Následuje
Hory horempádem

Maminka hodila Pastrňákovi čepici na led. Hrál jsem jen svou hru, řekl skromně český střelec

Posedmé v kariéře si David Pastrňák připsal v NHL hattrick a rázně odpověděl na dvoubrankové představení hlavního rivala v tabulce kanonýrů Austona Matthewse (31 gólů) z Toronta. Třiadvacetiletý havířovský odchovanec má po další "one man show" v utkání proti Winnipegu na kontě už 35 tref.

David Pastrňák z Bostonu po zkompletování hattricku proti Winnipegu
zdroj: APA autor: Elise Amendola

"Je fajn, že jsem se mu (Matthewsovi) vzdálil, ale hokej je týmový sport, takže o tabulce střelců nepřemýšlím. Netlačím na sebe, jen se snažím hrát svou hru. Samozřejmě že je to hezké, ale proto jsem zde," řekl s nadhledem Pastrňák.

Jeho skvělý výkon sledovala přímo v hale i maminka v rámci speciální akce bostonského klubu a po třetím synově hattricku v sezoně mohla symbolicky hodit čepici na led.

Díky českému útočníkovi byli diváci po dvaatřicáté v historii svědky toho, že některý z hráčů dokázal vstřelit minimálně tři hattricky ve dvou sezonách po sobě. Z aktivních hokejistů se to podařilo jen Alexandrovi Ovečkinovi z Washingtonu.

Pastrňák se však zapsal i do klubové historie. Jen sedm hráčů před ním dokázalo nastřílet 35 branek nejpozději ve 45 utkáních, naposledy to zvládl Cam Neely v sezoně 1993/94.

Účastník tří světových šampionátů se zároveň stal prvním hokejistou Bruins od ročníku 1973/74, který v jedné sezoně NHL zaznamenal dvě alespoň dvanáctizápasové série s bodovým ziskem. Před ním se to podařilo legendám Philu Espositovi a Bobbymu Orrovi.

"Bylo to dobré, snažil jsem se hrát jako vždy a soustředil jsem se na to, abych týmu co nejvíce pomohl. Ničím jsem se nestresoval a prostě hrál svou hru. Konečně jsme vyhráli dvakrát po sobě, což se nám nějakou dobu nepovedlo," dodal Pastrňák.

Zdroj
ČTK, nhl.com

Hlavní zprávy