Liga mistrů UEFA

Michálek se blýskl dvěma góly, Hemský nahrával

New York - Útočník Milan Michálek se v nedělním utkání NHL podílel dvěma góly na výhře Ottawy nad Calgary 6:3 a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. U obou branek si připsal asistenci Aleš Hemský, v dresu poražených přihrál na dva góly Jiří Hudler.

Milan Michálek a Aleš Hemský se radují se spoluhráči z Ottawy
zdroj: ČTK/AP

Ottawa - Calgary 6:3

Michálek v 11. minutě otevřel skóre večera, když před brankou šikovně tečoval střelu obránce Erika Karlssona od modré čáry. Podruhé se prosadil 23 sekund před koncem první třetiny, kdy po akci Jasona Spezzy střílel do odkryté branky a 16. gólem v sezoně dostal Senators do vedení 2:1.

Hosté, v jejichž sestavě kvůli zranění chyběl obránce Ladislav Šmíd, skóre v první polovině druhého dějství otočili, ještě do přestávky ale domácí vyrovnali a poté rozhodli o vítězství třemi góly v závěrečné třetině. Ottawa vyhrála potřetí z posledních čtyř zápasů a v tabulce Východní konference ztrácí šest bodů na poslední postupové místo do play-off, které nyní patří Columbusu.

"Je to pro nás ohromně důležité vítězství," konstatoval Michálek. "V první třetině jsme hráli velmi dobře, ve druhé jsme trochu polevili a dovolili soupeři vrátit se do zápasu. Pak jsme se o tom o přestávce pobavili v kabině a ve třetí třetině jsme opět předvedli sebevědomý výkon a vstřelili důležité góly," popsal zápas devětadvacetiletý odchovanec jihočeského hokeje.

Nashville - Washington 4:3 SN

Šanci bodově se dotáhnout na osmý Columbus promarnil Washington, který potřetí z posledních pěti zápasů nezvládl samostatné nájezdy a podlehl Nashvillu po penaltách 3:4. Capitals, kteří o den dříve nestačili v poměru 2:4 na Boston, si tak připsali třetí prohru v řadě.

"Myslím, že jsme hráli lépe než včera. Byly momenty, kdy se nám nedařilo, ale celkově to byl kvalitnější výkon," poznamenal trenér Washingtonu Adam Oates.

O výhru Nashvillu se dvěma góly zasloužil Patric Hornqvist, kterého z rodného Švédska přiletěli navštívit rodiče. "Jsou tady jen na tři dny, pak musejí zase zpátky domů a do práce. Zdá se, že si to dobře načasovali, viděli výhru i můj stý gól v NHL," smál se švédský útočník.

Detroit - Tampa Bay 3:2

Sedmou příčku v tabulce si upevnil Detroit výhrou 3:2 nad Tampou Bay a ztrácí už jen dva body na šestou Philadelphii, která už v odpoledním utkání prohrála 3:4 po nájezdech s Bostonem.

Philadelphia - Boston 3:4 SN

Bruins si pojistili pozici nejlepšího celku NHL. Nejproduktivnější český hráč v lize David Krejčí si ve vítězném týmu připsal jednu asistenci, Jakub Voráček přihrál na dva góly domácích Flyers.

Boston mohl vyhrát už v normální hrací době, jenže 25 sekund před koncem třetí třetiny vyrovnal po Voráčkově přihrávce druhým gólem v utkání Vincent Lecavalier. V nájezdech neuspěl nejprve ve čtvrté sérii Krejčí, po něm v páté Voráček a vzápětí Reilly Smith zápas rozhodl.

Krejčí má v čele kanadského bodování českých hráčů 63 bodů (16+47), Voráček je s 56 body (21+35) třetí za Jaromírem Jágrem z New Jersey. Bruins potřetí za sebou zvítězili a bodovali dokonce už v 16. zápase v řadě, naposledy prohráli po šedesáti minutách 1. března s Washingtonem.

"Máme za sebou fantastický měsíc, který si asi málokdo dokázal představit. Když se podíváte na rozpis zápasů, sehráli jsme celou řadu dvojutkání ve dvou dnech. Hlavně kvůli tomu musím před hráči smeknout," uvedl trenér Bostonu Claude Julien.

Pittsburgh - Chicago 4:1

Naopak už třetí porážku v řadě utrpěli obhájci Stanley Cupu z Chicaga, kteří podlehli 1:4 Pittsburghu. Dvěma góly k tomu přispěl Sidney Crosby, nejproduktivnější hráč soutěže, jemuž už zbývá jediný zápis do statistik, aby překonal stobodovou hranici.

Ottawa - Calgary 6:3 (2:1, 1:2, 3:0) Branky: 11. a 20. M. Michálek (na obě Hemský), 37. a 59. Turris, 42. Cowen, 53. MacArthur - 14. Stajan (Hudler), 24. Byron, 28. Monahan (Hudler). Střely na branku: 37:40. Diváci: 18 505.

Detroit - Tampa Bay 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
Branky: 12. Andersson, 16. Nyquist, 37. Legwand - 9. Filppula, 56. S. Salo. Střely na branku: 30:28. Diváci: 20 066.

Edmonton - NY Rangers 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)
Branky: 17. a 44. Zuccarello, 30. a 34. Nash, 25. Brassard. Střely na branku: 26:32. Diváci: 16 839.

Pittsburgh - Chicago 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Branky: 56. a 59. Crosby, 10. Neal, 11. Stempniak - 32. Brookbank. Střely na branku: 27:26. Diváci: 18 655.

Nashville - Washington 4:3 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 6. a 19. P. Hornqvist, 49. Weber, rozh. nájezd C. Smith - 5. a 35. Brouwer, 53. Bäckström. Střely na branku: 29:26. Diváci: 16 553.

Philadelphia - Boston 3:4 po sam. nájezdech (2:1, 0:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 6. a 60. Lecavalier (na druhou Voráček), 20. Timonen (Voráček) - 11. Meszároš, 26. Chára (Krejčí), 32. Bergeron, rozh. nájezd R. Smith. Střely na branku: 52:30. Diváci: 19.958.