Jágr opět dotáhl gólem Dallas k výhře, trefil se potřetí v řadě

New York - Další povedený večer v hokejové NHL má za sebou Jaromír Jágr. V sobotním utkání proti Coloradu vstřelil gól, na další přihrál a pomohl Dallasu k vítězství 5:2. Český útočník s číslem 68 skóroval ve třetím zápase za sebou a celkově už potřinácté v letošní sezoně. Proti Coloradu se prosadil ve 47. minutě, kdy vyjel zpoza branky, u levé tyčky protlačil puk do sítě a uzavřel tak skóre utkání.

Jaromír Jágr v dresu Dallasu
zdroj: Getty Images autor: Victor Decolongon

Stars, kteří ve středu na ledě Avalanche ztratili vedení 2:0 a prohráli 3:4, tentokrát neponechali nic náhodě a od začátku do konce udávali tón utkání. Úvodní gól vstřelil už po 34 sekundách Derek Roy, na 2:0 zvýšil v 10. minutě svou premiérovou trefou v NHL obránce Jordie Benn.

Dallasu vyšel i vstup do druhého dějství, gól na 3:0 přidal už po 58 sekundách Eric Nystrom. A když ve 25. minutě po trefě Codyho Eakina vedli domácí 4:0, poroučel se Semjon Varlamov z branky Colorada.

Hosté pak sice snížili na rozdíl dvou branek, poslední slovo měl ale Jágr, který byl vyhlášen třetí hvězdou utkání. Naopak pouze z tribuny sledoval zápas další český veterán Milan Hejduk, který se nevešel do sestavy Avalanche.

"Byl to náš asi nejkompaktnější výkon v sezoně," prohlásil po utkání Eakin. "Celých šedesát minut jsme poctivě makali a měli zápas ve svých rukách. Byly momenty, kdy se zdálo, že se soupeř zvedne, ale ustáli jsme to," dodal Eakin.

Colorado naopak prohloubilo svou špatnou bilanci na hřištích soupeřů, kde prohrálo už devět zápasů v řadě a třináct z celkových patnácti. "Snažíme se bojovat stejně jako doma. Nevím, proč se nám venku tak nedaří, je to frustrující," řekl Matt Duchene.

Po čtyřzápasové odmlce, kdy zaznamenal dohromady jen jednu asistenci, o sobě dal vědět druhý nejproduktivnější český hráč v lize Patrik Eliáš, když svým desátým gólem v sezoně přispěl k vítězství New Jersey nad Floridou 2:1.

Všechny góly padly ve druhé třetině. Eliáš ve 22. minutě otevřel skóre zápasu, o deset minut později zvýšil na 2:0 David Clarkson. Za hosty snížil deset sekund před druhou sirénou Peter Mueller po chybě brankáře Martina Brodeura, jehož u zadního mantinelu obral o puk Tomáš Fleischmann a naservíroval ho Muellerovi před prázdnou branku.

Ve třetí třetině ale Brodeur své zaváhání napravil bezchybným výkonem a díky celkovým 17 zákrokům vychytal už 666. vítězství v kariéře. "Myslím, že můj brácha je z výhry s tímto ďábelským číslem nadšený úplně nejvíc. Už mi volal, chtěl mou hokejku, všechno. Možná je to opravdový ďábel," usmíval se gólman Devils.

New Jersey ale potkala i jedna nepříjemnost. Ve třetí třetině odstoupil ze hry útočník Ilja Kovalčuk, který si při nárazu do mantinelu nejspíš poranil rameno. "Asi nám teď bude nějakou dobu chybět. Budeme si s tím muset poradit," poznamenal trenér Peter DeBoer na adresu druhého nejproduktivnějšího hráče týmu.

Po sérii šesti zápasů, v nichž nebodoval, se začíná dostávat do formy útočník Martin Erat. Poté, co ve čtvrtek přispěl k vítězství Nashvillu nad Calgary gólem a dvěma asistencemi, v sobotu znovu přihrál na dvě branky a Predators i díky tomu porazili Columbus 5:2.

Nashville se v tabulce Západní konference bodově dotáhl na svého soupeře a spolu se San Jose, které prohrálo 0:2 v Minnesotě, ztrácí jediný bod na Dallas, jenž se vyhoupl na osmou příčku zaručující účast v play-off.

Hned tři brankáři vychytali v sobotu čisté konto. Poprvé v sezoně se to povedlo Niklasu Bäckströmovi, jenž 33 zákroky dovedl Minnesotu k vítězství 2:0 nad San Jose.

Slovenský gólman Jaroslav Halák oslavil nulu letos už potřetí, když v duelu s Edmontonem zneškodnil všech 19 střel a St. Louis vyhrálo 3:0. Halák se přitom vrátil do branky po dvou týdnech, přičemž v předchozích čtyřech zápasech inkasoval dohromady 15 gólů.

Z čistého konta se radoval i Cory Schneider, díky jeho bezchybnému výkonu zvítězil Vancouver na ledě Los Angeles 1:0. Jediný gól zápasu vstřelil už v první třetině Mason Raymond.

Výsledky:

Ottawa - Tampa Bay 5:3 (4:0, 0:0, 1:3)

Branky: 20. a 60. Alfredsson, 13. Silfverberg, 15. Gryba, 18. Latendresse - 52. a 54. Johnson, 59. Purcell. Střely na branku: 32:32. Diváci: 20 016.

Minnesota - San Jose 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky: 33. Parise, 42. Spurgeon. Střely na branku: 24:33. Diváci: 19.358. Los Angeles - Vancouver 0:1 (0:1, 0:0, 0:0) Branka: 12. Raymond. Střely na branku: 20:13. Diváci: 18 118.

Toronto - Boston 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Branky: 5. Kadri, 23. Grabovskij, 42. McLaren - 43. Seidenberg, 59. Ference (Krejčí). Střely na branku: 13:33. Diváci: 19 236.

Edmonton - St. Louis 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Branky: 4. Stewart, 43. Steen (Polák), 52. Oshie. Střely na branku: 19:25. Diváci: 16 839.

New Jersey - Florida 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Branky: 22. Eliáš, 32. Clarkson - 40. Mueller (Fleischmann). Střely na branku: 25:18. Diváci: 17 625.

Nashville - Columbus 5:2 (4:1, 0:1, 1:0)

Branky: 8. Beck, 9. Weber (Erat), 10. Legwand, 11. Halischuk, 60. Josi (Erat) - 10. Umberger, 35. Anisimov. Střely na branku: 24:23. Diváci: 17 113.

Dallas - Colorado 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

Branky: 1. Roy, 10. Jordie Benn, 21. Nystrom (Jágr), 25. Eakin, 47. Jágr - 40. Parenteau, 42. Stastny. Střely na branku: 31:35. Diváci: 17 311.

Montreal - Buffalo 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Branky: 49. Ryder - 31. a 40. Vanek. Střely na branku: 39:18.