Absa Cape Epic

Krejčí opět spustil s Pastrňákem gólostroj, Boston stejně nestačil na Philadelphii

Dva góly centra Davida Krejčího a jedna branka kanonýra Davida Pastrňáka stačily hokejistům Bostonu jen k zisku bodu. Bruins podlehli v pondělním utkání NHL na ledě Philadelphie 5:6 po samostatných nájezdech. Za vítězný tým si připsal dvě asistence Jakub Voráček.

Utkání Philadelphia - Boston
zdroj: ČTK/AP

K výhrám svých celků přispěli asistencí Jakub Vrána z Washingtonu a Filip Chytil z New York Rangers. Čeští brankáři David Rittich v dresu Calgary a Petr Mrázek z Caroliny inkasovali shodně po dvou brankách při porážkách 0:2.

Boston vstoupil do zápasu s Flyers lépe a po gólu Krejčího se v 17. minutě dostal do vedení už 2:0, ale Philadelphia zásluhou Kevina Hayese ještě před přestávkou snížila. Po 33 sekundách druhé třetiny vrátil Bostonu dvoubrankové vedení svým 36. gólem v sezoně nejlepší střelec soutěže Pastrňák, který využil asistence Brada Marchanda. V boji o Maurice Richard Trophy vede Pastrňák před druhým Austoinem Matthewsem z Toronta o pět branek.

V 28. minutě David Krejčí střelou z levého kruhu využil přesilovou hru a poslal Bruins do vedení 5:2. K obratu Philadelphie zavelel ve 34. minutě po Voráčkově přihrávce Sean Couturier, o minutu později se prosadil Connor Bunnaman a Flyers byli zpět ve hře.

O vyrovnání se postaral v 53. minutě druhou brankou v zápase Travis Sanheim a vynutil nastavení. V prodloužení gól nepadl, o výhře Flyers tak rozhodl jediný úspěšný exekutor v rozstřelu Travis Konecny.

"Prostě jsem ho minul. Znám pravidla, když se dotknete puku, je to brané jako pokus. Smůla. Je těžké takto prohrát," řekl Marchand. "Při takovém průběhu zápasu musíme hrát dostatečně dobře a udržet vedení až do konce," doplnil k promarněnému tříbrankovému náskoku kapitán Bostonu Zdeno Chára, který sehrál jubilejní 1000. zápas za Bruins v základní části NHL.

Výsledky:

Montreal - Calgary 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky: 14. Weal, 50. Poehling. Střely na branku: 37:31. David Rittich odchytal za Calgary 56:06 minuty, inkasoval dvě branky z 37 střel a měl úspěšnost zákroků 94,6 procenta. Diváci: 20 790. Hvězdy zápasu: 1. Poehling, 2. Weal, 3. Price (všichni Montreal).

NY Rangers - NY Islanders 6:2 (1:1, 2:0, 3:1)

Branky: 41., 49. Panarin, 9. Fast, 26. Kreider, 32. Fox, 51. Trouba (Chytil) - 1. Eberle, 53. Nelson. Střely na branku: 36:34. Diváci: 17 403. Hvězdy zápasu: 1. Panarin, 2. Fast, 3. Georgijev (všichni NY Rangers).

Philadelphia - Boston 6:5 po sam nájezdech (1:2, 3:3, 1:0 - 0:0)

Branky: 22. a 53. Sanheim (na první Voráček), 19. K. Hayes, 34. Couturier (Voráček), 35. Bunnaman, rozhodující sam. nájezd Konecny - 17. a 28. Krejčí, 5. Bjork, 21. Pastrňák, 25. Coyle. Střely na branku: 39:31. Diváci: 19 246. Hvězdy zápasu: 1. Konecny, 2. Sanheim, 3. Couturier (všichni Philadelphia).

Washington - Carolina 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

Branky: 12. a 18. Ovečkin (na druhou Vrána). Střely na branku: 30:23. Petr Mrázek odchytal za Carolinu 57:17 minuty, inkasoval dvě branky z 30 střel a úspěšnost zákroků měl 93,3 procenta. Diváci: 18 573. Hvězdy zápasu: 1. Samsonov, 2. Ovečkin, 3. T. Wilson (všichni Washington).

St. Louis - Anaheim 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Branky: 8. Steen, 23. Bozak, 30. Schwartz, 51. Barbašev - 16. Comtois. Střely na branku: 34:21. Diváci: 18 096. Hvězdy zápasu: 1. Allen, 2. B. Schenn, 3. Steen (všichni St. Louis).