Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Stolní tenis

Kořenář si od manažera vyslechl chválu a podepsal se San Jose novou smlouvu

Josef Kořenář bude i nadále působit v dresu San Jose. Český brankář podepsal se Sharks novou roční smlouvu. Třiadvacetiletému hokejistovi končí nováčkovský kontrakt, který uzavřel před čtyřmi roky, a byl by chráněným volným hráčem. O nové dohodě informoval generální manažer klubu Doug Wilson.

Josef Kořenář
zdroj: San Jose Sharks / Twitter

"Jsem rád, že zůstávám v San Jose. Za tři sezony jsem si tam zvykl a už to beru jako druhý domov. Organizace je skvělá, vytvořili jsme si skvělou partu. Těším se, že se tam vrátím," uvedl Kořenář. "Už od začátku sezony jsem měl zprávy, že se mnou počítají dál. Věřím, že jsem naplnil jejich očekávání. Možnost startů v NHL byla pomyslným vrcholem. Zkouškou, že mohu obstát i na té nejvyšší úrovni," doplnil rodák z Pelhřimova.

Kořenář, jenž začal minulou sezonu v Třinci a má podíl na zisku mistrovského titulu Ocelářů, prožil 10. dubna krátkou premiéru v elitní lize, když za odchytanou třetinu proti Los Angeles neinkasoval. O čtyři dny později chytal v NHL proti Anaheimu svůj první zápas jako člen zahajovací sestavy.

Celkem zasáhl Kořenář do deseti utkání, v průměru inkasoval 3,17 branky na zápas a měl úspěšnost 89,9 procenta. Osmkrát chytal během základní části také na farmě za San Jose Barracuda. V play-off AHL měl za čtyři utkání výbornou úspěšnost zákroků 92,9 procenta a průměr 2,03 obdrženého gólu na zápas.

"Josef udělal v minulé sezoně velký pokrok," ocenil Wilson. "Ukázal v brance svou atletickou připravenost a zdatnost, i když se jednalo o jeho první zkušenosti s NHL. Výborné výkony předváděl i v play-off AHL, kde měl z gólmanů nejlepší průměr a pomohl týmu do semifinále," dodal Wilson.

Nyní se Kořenář doma na Vysočině připravuje na novou sezonu. "Už loni v létě jsem měl tréninkový plán od našeho kondičního trenéra a byl jsem s ním hodně spokojený. Letos tak opět budu mít přípravu narýsovanou od něj a trénuji přes léto sám. První čtyři týdny jsem měl volno, teď tři týdny posiluji jen s vlastní vahou a teď začínám přidávat. Vyhovuje mi to. Nemusím dojíždět do Jihlavy každý den 40 kilometrů a netrávím celý den na trénincích a cestách na ně," řekl Kořenář. Do Jihlavy jezdí jednou týdně a připravuje se zde s Davidem Rittichem.

Spokojený s dohodou byl i hráčův zástupce Robert Spálenka ze společnosti Sport Invest. "Obě strany měly o spolupráci zájem, pro Pepu bylo jednoznačným cílem setrvání v zámoří. V momentě doběhnutí nováčkovského kontraktu nastává vždy poměrně složité jednání, po předložení kvalifikační nabídky nemají mladí hráči příliš variant. O to více si cením, ze se nám podařilo dohodnout kompromis ke spokojenosti obou stran," řekl Spálenka.

Podle webu capfriendly.com zajišťuje nový kontrakt Kořenářovi plat 750 000 dolarů při působení v hlavním týmu, na farmě 85 000 dolarů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy