Lyžování ČR 2024

Krejčí dvakrát skóroval a byl vyhlášen první hvězdou zápasu

New York - Čeští hokejisté v utkání Detroitu s Bostonem zářili. Útočník David Krejčí se na ledě Red Wings dvakrát trefil, byl vyhlášen první hvězdou zápasu, a i díky tomu nakonec hosté zvítězili 4:3 v prodloužení. Druhou hvězdou utkání se stal obránce Jakub Kindl, který se prosadil jednou, u vítězného gólu Toreyho Kruga zase asistoval David Pastrňák. V brance Detroitu byl Petr Mrázek, jenž pochytal 27 střel hostí.

David Krejčí v utkání proti Detroitu
zdroj: AP autor: Jose Juarez

Krejčí v deváté minutě otevřel skóre, když po nečekaném odrazu od mantinelu poslal bekhendem puk do odkryté branky a gólman Petr Mrázek byl bezmocný. Za 138 sekund prostřelil krajana v brance Detroitu v přesilové hře ránou od modré čáry. "Cítil jsem se docela slušně. Když dáte dva góly v první třetině, naroste vám sebevědomí, takže se mi hrálo celkově dobře," řekl Krejčí.

Detroit smazal ztrátu díky trefám Henrika Zetterberga a Slováka Tomáše Tatara a na další vedení Bruins po gólu Briana Ferlina odpověděl v úvodu třetí třetiny Kindl. V nastavení hrál Boston přesilovku čtyř proti třem a po Pastrňákově ideální přihrávce Krug z levého kruhu překonal Mrázka a rozhodl.

První bod si ve třetím vystoupení v barvách New Jersey připsal osmnáctiletý útočník Pavel Zacha. Šestý hráč letošního draftu se v duelu proti New York Rangers podílel v závěru druhé třetiny v přesilovce na trefě Stefana Matteaua, který vyrovnal na 2:2. Devils ale nakonec prohráli 3:4.

Asistenci zaznamenal při porážce Vancouveru s Calgary 3:4 v prodloužení také útočník Radim Vrbata. V polovině úvodní části z obranné třetiny unikl, gólman Karri Rämö jeho pokus stihl vyrazit, ale Brendan Gaunce doklepl puk do branky.

Výsledky přípravných zápasů před NHL

Pittsburgh - Columbus 2:4 (0:2, 2:2, 0:0) Branky: 27. Crosby, 40. Kessel - 20. a 23. Johansen, 17. Jenner, 25. Hartnell.

Carolina - New York Islanders 5:3 (2:2, 0:0, 3:1), hráno v Halifaxu Branky: 15. a 58. Skinner, 15. Nordström, 48. E. Staal, 60. V. Rask - 9. Tavares, 15. Strome, 48. Pulock.

Edmonton - Minnesota 3:0 (1:0, 0:0, 2:0), hráno v Saskatoonu Branky: 19. Slepyšev, 50. Klefbom, 58. Klinkhammer.

Detroit - Boston 3:4 v prodl. (1:2, 1:1, 1:0 - 0:1) Branky: 14. Zetterberg, 21. Tatar, 42. Kindl - 9. a 11. Krejčí, 36. Ferlin, 62. Krug (Pastrňák). Brankář Petr Mrázek (Detroit) odchytal celý zápas, inkasoval z 31 střel čtyři branky a měl úspěšnost zákroků 87,1 procenta.

New Jersey - New York Rangers 3:4 (0:0, 2:2, 1:2) Branky: 23. R. Boucher, 40. Matteau (Zacha), 41. K. Palmieri - 26. a 36. Diaz, 48. a 54. Stepan.

Ottawa - Buffalo 4:6 (2:3, 1:1, 1:2) Branky: 5. Mark Stone, 8. Methot, 40. Paul, 55. B. Ryan - 9., 33. a 54. Ennis, 13. E. Kane, 16. Girgensons, 60. J. Larsson.

Toronto - Montreal 0:1 (0:0, 0:1, 0:0) Branky: 21. Weise.

Dallas - Tampa Bay 6:3 (0:0, 3:2, 3:1) Branky: 32. a 47. Seguin, 25. Lindell, 39. Sharp, 45. Ully, 48. Ranford - 21. Namestnikov, 34. Drouin, 43. Koekkoek.

Chicago - St. Louis 3:1 (0:1, 1:0, 2:0) Branky: 28. Hossa, 56. P. Kane, 58. Keith - 19. Edmundson.

San Jose - Anaheim 1:2 (1:0, 0:0, 0:2) Branky: 14. J. Ward - 44. Wagner, 53. Perry.

Vancouver - Calgary 3:4 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1) Branky: 10. B. Gaunce (Vrbata), 37. Horvat, 53. Friesen - 17. a 21. Bollig, 54. Markus Granlund, 62. Jooris.