Volejbalový magazín

Mrázek vychytal v přípravě výhru Detroitu nad Torontem 3:0

New York - Český hokejový brankář Petr Mrázek vychytal v pondělním přípravném utkání na NHL výhru Detroitu nad Torontem 3:0. Dvaadvacetiletý Mrázek odchytal celý zápas a k čistému kontu potřeboval 27 úspěšných zákroků. U vítězné trefy Red Wings si připsal asistenci útočník Andrej Nestrašil. Forvard Radim Vrbata nezabránil jednou brankou porážce Vancouveru od svých nedávných spoluhráčů z Arizony 2:4.

Ilustrační foto

Mrázek, který by měl v konkurenci Jimmyho Howarda a Jonase Gustavssona zahájit sezonu opět na farmě v Grand Rapids, znovu ukázal své kvality. V přípravě předtím za 43 minut v součtu duelu v Pittsburghu a v Chicagu inkasoval jediný gól, zazářil i v prvním celém utkání a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

V první třetině se vyznamenal především při šanci Brandona Kozuna v oslabení, ve druhém dějství vychytal Jamese van Riemsdyka a znovu Kozuna a v závěrečné části na něj nevyzrál ani Nazem Kadri. "Snažím se dělat to nejlepší, makat každý trénink, každou třetinu a každý zápas, ve kterém dostanu příležitost. Jsem z toho šťastný," řekl po povedeném vystoupení Mrázek deníku The Detroit News.

Red Wings dostal do vedení ve 29. minutě v přesilovce Nick Jensen. Asistoval Nestrašil, jenž byl zvolen třetí hvězdou zápasu. Ve třetí třetině pojistili výhru Riley Sheahan a do prázdné branky při power play Slovák Tomáš Jurčo. Ve 24. minutě skončil zápas pro dalšího útočníka Detroitu Tomáše Noska, který za zákrok zezadu na Stuarta Percyho dostal trest na pět minut a do konce utkání.

Vrbata se v přípravě trefil podruhé za sebou a opět těžil ze spolupráce s dvojčaty Henrikem a Danielem Sedinovými. Devět minut před koncem snížil na 2:3, ale Arizona své vítězství v závěru pojistila. Vrbata se na ledě potkal i se všemi třemi nedávnými českými spoluhráči - útočníky Martinem Hanzalem, Martinem Eratem a obráncem Zbyňkem Michálkem.

Dvěma asistencemi přispěl útočník Aleš Hemský k výhře Dallasu na ledě Floridy 5:4. Domácí Panthers vedli už 3:0, ale zápas ztratili. Hemský byl u akce, po které ve 28. minutě snížil Jason Spezza na 2:3. V 56. minutě si připsal asistenci u vítězné trefy Stars, kterou vstřelil v přesilovce Tyler Seguin a dovršil hattrick.

Výsledky přípravných zápasů před NHL:

NY Rangers - Philadelphia 6:3 (3:0, 2:2, 1:1)
Branky: 8. a 27. Haggerty, 10. a 57. J. Fast, 6. Duclair, 35. Ch. Mueller - 22. Leier, 30. Akeson, 52. Gostisbehere.

Detroit - Toronto 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 29. Jensen (Nestrašil), 46. Sheahan, 59. Jurčo. Brankář Mrázek za Detroit odchytal celý zápas, z 27 střel neinkasoval a úspěšnost zákroků měl 100 procent.

Nashville - Columbus 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 15. Anisimov, 25. Wisniewski, 48. Boll.

Minnesota - Pittsburgh 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Branky: 49., 53. a 60. Pominville, 19. Parise - 36. Downie.

Dallas - Florida 5:4 (0:2, 3:1, 2:1)
Branky: 35., 54. a 56. Seguin (na třetí Hemský), 27. Ničuškin, 28. Spezza (Hemský) - 12. Grimaldi, 16. Upshall, 23. Howden, 45. Robak.

Edmonton - Winnipeg 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Branky: 23. a 30. Hall, 3. Fayne - 27. Perreault.

Vancouver - Arizona 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Branky: 5. Dorsett, 51. Vrbata - 13. Vitale, 31. B. McMillan, 39. Doan, 59. Moss.