V šachu

Jágr prvním bodem v dresu Calgary nasměroval svůj celek za vítězstvím

Jaromír Jágr vymazal nulu na svém kontě a ve třetím zápase v dresu Calgary si připsal první bod za asistenci. Pomohl tak nasměrovat své Flames za výhrou 5:2 nad Vancouverem. Ještě vydařenější večer prožil Jakub Voráček, který se třemi asistencemi podílel na výhře Philadelphie nad Washingtonem 8:2. Za poražené skóroval podruhé za sebou Jakub Vrána. David Pastrňák z Bostonu pomohl gólem a asistencí k triumfu na ledě Arizony 6:2, nahrávku si připsal i jeho spoluhráč David Krejčí.

Jaromír Jágr
zdroj: ČTK/PA/DARRYL DYCK

Vancouver - Calgary

Jágr vyšel naprázdno ve středeční premiéře za Calgary v Los Angeles při výhře 4:3 v prodloužení i při domácím debutu proti Ottawě, ale ve Vancouveru ve svém 1714. utkání v NHL si už vylepšil bilanci na 1915 bodů za 765 gólů a 1150 asistencí. V 51. minutě při přesilové hře vrátil v kombinaci puk Johnnymu Gaudreauovi, který z pravého kruhu z úhlu překvapil Jacoba Markströma a zvýšil na 4:1.

Trenér Flames Glen Gulutzan na začátku postavil Jágra do třetí formace se Samem Bennettem a Krisem Versteegem a podobně jako proti Ottawě se v průběhu utkání přesunul do první lajny po bok Gaudreaua a Seana Monahana. "Oba jsou to skvělí útočníci se spoustou talentu. Dokážou si poradit v souboji jeden na jednoho," ocenil jejich kvality Jágr. Po Calgary odnesl formu Ottawy i Edmonton, který se Senators prohrál doma 1:6.

Philadelphia - Washington

Osmadvacetiletý Voráček už v úvodním duelu sezony v San Jose přispěl k vítězství Flyers třemi asistencemi. Z dosavadních pěti duelů, v nichž nasbíral devět asistencí, se bodově neprosadil pouze v jediném.

Ze souboje proti Capitals si kladenský odchovanec odnesl i tři plusové body a ocenění pro první hvězdu utkání. K vysoké výhře Philadelphie přispěl čtyřmi body za dvě branky a dvě asistence kapitán Claude Giroux, po třech bodech nasbírali další útočník Sean Couturier a obránce Shayne Gostisbehere.

Voráček zářil proti Washingtonu, Jágr má první bod

"Je skvělý pocit vyhrát takovým způsobem, zvlášť při domácí premiéře před vyprodaným hledištěm. Je to hodně důležitá výhra pro náš tým, ale zároveň si doma musíme vytvořit sérii a pokračovat v ní," řekl autor dvou gólů Philadelphie Scott Laughton.

Jednadvacetiletý Vrána druhým zásahem v sezoně srovnal v deváté minutě stav zápasu na 1:1. Alexandr Ovečkin, s devíti brankami nejlepší kanonýr soutěže, vyšel střelecky naprázdno a navíc si statistiku plus/minus pohoršil o čtyři záporné body.

Arizona - Boston

Pastrňák se prosadil v 17. minutě poté, co nohou usměrnil tvrdou střelu Zdena Cháry z pravého kruhu pro vhazování. Přes bolestivý zásah se s úsměvem radoval ze své druhé branky v ročníku. Druhý nejlepší střelec Bostonu v uplynulém ročníku se v prostřední části podílel asistencí i na vítězné trefě Cháry, který si připsal gól a dvě asistence a podobně jako Pastrňák zaznamenal tři kladné body.

Bruins porazili Arizonu pojedenácté za sebou. Coyotes jsou spolu s Buffalem, které podlehlo 2:4 Los Angeles, jedinými týmy, které v sezoně ještě nevyhrály. "Dnes se nám povedla spousta pozitivních věcí. Předvedli jsme dobrý výkon. Vytvořili jsme si hodně šancí a dost jich proměnili," potěšilo slovenského kapitána Bostonu Cháru.

New York Rangers - New Jersey

Špatný start do sezony prožívají hokejisté New York Rangers, kteří ztratili páté ze šesti utkání. Domácí prohře 2:3 s New Jersey nezabránil 16 úspěšnými zákroky ani brankář Ondřej Pavelec, jenž poprvé v novém působišti chytal od začátku. Předtím nastoupil pouze na dvě třetiny v souboji s Torontem (5:8), které ho také třikrát překonalo.

"Musíme najít způsob, jak vyhrávat. Musíme se tlačit před branku, bojovat před ní a doufat, že to k vítězství postačí. Dneska se nám povedlo hodně věcí, které ovšem na dva body nestačily," řekl Pavelec, jenž po skončení angažmá ve Winnipegu uzavřel s Rangers roční kontrakt a je dvojkou švédské hvězdy Henrika Lundqvista.

Montreal - Toronto

Toronto vyhrálo v Montrealu 4:3. O triumfu Maple Leafs rozhodl až v prodloužení druhou trefou večera nejlepší nováček minulé sezony Auston Matthews.

Toronto si v kanadském derby poradilo s Montrealem

Winnipeg - Carolina 2:1 (1:1, 0:0, 1:0) Branky: 14. Little, 47. Ehlers - 16. Skinner. Střely na branku: 21:29. Diváci: 15.321. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Ehlers (oba Winnipeg), 3. Skinner (Carolina).

Montreal - Toronto 3:4 v prodl. (2:2, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 3. Petry, 17. Galchenyuk, 32. Drouin - 9. a 61. Matthews, 8. J. Van Riemsdyk, 33. Marleau. Střely na branku: 34:22. Diváci: 21.302. Hvězdy zápasu: 1. Matthews (Toronto), 2. Drouin, 3. Petry (oba Montreal).

Tampa Bay - St. Louis 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 29. T. Johnson, 47. Kučerov - 57. Tarasenko. Střely na branku: 27:29. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij, 2. Kučerov, 3. Stamkos (všichni Tampa Bay).

New York Rangers - New Jersey 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Branky: 26. Rick Nash, 60. Shattenkirk - 31. Henrique, 37. M. Wood, 42. D. Stafford. Brankář Ondřej Pavelec (Rangers) odchytal 57:17 minuty, inkasoval třikrát z 19 střel a úspěšnost zákroků měl 84,2 procenta. Střely na branku: 31:19. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Kinkaid, 2. Butcher (oba New Jersey), 3. Rick Nash (Rangers).

Philadelphia - Washington 8:2 (2:1, 3:1, 3:0)
Branky: 8. a 50. Couturier (na první J. Voráček), 19. a 49. Laughton, 31. a 56. Giroux (na první J. Voráček), 24. Simmonds (J. Voráček), 38. V. Filppula - 10. J. Vrána, 31. Bäckström. Střely na branku: 37:23. Diváci: 19.817. Hvězdy zápasu: 1. J. Voráček, 2. Couturier, 3. Laughton (všichni Philadelphia).

Pittsburgh - Florida 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)
Branky: 7. a 42. Crosby, 27. McKegg, 34. Hörnqvist - 26. a 29. Huberdeau, 47. Ekblad. Střely na branku: 33:46. Diváci: 18.582. Hvězdy zápasu: 1. Crosby (Pittsburgh), 2. Huberdeau (Florida), 3. McKegg (Pittsburgh).

Minnesota - Columbus 4:5 v prodl. (1:1, 2:1, 1:2 - 0:1)

Branky: 23. a 42. Ennis, 16. E. Staal, 26. Ferraro - 17. Werenski, 28. D. Savard, 43. Atkinson, 57. J. Anderson, 61. Wennberg. Střely na branku: 21:35. Diváci: 19.064. Hvězdy zápasu: 1. Wennberg (Columbus), 2. Ennis (Minnesota), 3. D. Savard (Columbus).

Chicago - Nashville 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 55. Sharp, 64. Saad - 39. F. Forsberg. Střely na branku: 35:38. Diváci: 21.564. Hvězdy zápasu: 1. Crawford (Chicago), 2. Rinne (Nashville), 3. Saad (Chicago).

Arizona - Boston 2:6 (1:1, 0:3, 1:2)
Branky: 16. M. Kempe, 57. Ekman-Larsson - 17. Pastrňák, 22. DeBrusk (Krejčí), 26. Chára (Pastrňák), 37. Marchand, 57. Schaller, 59. Bjork. Střely na branku: 31:29. Diváci: 14.810. Hvězdy zápasu: 1. Chára, 2. Marchand (oba Boston), 3. M. Kempe (Arizona).

Dallas - Colorado 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky: 21. Jamie Benn, 40. Seguin, 60. Lindell - 42. Duchene. Střely na branku: 35:23. Diváci: 17.967. Hvězdy zápasu: 1. Seguin, 2. Bishop, 3. D. Shore (všichni Dallas).

Vancouver - Calgary 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)
Branky: 18. Dorsett, 51. Boeser - 38. a 52. D. Hamilton, 12. Giordano, 31. Hamonic (Frolík), 51. J. Gaudreau (Jágr). Střely na branku: 29:27. Diváci: 17.074. Hvězdy zápasu: 1. Giordano, 2. D. Hamilton, 3. M. Smith (všichni Calgary).

Edmonton - Ottawa 1:6 (0:2, 0:1, 1:3)
Branky: 52. A. Larsson - 7. a 24 Hoffman, 42. a 49. Turris, 10. D. Brassard, 44. Wideman. Střely na branku: 36:31. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Hoffman, 2. Turris, 3. Condon (všichni Ottawa).

Los Angeles - Buffalo 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
Branky: 28. D. Brown, 48. Toffoli, 59. Doughty, 60. Pearson - 16. Girgensons, 50. Eichel. Střely na branku: 30:25. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Doughty (Los Angeles), 2. Eichel (Buffalo), 3. Quick (Los Angeles).

San Jose - New York Islanders 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky: 5. Labanc - 18. A. Lee, 27. B. Nelson, 59. Clutterbuck. Střely na branku: 41:23. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. B. Nelson, 2. Greiss, 3. A. Lee (všichni Islanders).