2. J. Skinner, 35. Girgensons, 43. Okposo, 47. Power, 53. Mittelstadt – 22. Brisson, 25. W. Karlsson. Střely na branku: 35:24. Diváci: 16 693. Hvězdy zápasu: 1. Cozens, 2. J. Skinner, 3. Luukkonen (všichni Buffalo).

Toronto – NY Rangers 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 24. Marner, 29. W. Nylander, 48. Tavares, rozhodující sam. nájezd Domi – 26. a 59. Trocheck, 12. Lafreniere. Střely na branku: 34:35. Diváci: 19 312. Hvězdy zápasu: 1. Domi (Toronto), 2. Trocheck (NY Rangers), 3. Tavares (Toronto).

Tampa Bay – Montreal 4:3 po sam. nájezdech (0:2, 2:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 28. Point, 36. Cirelli, 51. Motte, rozhodující sam. nájezd Hedman – 2. Armia, 15. Evans, 47. J. Anderson. Střely na branku: 30:31. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Motte (Tampa Bay), 2. Caufield (Montreal), 3. Cirelli (Tampa Bay).

Philadelphia – Ottawa 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky: 40. a 40. z tr. střílení Foerster, 2. Farabee, 60. York – 25. Tarasenko, 59. Chabot (Kubalík). Střely na branku. 40:26. Diváci: 18 971. Hvězdy zápasu: 1. Foerster, 2. Seeler, 3. Sandström (všichni Philadelphia).

NY Islanders – Boston 5:1 (3:0, 2:1, 0:0)
Branky: 4., 6. a 13. Palmieri, 21. Lee, 31. Nelson – 35. McLaughlin. Střely na branku: 26:23. Diváci: 17 255. Hvězdy zápasu: 1. Palmieri, 2. Lee, 3. Sorokin (všichni NY Islanders).

Chicago – Columbus 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)
Branky: 18. Kurashev, 47. Donato – 1. Texier, 15. Jenner, 24. Olivier, 32. Sillinger, 58. Gaudreau. Střely na branku: 28:31. Diváci: 18 782. Hvězdy zápasu: 1. Werenski (Columbus), 2. Kurashev (Chicago), 3. Sillinger (Columbus).

Dallas – San Jose 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 24. Faksa, 45. J. Robertson, rozhodující sam. nájezd Benn – 5. Eklund (Rutta), 38. Zadina. Střely na branku: 38:23. Diváci: 18 532. Hvězdy zápasu: 1. Oettinger (Dallas), 2. Chrona (San Jose), 3. Benn (Dallas).

Calgary – Pittsburgh 4:3 (0:2, 1:0, 3:1)
Branky: 24. a 60. Šarangovič, 51. Kadri, 51. Coleman – 17. Gruden, 20. Eller, 43. Carter. Střely na branku: 20:30. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: 1. Šarangovič, 2. Backlund, 3. Coleman (všichni Calgary).