Mezinárodní závody spřežení CAI Kladruby nad Labem

Mrázek vychytal Chicagu výhru v prodloužení, Gudas jednou asistoval

Petr Mrázek pomohl 30 zásahy Chicagu k domácí výhře nad Buffalem 4:3 v prodloužení. Blackhawks i přes vítězství ve čtvrtém z posledních pěti zápasů zůstávají na chvostu Západní konference. Radko Gudas asistoval u jedné branky Floridy při prohře na ledě Toronta 4:5 v prodloužení. Po devíti porážkách zabrala Arizona, která porazila Detroit 4:3 po samostatných nájezdech.

Petr Mrázek v utkání s Buffalem
zdroj: USA Today Sports autor: Jamie Sabau

Mrázek pomohl Chicagu k výhře spolehlivým výkonem a odčinil nevydařené utkání proti Seattlu, ve kterém za 12 minut inkasoval čtyři branky z pěti střel. "Poslední zápas byl opravdu drsný. Jsem rád, jak jsme na něj zvládli odpovědět," řekl český gólman.

Chicago ve třetí třetině smazalo dvoubrankové manko. O vyrovnání se v poslední minutě základní hrací doby postaral Seth Jones, jehož nahození od modré čáry zapadlo až za brankáře Craiga Andersona. Druhý gól v utkání přidal Jones v prodloužení, ve kterém rozhodl o výhře Blackhawks.

Rozhodující akce začala Mrázkovým zákrokem proti střele Caseyho Mittelstadta. Odražený puk sebral Tyler Johnson, jenž v přečíslení našel Jonese a ten bekhendem usměrnil puk mezi brankářovi betony.

"Ukázali jsme charakter. Po nevydařeném vystoupení se Seattlem a dvou slabších třetinách jsme se ve třetí části zvedli, soupeře jsme zatlačili a dokázali jsme si, že umíme vyhrávat," uvedl Mrázek.

Toronto porazilo Floridu 5:4 v prodloužení a uspělo po dvou prohrách za sebou. Maple Leafs nezvládli úvod zápasu a po 22 minutách prohrávali 2:4.

Zásluhou tref Austona Matthewse a Williama Nylandera si vynutili prodloužení, ve kterém Nylander vstřelil svou druhou branku a rozhodl o výhře kanadského celku.

Gudas v závěru první třetiny připravil gól pro Joshuu Mahuru a bodoval poprvé od konce listopadu. Centr třetí formace Toronta David Kämpf se do statistik nezapsal.

Dvěma asistencemi přispěl k výhře Maple Leafs Mitchell Marner, jenž prodloužil svou domácí bodovou sérii na 19 zápasů.

"Abych řekl pravdu, vůbec takové věci nesleduji. Soustředím se na to, abychom vyhrávali jako tým, ne na osobní statistiky. Jsem ale rád, že se mi před našimi fanoušky tak daří," uvedl nejproduktivnější hráč Toronta.

První výhru Arizony v novém roce řídil Nick Bjugstad, který ke gólu a asistenci přidal trefu v závěrečných nájezdech.

Connor Ingram dostal v brance Coyotes přednost před Karlem Vejmelkou a pomohl svému týmu 37 zákroky. Dominik Kubalík ani Filip Hronek v dresu Detroitu nebodovali.

Útočník Philadelphie Kevin Hayes vstřelil první hattrick v NHL a pomohl k výhře 5:2 nad Anaheimem. Flyers vyhráli osmý z posledních deseti zápasů a v tabulce Východní konference se posunuli se na 12. místo.

Třiadvacetiletý švédský gólman Samuel Ersson ve svém šestém startu v NHL dovedl tým k páté výhře.

Lídr Západní konference Winnipeg prohrál v Montrealu 1:4 a nebodoval podruhé z posledních deseti duelů.

Rozjetí Jets se v Centre Bell ujali vedení, Canadiens ale třemi góly během šesti minut otočili skóre a zbytek zápasu kontrolovali. Dvěma góly se o výhru domácích zasloužil Jevgenij Dadonov.

Počtvrté v řadě uspěl Edmonton, který doma zdolal Seattle. Oilers pohybující se na hraně postupu do play-off porazili Kraken 5:2.

Na vlastním ledě uspěl také Nashville, jenž přetlačil nejhorší tým Východní konference Columbus.

Minnesota zvítězila ve Washingtonu 4:2 a díky třetí výhře za sebou si na Západě udržela šestou příčku.

Výsledky úterních zápasů NHL:

Toronto - Florida 5:4 v prodloužení (2:3, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 46. a 62. Nylander, 3. D. Hunt, 16. Kerfoot, 40. Matthews - 2. Verhaeghe, 13. Lundell, 19. Mahura (Gudas), 22. Barkov. Střely na branku: 37:19. Diváci: 18 573. Hvězdy zápasu: 1. Nylander, 2. Marner, 3. Samsonov (všichni Toronto).

Montreal - Winnipeg 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Branky: 28. a 34. Dadonov, 30. Hoffman, 45. Josh Anderson - 22. Connor. Střely na branku: 28:26. Diváci: 21 105. Hvězdy zápasu: 1. Barron, 2. Dadonov, 3. Dach (všichni Montreal).

Philadelphia - Anaheim 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Branky: 14., 43. a 60. Hayes, 33. Ristolainen, 40. Frost - 28. Henrique, 59. Vatrano. Střely na branku: 39:27. Diváci: 16 312. Hvězdy zápasu: 1. Hayes, 2. Ristolainen, 3. Frost (všichni Philadelphia).

Arizona - Detroit 4:3 po nájezdech (0:0, 1:1, 2:2 - 0:0)
Branky: 32. Bjugstad, 47. Boyd, 48. Guenther, rozhodující nájezd Schmaltz - 29. Larkin, 45. P. Suter, 46. Perron. Střely na branku: 23:40. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. Bjugstad, 2. Guenther, 3. Boyd (všichni Arizona).

Chicago - Buffalo 4:3 v prodloužení (1:2, 0:1, 2:0 - 1:0)
Branky: 60. a 63. S. Jones, 9. Murphy, 42. Kurashev - 13. V. Olofsson, 20. Tage Thompson, 27. Krebs. Střely na branku: 26:33. Brankář Mrázek za Chicago odchytal 61 minut a 43 sekund, inkasoval tři góly z 33 střel a úspěšnost zásahů měl 90,9 procenta. Diváci: 16 363. Hvězdy zápasu: 1. S. Jones, 2. Kurashev, 3. Murphy (všichni Chicago).

Edmonton - Seattle 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Branky: 15. McDavid, 24. Ryan, 33. Foegele, 42. Hyman, 50. R. McLeod - 4. Eberle, 41. Dunn. Střely na branku: 33:31. Diváci: 18 183. Hvězdy zápasu: 1. Hyman, 2. Holloway, 3. Foegele (všichni Edmonton).

Washington - Minnesota 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)
Branky: 19. Fehérváry, 26. D. Strome - 21. a 39. Spurgeon, 34. Brodin, 60. J. Eriksson Ek. Střely na branku: 36:22. Diváci: 18 573. Hvězdy zápasu: 1. Spurgeon, 2. Gustavsson (oba Minnesota), 3. Fehérváry (Washington).

Nashville - Columbus 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky: 26. Glass, 37. Trenin - 50. Nyquist. Střely na branku: 28:40. Diváci: 17 159. Hvězdy zápasu: 1. Lankinen, 2. Glass, 3. Trenin (všichni Nashville).