Olympiáda dětí a mládeže 2024

Jágrovi domácí premiéra zhořkla, Vrána se Sedlákem skórovali

Jaromír Jágr si v NHL odbyl neúspěšný debut v domácí aréně Calgary. Flames totiž v pátek podlehli Ottawě vysoko 0:6. Druhý nejproduktivnější hráč historie zámořské soutěže proto vyšel i ve svém druhém vystoupení v sezoně bodově naprázdno. Jeho nový zaměstnavatel se musel sklonit před soupeřem po třech výhrách za sebou. Premiérový gól v ročníku zaznamenal Jakub Vrána z Washingtonu a poprvé se trefil i Lukáš Sedlák z Columbusu.

Brankář Petr Mrázek slavil své první vítězství v sezoně a jeho Detroit po výhře 6:3 ukončil neporazitelnost Vegas Golden Knights.

Calgary - Ottawa 0:6

Jágr, který na ledě strávil 13 minut a 27 vteřin, byl druhým nejaktivnějším střelcem Calgary po Matthewu Tkachukovi. Ottawského brankáře Craiga Andersona zaměstnal čtyřmi pokusy, ale žádný nebyl úspěšný. Tým z kanadské metropole zpečetil triumf v poslední části čtyřmi přesnými zásahy.

New Jersey - Washington 2:5

Jednadvacetiletý Vrána si proti Devils připsal čtvrtou branku v kariéře NHL. Pražský rodák skóroval minutu před koncem druhé třetiny, kdy tečoval střelu Devanteho Smithe-Pellyho z pravého kruhu. "Devo odvedl skvělou práci. První trefa mi snad dodá sebevědomí a pomůže mi posunout se dál," řekl Vrána.

Washington uspěl na ledě New Jersey, trefil se i Vrána

Gól a tři asistence si za Washington připsal švédský centr Nicklas Bäckström, jenž byl zvolen první hvězdou večera. Dvě branky a nahrávku zaznamenal T.J. Oshie, Alexandr Ovečkin se trefil už podeváté v sezoně a vévodí jak tabulce střelců, tak i nejproduktivnějších hráčů. "Tohle byl jednoznačně náš nejlepší zápas v sezoně. Takhle chceme hrát," prohlásila brankářská jednička Capitals Braden Holtby.

Útočník New Jersey Pavel Zacha se na rozdíl od předchozího duelu proti Torontu, v němž dvakrát skóroval, bodově neprosadil. Devils si ve čtvrtém souboji připsali první prohru.

Columbus - New York Rangers 3:1

Poprvé od přestupu z Chicaga se za Columbus střelecky prosadil ruský forvard Artěmij Panarin a zajistil domácím vedení nad Rangers 2:1. Dva body pojistil při power play Sedlák, pro kterého to byl první bod v sezoně. Hosté prohráli už čtvrté utkání z pěti. "Dneska jsme opět nehráli celých 60 minut. Jejich první branka odvrátila naši pozornost a nedokázali jsme na ni odpovědět," uvedl trenér New Yorku Alain Vigneault.

Vegas - Detroit 3:6

Pětadvacetiletý Mrázek nastoupil teprve do druhého utkání v sezoně. V tom prvním stál u porážky 2:4 v Dallasu. Ostravský rodák propustil všechny tři puky v prostřední části, během které Golden Knights obrátili skóre na 3:2. Jenže třetí třetinu ovládl čtyřmi góly Detroit. Mrázek zneškodnil 24 střel a úspěšnost zákroků měl 88,9 procenta.

Útočník Martin Frk se za Detroit bodově neprosadil stejně jako Tomáš Nosek na straně Vegas. Největší měrou se na úspěchu Red Wings podílel švédský kapitán Henrik Zetterberg, jenž si připsal gól a tři asistence. Detroit uspěl ve čtvrtém zápase z pěti. Stejnou bilancí se pyšní i Colorado. Suverénně nejhorší celek uplynulé sezony porazil Anaheim 3:1.

Mrázek pomohl ukončit neporazitelnost Vegas 24 zákroky

NHL:

New Jersey - Washington 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
Branky: 37. T. Hall, 41. Palmieri - 15. a 46. Oshie, 29. Ovečkin, 40. J. Vrána, 48. Bäckström. Střely na branku: 23:28. Diváci: 13.458. Hvězdy zápasu: 1. Bäckström, 2. Oshie (oba Washington), 3. Palmieri (New Jersey).

Columbus - New York Rangers 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky: 40. S. Jones, 48. Panarin, 60. L. Sedlák - 15. K. Hayes. Střely na branku: 43:38. Diváci: 15.342. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij, 2. Panarin (oba Columbus), 3. Lundqvist (Rangers).

Calgary - Ottawa 0:6 (0:1, 0:1, 0:4)
Branky: 20. Ceci, 39. D. Brassard, 42. Hoffman, 46. Mark Stone, 48. Dzingel, 57. Wideman. Střely na branku: 25:28. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Anderson, 2. Ceci, 3. Mark Stone (všichni Ottawa).

Colorado - Anaheim 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Branky: 12. Landeskog, 55. Barrie, 60. Zadonov - 43. Montour. Střely na branku: 39:18. Diváci: 15.393. Hvězdy zápasu: 1. Barrie (Colorado), 2. Berra (Anaheim), 3. Andrighetto (Colorado).

Vegas - Detroit 3:6 (0:1, 3:1, 0:4)
Branky: 29. Marchessault, 36. Neal, 37. Haula - 2. a 51. Nyquist, 35. Zetterberg, 45. Mantha, 48. F. Nielsen, 55. Glendening. Střely na branku: 27:27. Diváci: 17.645. Hvězdy zápasu: 1. Zetterberg, 2. Nyquist (oba Detroit), 3. Haula (Vegas).
Brankář Petr Mrázek (Detroit) odchytal 59:45 minut, inkasoval třikrát z 27 střel a úspěšnost zákroků měl 88,9 procenta.