BBV po 25 letech

Kempný vstřelil vítězný gól Washingtonu, Mrázek pomohl Carolině k výhře v Ottawě

Obránce Michal Kempný zařídil rozhodující brankou vítězství Washingtonu 3:2 v Detroitu a byl zvolen první hvězdou večera. Za Red Wings skóroval zadák Filip Hronek. Gólman Petr Mrázek inkasoval čtyřikrát z 31 střel, přesto s Carolinou oslavil triumf 5:4 na ledě nejhoršího týmu soutěže Ottawy, která prohrála osmý duel v řadě.

Michal Kempný se raduje z branky
zdroj: USA Today Sports autor: Tim Fuller

Jednadvacetiletý Hronek stál na konci rychlé souhry, která domácí v 27. minutě posunula do vedení 2:1.

Gustav Nyquist zavezl puk do útočného pásma, přihrál na druhou stranu Dylanu Larkinovi a ten pohotovou nahrávkou našel před brankou Hronka. Odchovanec Hradce Králové se prosadil potřetí v sezoně.

Capitals se povedl ve třetí třetině obrat. Nerozhodný stav obstaral centr Travis Boyd a rozhodující chvíle zápasu pak přišla v 57. minutě.

Kempný vypálil od modré a útočník Detroitu Tyler Bertuzzi nechtěně změnil hokejkou směr jeho střely, jež skončila za Jimmym Howardem. Obhájci Stanley Cupu uspěli po třech porážkách.

"K tomu, abyste prostřelili několik hráčů, potřebujete štěstí. Kluci dobře clonili a to gólmanovi situaci komplikuje. Moc důležitá výhra. Chceme se vrátit na vítěznou vlnu," prohlásil osmadvacetiletý Kempný, jenž bodoval ve třetím z posledních čtyř utkání.

"Snažím se hrát jednoduše. Dal jsem pět gólů, ale o tom to není. Zajímá mě jen to, aby tým vyhrával," dodal hodonínský rodák, kterému díky 24 kladným bodům ve statistice plus/minus náleží pátá pozice mezi všemi hráči.

Hosté v Ottawě třikrát vedli o dvě branky, ale Senators pokaždé našli odpověď. Mrázek přitom prožil nešťastnou poslední minutu druhé části.

Za stavu 4:2 ho nejprve překonal v čase 39:12 z úhlu mezi betony Rudolfs Balcers a už za osm sekund po buly vyrovnal střelou zápěstím Jean-Gabriel Pageau. Lotyš Balcers vstřelil první gól v kariéře, Pageau skóroval při prvním startu v sezoně.

Vítězství Carolině zařídil ve 48. minutě v přesilovce šťastnou tečí střely Teuva Teräväinena sedmatřicetiletý kapitán Hurricanes Justin Williams.

Útočník Dominik Simon si připsal asistenci, jeho Pittsburgh ale podlehl Chicagu 3:5 a nenavázal na sérii osmi výher. Sparťanský odchovanec bodoval potřetí za sebou.

Penguins vedli po necelých pěti minutách 2:0 a posléze i 3:2, ale Blackhawks i díky třem nahrávkám Patricka Kanea skóre otočili. "Je prima porazit jeden z nejlepších týmů v lize," řekl Kane.

Asistenci zaznamenal také střední útočník Pavel Zacha z New Jersey, které rovněž neudrželo dvougólový náskok a podlehlo Vegas 2:3.

Brněnský rodák měl velký podíl na kontaktní trefě nevadského celku. Do jeho přihrávky v obranné třetině se vložil Ryan Reaves, který následně snížil.

Golden Knights se šestým úspěchem v řadě bodově dotáhli na lídra Západní konference Calgary. Flames ale sehráli o dva duely méně.

Výsledky nedělních zápasů NHL:

Ottawa - Carolina 4:5 (0:2, 4:2, 0:1)
Branky: 23. Duchene, 33. Dzingel, 40. Balcers, 40. Pageau - 2. Faulk, 5. B. McGinn, 27. Slavin, 35. Hamilton, 48. Williams. Brankář Mrázek (Carolina) odchytal celý zápas, inkasoval čtyřikrát z 31 střel, úspěšnost zákroků měl 87,1 procenta. Střely na branku: 31:29. Diváci: 12 924. Hvězdy zápasu: 1. Teräväinen, 2. Faulk (oba Carolina), 3. Pageau (Ottawa).

Vegas - New Jersey 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)
Branky: 13. Reaves, 32. McNabb, 36. Pacioretty - 6. Hischier, 10. Lovejoy (Zacha). Střely na branku: 28:38. Diváci: 18 103. Hvězdy zápasu: 1. Pacioretty, 2. Tuch, 3. M. Subban (všichni Vegas).

Arizona - NY Rangers 5:0 (2:0, 3:0, 0:0)
Branky: 8. a 27. Garland, 10. M. Kempe, 36. Keller, 37. Galchenyuk. Střely na branku: 40:23. Diváci: 12 396. Hvězdy zápasu: 1. Garland, 2. Kuemper, 3. Galchenyuk (všichni Arizona).

Pittsburgh - Chicago 3:5 (2:1, 1:2, 0:2)
Branky: 3. Hörnqvist (Simon), 5. Guentzel, 30. D. Brassard - 17. DeBrincat, 27. Kunitz, 37. Keith, 42. D. Strome, 60. J. Toews. Střely na branku: 34:31. Diváci: 18 623. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane, 2. Kunitz (oba Chicago), 3. Hörnqvist (Pittsburgh).

Detroit - Washington 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
Branky: 15. A. Mantha, 27. Hronek - 7. T. Wilson, 47. Boyd, 57. Kempný. Střely na branku: 25:34. Diváci: 19 515. Hvězdy zápasu: 1. Kempný (Washington), 2. A. Mantha, 3. Nick Jensen (oba Detroit).

Anaheim - Edmonton 0:4 (0:3, 0:1, 0:0)
Branky: 8. McDavid, 17. Puljujärvi, 20. Brodziak, 28. Draisaitl. Střely na branku: 39:24. Diváci: 17 317. Hvězdy zápasu: 1. Talbot, 2. McDavid, 3. A. Larsson (všichni Edmonton).

Winnipeg - Dallas 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)
Branky: 23. Lowry, 39. T. Myers, 42. Connor, 57. Morrissey, 60. Little - 22. Radulov. Střely na branku: 30:27. Diváci: 15 321. Hvězdy zápasu: 1. Lowry, 2. T. Myers, 3. Connor (všichni Winnipeg).