Dohráno MOL Cup

Krejčí a Zadina skórovali, Vladař vychytal výhru

David Krejčí pomohl gólem k výhře hokejistů Bostonu 2:1 nad Ottawou. Detroit i díky trefě Filipa Zadiny zvítězil v St. Louis 3:2 po nájezdech. Daniel Vladař přispěl 19 zákroky k výhře Calgary 5:1 v Anaheimu. New Jersey podlehlo Minnesotě 1:2 v prodloužení i přes spolehlivý výkon Vítka Vaněčka, který chytil 27 střel a stal se třetí hvězdou zápasu. Karel Vejmelka pustil dva góly z 25 střel při prohře Arizony 1:2 ve Winnipegu.

David Krejčí skóruje
zdroj: ČTK/AP

Boston – Ottawa 2:1

Výsledek v Bostonu kopíruje skóre úvodní třetiny. Ottawa vedla trefou Dylana Gambrella, ale Krejčí vyrovnal z dorážky u pravé tyče v přesilové hře pět na tři. Vítěznou branku vstřelil v 16. minutě Jake DeBrusk.

Zbytek obstaral Linus Ullmark, který zastavil čtyřicet střel a byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Lídr domácích David Pastrňák vyslal sedm střel, ale vyšel v březnu z deseti odehraných zápasů podruhé bodově naprázdno.

Kouči Bostonu Jimu Montgomerymu se vyplatilo, že si před 57 sekund dlouhou výhodou pět na tři vzal oddechový čas. "Ottawa je brání trochu jinak a plánoval jsem použít jiný styl, kterému jsme se ale nějakou dobu nevěnovali. Chtěl jsem se ujistit, že to sehrajeme dobře, a povedlo se. Krejčí vstřelil velmi důležitý gól," komentoval kouč nezvykle rychle vybraný time out.

St. Louis Detroit 2:3 po samostatných nájezdech

Taktéž v St. Louis padly v základní hrací době všechny góly v první třetině, přičemž Zadina vyrovnal v 18. minutě na 2:2. K českému útočníkovi se dostal do levého kruhu puk po zblokované střele Dominika Kubalíka a pohotově dal svou třetí branku sezony.

Skóre se poté už nezměnilo a vítěze určil rozstřel, ve kterém neuspěl hned v prvním kole domácí Jakub Vrána. Český útočník hýřil aktivitou v utkání proti svému bývalému klubu, který ho před třemi týdny vyměnil do St. Louis, ale žádná z jeho pěti střel se neujala. Zadina ani Kubalík šanci v nájezdech nedostali. Zápas rozhodl jejich spoluhráč Lucas Raymond, který se prosadil v rozstřelu jako jediný.

Anaheim Calgary 1:5

Vladař chytal od začátku zápasu poprvé od 28. února, kdy byl střídán v zápase s Bostonem po úvodní třetině a dvou inkasovaných gólech. Český brankář lovil v Anaheimu puk ze sítě jen jednou, když jej překonal v přesilové hře Frank Vatrano z pravého kruhu střelou nad lapačku a snížil na 1:3. Calgary ale kontrolovalo zápas, soupeře přestřílelo 43:20. Výhru řídil Tyler Toffoli, který připravil tři góly.

New Jersey Minnesota 1:2 v prodloužení

Vaněček držel čisté konto do 47. minuty, ve které získal Mason Shaw odražený puk od zadního mantinelu a rychlým manévrem zasunul puk u levé tyčky pod beton českého gólmana. New Jersey vyrovnalo o chvíli později brankou Timo Meiera a v prodloužení trefil Jack Hughes tyčku. Z následné protiakce rozhodl z úniku Matt Boldy, který překonal Vaněčka bekhendovou kličkou 1,3 sekundy před koncem.

"Na čas jsem se nekoukal. Soustředil jsem se jen na brejk," uvedl Vaněček. "Byl to těsný zápas. Odehráli jsme jej dobře a je frustrující, jak to dopadlo. Ale už s tím nic neuděláme," doplnil. Jeho protějšek Filip Gustavsson také zářil, vytáhl 47 zákroků.

Winnipeg Arizona 2:1

Vejmelka, který v předchozích dvou startech vychytal výhru, inkasoval oba góly v úvodních dvanácti minutách. Nejdříve na něj vyzrál z úniku Nikolaj Ehlers a v oslabení přidal druhou branku Adam Lowry z přečíslení dva na jednoho.

"V této herní situaci chcete vždy vystřelit co nejtvrději nad beton. Dostal jsem skvělou přihrávku, skvěle mi sedla na čepel a byl jsem schopný se do střely pořádně opřít. Jsem rád, že to prošlo, protože Vejmelka chytal extrémně dobře. Pustil jen dva góly a dal jim šanci vyhrát," chválil Lowry českého brankáře.

Arizona snížila trefou Barretta Haytona, ale Connor Hellebuyck, který zlikvidoval 29 střel a byl první hvězdou zápasu, už více nepovolil. Záda mu kryl David Rittich.

Washington Columbus 6:7 v prodloužení

Alexandr Ovečkin pokořil potřinácté v kariéře hranici 40 branek za sezonu a vylepšil rekord NHL, o který se dělil s Waynem Gretzkym. "Je to úžasné. Snažím se užívat si svůj čas tady a dělám to nejlepší, co umím," uvedl sedmatřicetiletý Ovečkin, který má v historickém pořadí střelců už 820 branek. Na vedoucího Gretzkého ztrácí 74 tref.

Ruský útočník svou jubilejní brankou pomohl Washingtonu k vedení 3:0, ale Columbus ztrátu dohnal a zvítězil 7:6 v prodloužení. Na obratu se podíleli dvěma góly Adam Boqvist a Jack Roslovic, který zápas rozhodl.

NY Rangers Carolina 2:3

Carolina i bez bodového příspěvku Martina Nečase zvítězila na ledě New Yorku Rangers 3:2, byť ještě ve 49. minutě prohrávala 0:1. Hurricanes potřetí v klubové historii překonali hranici 100 bodů. Tentokrát se jim to povedlo v 69. utkání sezony, rychlejší nikdy nebyli. V tabulce NHL jim patří druhá příčka, na Boston ztrácejí 13 bodů.

Buffalo Nashville 3:7

Nejproduktivnějším hráčem úterních zápasů byl Luke Evangelista. Dvěma góly a dvěma přihrávkami řídil výhru Nashvillu 7:3 v Buffalu a stal se teprve druhým nováčkem v klubové historii, který si v utkání připsal čtyři body. Všechny je získal v prostřední části a vyrovnal tím i rekord Predators v počtu bodů za třetinu.

Výsledky NHL

Boston  Ottawa 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)

Branky: 12. Krejčí, 16. DeBrusk - 9. Gambrell. Střely na branku: 35:41. Diváci: 17 850. Hvězdy zápasu: 1. Ullmark, 2. DeBrusk (oba Boston), 3. Sogaard (Ottawa).

Buffalo  Nashville 3:7 (0:2, 2:4, 1:1)

Branky: 24. Cozens, 38. Tage Thompson, 48. Skinner - 19. a 58. Duchene, 30. a 31. Evangelista, 12. Tomasino, 34. Novak, 36. McDonagh. Střely na branku: 31:27. Diváci: 13 043. Hvězdy zápasu: 1. Evangelista, 2. Duchene, 3. Novak (všichni Nashville).

Montreal  Tampa Bay 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Branky: 9. Dach, 14. Drouin, 37. Matheson - 29. Point, 55. Maroon. Střely na branku: 20:33. Diváci: 21 105. Hvězdy zápasu: 1. Montembeault, 2. Matheson, 3. Dach (všichni Montreal).

NY Rangers  Carolina 2:3 (1:0, 0:0, 1:3)

Branky: 17. Motte, 51. Kakko - 50. Chatfield, 51. Noesen, 58. T. Teräväinen. Střely na branku: 31:39. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. T. Teräväinen, 2. Burns (oba Carolina), 3. Šesťorkin (NY Rangers).

New Jersey  Minnesota 1:2 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1  0:1)

Branky: 53. Meier - 47. M. Shaw, 65. Boldy. Střely na branku: 48:29. Vítek Vaněček odchytal za New Jersey celé utkání, inkasoval dvě branky z 29 střel a úspěšnost zásahů měl 93,1 procenta. Diváci: 16 124. Hvězdy zápasu: 1. Boldy (Minnesota), 2. Meier, 3. Vaněček (oba New Jersey).

Philadelphia  Florida 6:3 (1:1, 4:1, 1:1)

Branky: 29. a 39. Sanheim, 5. Farabee, 37. Laughton, 39. Provorov, 58. Frost - 2. M. Tkachuk, 35. Montour, 54. Reinhart. Střely na branku: 24:44. Diváci: 16 479. Hvězdy zápasu: 1. Hart, 2. Sanheim, 3. Farabee (všichni Philadelphia).

Washington  Columbus 6:7 v prodl. (3:1, 2:2, 1:3 - 0:1)

Branky: 40. a 56. Jensen, 6. Ovečkin, 9. Oshie, 16. Sheary, 31. Milano - 27. a 47. A. Boqvist, 36. a 63. Roslovic, 17. Robinson, 49. Bemström, 60. Jenner. Střely na branku: 37:39. Diváci: 18 573. Hvězdy zápasu: 1. Roslovic (Columbus), 2. Ovečkin, 3. Jensen (oba Washington).

NY Islanders  Toronto 7:2 (0:1, 3:0, 4:1)

Branky: 38. a 45. Clutterbuck, 21. Parise, 34. Fasching, 50. Holmström, 54. Dobson, 57. Lee - 12. Lafferty, 44. Marner. Střely na branku: 29:27. Diváci: 17 255. Hvězdy zápasu: 1. Clutterbuck, 2. Sorokin, 3. Dobson (všichni NY Islanders).

St. Louis  Detroit 2:3 po sam. nájezdech (2:2, 0:0, 0:0  0:0)

Branky: 3. Bortuzzo, 11. Scandella - 8. Chiasson, 18. Zadina (Kubalík), rozhodující sam. nájezd Raymond. Střely na branku: 22:30. Diváci: 18 096. Hvězdy zápasu: 1. Raymond, 2. Hellberg (oba Detroit), 3. Hofer (St. Louis).

Winnipeg  Arizona 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Branky: 5. Ehlers, 12. Lowry - 32. Hayton. Střely na branku: 25:30. Karel Vejmelka odchytal za Arizonu celý zápas, inkasoval dvě branky z 25 střel a úspěšnost zásahů měl 92 procenta. Diváci: 13 216. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Ehlers, 3. Lowry (všichni Winnipeg).

Dallas  Seattle 4:5 v prodl. (1:2, 0:1, 3:1  0:1)

Branky: 4. Heiskanen, 44. Johnston, 57. Pavelski, 60. Jamie Benn - 3. a 55. B. Tanev, 13. Sprong, 22. McCann, 62. A. Larsson. Střely na branku: 29:27. Diváci: 18 532. Hvězdy zápasu: 1. B. Tanev (Seattle), 2. Jamie Benn (Dallas), 3. Sprong (Seattle).

Anaheim  Calgary 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)

Branky: 28. Vatrano - 1. N. Ritchie, 17. Stecher, 23. Andersson, 41. E. Lindholm, 56. Mangiapane. Střely na branku: 20:43. Diváci: 12 974. Hvězdy zápasu: 1. Toffoli, 2. Hanifin, 3. Weegar (všichni Calgary).

Vancouver  Vegas 3:4 (0:2, 2:2, 1:0)

Branky: 28. a 33. J. T. Miller, 52. Di Giuseppe - 4. Kessel, 13. R. Smith, 31. Blügers, 38. Dorofejev. Střely na branku: 34:27. Diváci: 18 757. Hvězdy zápasu: 1. J. T. Miller (Vancouver), 2. Pietrangelo (Vegas), 3. Q. Hughes (Vancouver).