Volejbalový magazín

Mrázkův Detroit vyhrál v přípravě v Pittsburghu 7:2

New York - Český brankář Petr Mrázek pomohl 36 úspěšnými zákroky k vítězství hokejistů Detroitu 7:2 v přípravném zápase před NHL na ledě Pittsburghu. Poprvé inkasoval až za stavu 5:0. Gólman Michal Neuvirth odchytal první dvě třetiny při prohře Philadelphie s New Jersey 2:4 a inkasoval z 18 střel tři góly.

Petr Mrázek z Detroitu chytá střelu Patrica Hornqvista z Pittsburghu
zdroj: ČTK/AP autor: Gene J. Puskar

Mrázek, který s Jimmym Howardem bojuje o udržení pozice jedničky z konce minulé sezony, kapituloval dvakrát v oslabení. V 38. minutě jej překonal při vyloučení Tomáše Noska Daniel Sprong a po 109 vteřinách třetí třetiny snížil na 2:5 Beau Bennett. Nosek, jenž po loňském příchodu z Pardubic působil na farmě v Grand Rapids a čeká na premiéru v NHL, si připsal v utkání čtyři trestné minuty a nebodoval.

Neuvirth, který podepsal v červenci s Philadelphií smlouvu jako volný hráč, kapituloval poprvé ve třetí minutě po střele Tuoma Ruutua. Philadelphia sice v první třetině po trefách Chrise Portera a Wayna Simmondse otočila stav, ale po 125 vteřinách druhého dějství vyrovnal v přesilovce Adam Henrique a v 38. minutě vstřelil vítěznou branku Travis Zajac. Ten v závěrečné power play i potvrdil vítězství Devils.

Žádný z českých hokejistů ve středečním programu nebodoval. V dresu Philadelphie nechyběl také útočník Jakub Voráček a za New Jersey nastoupili Pavel Zacha a Jiří Tlustý. V dresu Caroliny se při výhře nad Washingtonem 4:3 po samostatných nájezdech představil obránce Michal Jordán.

Výsledky přípravných zápasů před NHL:

New York Rangers - Boston 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Branky: 37. McDonagh, 40. J.T. Miller, 46. Rick Nash - 1. a 59. B. Connolly.

Carolina - Washington 4:3 po nájezdech (1:2, 2:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 29. a rozhodující sam. nájezd Gerbe, 5. E. Lindholm, 27. Riley Nash - 1. Ovečkin, 5. Galijev, 26. Latta.

Philadelphia - New Jersey 2:4 (2:1, 0:2, 0:1)
Branky: 10. Ch. Porter, 16. Simmonds - 38. a 60. T. Zajac, 3. T. Ruutu, 23. Henrique. Brankář Neuvirth (Philadelphia) odchytal 40 minut, inkasoval z 18 střel tři branky a měl úspěšnost zákroků 83,3 procenta.

Pittsburgh - Detroit 2:7 (0:3, 1:2, 1:2)
Branky: 38. Sprong, 42. B. Bennett - 4. a 52. Athanasiou, 5. Larkin, 18. Brendan Smith, 27. Sheahan, 32. Abdelkader, 60. A. Mantha. Brankář Mrázek (Detroit) odchytal celý zápas, inkasoval z 38 střel dvě branky a měl úspěšnost 94,7 procenta.