Následuje
SP Česko

Jágr: Nikdy jsem proti Howeovi nehrál. Ale je pocta ho překonat

New York – Jaromír Jágr předčil v historických zápisech zámořské NHL další veličiny. Jednačtyřicetiletá hvězda New Jersey je po středečním utkání proti hokejistům Ottawy, které Devils vyhráli 5:2, o gól lepší než Steve Yzerman mezi střelci, v jejichž historickém pořadí se Jágr osamostatnil na osmé příčce. Stal se ale rovněž držitelem rekordu celé NHL v počtu vítězných branek (122) a na záda se mu tak v této bilanci dívá už i legendární Gordie Howe.

Jaromír Jágr slaví se spoluhráči
zdroj: AP autor: Bill Kostroun

"Nikdy jsem proti němu nehrál. Ale je to Mr. Hockey a je pro mě velkou poctou držet takovýhle rekord," prohlásil Jágr s připomínkou přezdívky legendárního Kanaďana. "Je to snad asi ten jediný rekord, který nedrží Wayne Gretzky," pokračoval s nadsázkou autor přesilovkové trefy na 3:0. Pro Jágra šlo o první gólový zápis po osmi duelech, v nichž vyšel naprázdno. "Už ta šňůra bez gólu byla docela dlouhá," připustil Jágr, jenž zůstává s 12 trefami do černého nejlepším střelcem Devils v sezoně a zároveň i nejproduktivnějším hráčem.

Pak však pokračoval ve svém obvyklém duchu a ze zápisu do historie nedělal velkou vědu. "Dainius Zubrus odvedl skvělou práci a teď těch posledních osm zápasů mě k tomu vůbec nepustil. Bez něj už jsem těch gólů mohl mít 22, kdyby mě takhle nepřibrzdil," připomněl Jágr s úsměvem tři gólové zápisy svého spoluhráče v předchozích dvou zápasech. "Konečně jsem mohl naskočit na led, když tam nebyl, a prolomit to," prohlásil Jágr. "Snad už teď budu zase dávat góly," přál si.

Slova uznání pro něho měl rovněž trenér Peter DeBoer. "Je skvělé, čeho dosáhl. Zvlášť, když se podíváte na ten seznam jmen, která jsou v historickém pořadí kolem něj," prohlásil DeBoer. Žertoval i dobře naladěný gólman Martin Brodeur, který je jen o necelé tři měsíce mladší než Jágr. "Taky by mě mohl trochu pochválit... Já Michálkův gól pustil kvůli tomu jeho rekordu schválně," připomněl Brodeur trefu českého útočníka ve službách Senátorů Milana Michálka, jímž hosté ve 49. minutě snížili na 2:4, čímž se Jágrova trefa stala vítěznou.

Brodeur však přešel i na vážnější notu. "Pro klub znamená hodně. Když jsme ho v létě podepsali, bylo tu asi pár otázek, jak k nám zapadne a dalších. Ale je vážně skvělý. Pomáhá mladým hráčům okolo, umí toho opravdu hodně," ocenil Jágra jeden z nejlepších brankářů historie. "Je bláznivé, že pořád dokáže hrát na tak vysoké úrovni. Vídáme ho na tréninku i v zápasech a pořád skutečně tvrdě maká. Je skvělé vidět, jak k tomu všemu přistupuje," dodal Brodeur.

Zdroj
ČTK, nhl.com

Hlavní zprávy