Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Modlil jsem se, abych se Stanley Cupem nespadl, smál se Francouz. Tým popsal jako smečku psů

Když vzal Stanley Cup do ruky a nad hlavou s ním absolvoval oslavné kolečko, měl trochu obavy, aby s ním nespadl. Jinak ale po triumfu Colorada ve finále NHL prožíval Pavel Francouz obrovský pocit euforie. Do rozhodujícího duelu na ledě Tampy Bay sice nezasáhl, ovšem i tak měl na triumfu Avalanche výrazný vliv, když byl na ledě u šesti výher v play-off. Pocity vítězství u něj navíc umocňoval fakt, že celou minulou sezonu vynechal kvůli zranění.

Je nám líto, video expirovalo.
Francouz: Nemůžu se dočkat až přivezu pohár do Česka

"Je to splněný dětský sen. Kvůli tomu jsem začal hrát hokej jako malý kluk. Momentálně mi to všechno ještě vůbec nedochází, mám pocit, že se mi to všechno jenom zdá," radoval se Francouz v rozhovoru pro web NHL.com/cs. "Oslavy budou bujaré, myslím, že to bude velká jízda," usmíval se plzeňský odchovanec, jenž v zámoří působí od roku 2018.

Francouz byl v sezoně týmovou dvojkou za Darcym Kuemperem. V základní části, v níž s ohledem na zdravotní problémy poprvé nastoupil až v polovině prosince, si nakonec připsal 21 startů. V play-off český gólman zaskočil za zraněného kolegu nejprve ve dvou zápasech proti Nashvillu, čtyři duely poté odchytal proti Edmontonu.

"Cesta to nebyla jednoduchá. V samotném závěru bylo vidět, že Tampa je neskutečný tým, mají mnoho zkušeností s play-off, ukázali ohromnou sílu. Ale nakonec se projevilo, že my jsme měli ohromný hlad," řekl Francouz, jenž ve finále proti Lightning odchytal jen necelých 27 minut. "Chtěli jsme ten pohár zvednout nad hlavu a šli jsme si za tím jako smečka hladových psů," podotkl.

Extraligový šampion v dresu Litvínova odešel do NHL až ve 28 letech, po třech sezonách v KHL a v situaci, kdy se prosadil do pozice jedničky české reprezentace na mistrovství světa i olympijských hrách.

"V NHL jsem čtyři roky, na druhou stranu už mi je 32 let a hokej hraju od nějakých sedmi. Nějaký čas to zabralo. Ale někdo se toho nedočká vůbec," uvedl Francouz. "Jsem nesmírně šťastný, že jsem mohl být součástí tohoto týmu. Byla to jízda od samého začátku až do konce."

Stejně jako další hráči si i český brankář užil oslavné kolečko s pohárem nad hlavou. "Byl to neuvěřitelný pocit. Pořádně jsem nevěděl, co se děje. Bylo to ohromně těžké, tak jsem se modlil, abych nespadl. Jen jsem viděl svůj odraz v poháru a byl jsem plný emocí. Proběhla mi celá ta cesta hlavou. Je to obrovské zadostiučinění," dodal Francouz.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články