Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP USA

Kane měl zfalšovat očkování, od NHL přišla tvrdá reakce. Chci se všem omluvit, kaje se hráč

San Jose se bude muset v 21 zápasech obejít bez Evandera Kanea. Kanadský útočník dostal tvrdý trest od NHL za porušení opatření proti šíření koronaviru. Vedení soutěže o tom informovalo bez dalších podrobností, podle médií třicetiletý hokejista zfalšoval doklady o očkování.

Evander Kane
zdroj: ČTK/AP/ autor: Jeff Chiu

"Chtěl bych se omluvit spoluhráčům, klubu i fanouškům za porušení opatření. Udělal jsem chybu, které upřímně lituji a přijímám za ni veškerou zodpovědnost," řekl Kane

Očkování hráčů v NHL není povinné, ale liga má pro hokejisty bez vakcíny přísnější pravidla. "Během trestu budu také nadále chodit na setkání s odborníky, abych v budoucnu dělal lepší rozhodnutí," dodal třicetiletý Kane.

Nejlepší střelec i nejproduktivnější hráč San Jose z minulé sezony přijde kvůli trestu o více než čtvrtinu základní části. Jeho čin odsoudilo i vedení Sharks, kde působí i český útočník Tomáš Hertl a obránce Radim Šimek.

Kane byl také vyšetřován kvůli podezření z domácího násilí, liga však oznámila, že vyšetřování nic takového neprokázalo. Bývalého hráče Atlanty, Winnipegu nebo Buffala navíc manželka už v září obvinila ze sázení na zápasy NHL, ani to se však nepotvrdilo.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy