Posedmé v kariéře si David Pastrňák připsal v NHL hattrick a rázně odpověděl na dvoubrankové představení hlavního rivala v tabulce kanonýrů Austona Matthewse (31 gólů) z Toronta. Třiadvacetiletý havířovský odchovanec má po další "one man show" v utkání proti Winnipegu na kontě už 35 tref.
Maminka hodila Pastrňákovi čepici na led. Hrál jsem jen svou hru, řekl skromně český střelec
"Je fajn, že jsem se mu (Matthewsovi) vzdálil, ale hokej je týmový sport, takže o tabulce střelců nepřemýšlím. Netlačím na sebe, jen se snažím hrát svou hru. Samozřejmě že je to hezké, ale proto jsem zde," řekl s nadhledem Pastrňák.
Jeho skvělý výkon sledovala přímo v hale i maminka v rámci speciální akce bostonského klubu a po třetím synově hattricku v sezoně mohla symbolicky hodit čepici na led.
Díky českému útočníkovi byli diváci po dvaatřicáté v historii svědky toho, že některý z hráčů dokázal vstřelit minimálně tři hattricky ve dvou sezonách po sobě. Z aktivních hokejistů se to podařilo jen Alexandrovi Ovečkinovi z Washingtonu.
Pastrňák se však zapsal i do klubové historie. Jen sedm hráčů před ním dokázalo nastřílet 35 branek nejpozději ve 45 utkáních, naposledy to zvládl Cam Neely v sezoně 1993/94.
Účastník tří světových šampionátů se zároveň stal prvním hokejistou Bruins od ročníku 1973/74, který v jedné sezoně NHL zaznamenal dvě alespoň dvanáctizápasové série s bodovým ziskem. Před ním se to podařilo legendám Philu Espositovi a Bobbymu Orrovi.
"Bylo to dobré, snažil jsem se hrát jako vždy a soustředil jsem se na to, abych týmu co nejvíce pomohl. Ničím jsem se nestresoval a prostě hrál svou hru. Konečně jsme vyhráli dvakrát po sobě, což se nám nějakou dobu nepovedlo," dodal Pastrňák.