Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS 2020 Itálie

Jágr by mohl kvůli trenérovi přijít do Calgary, spekuluje se i o New Jersey

Calgary - Nejdříve New Jersey, teď pro změnu Calgary, sága kolem Jaromíra Jágra nebere konce. Zatímco zájem Devils se jevil spíše jako nepravděpodobný, Flames kolem pětačtyřicetileté hvězdy stále krouží. Kouč kanadského klubu Glen Gulutzan navíc již v minulosti s Jágrem spolupracoval v Dallasu.

Jaromír Jágr v dresu Floridy
zdroj: ČTK/AP/DARRYL DYCK

Gulutzan, který je jen o půl roku starší než český útočník, dobře ví, co může od Jágra případně očekávat. Pod jeho vedením si olympijský vítěz z Nagana připsal v dresu Dallasu během zkrácené sezony před odchodem do Bostonu ve 34 utkáních 26 bodů za 14 gólů a 12 asistencí. A zůstal Jágrovým obdivovatelem.

"I když už není tak rychlý, jak býval, pod kruhy je stále silnější na puku než většina ostatních kluků v lize. Možná nejpůsobivější kromě všech jeho fyzických dovedností, urostlé postavy a síly, kterou má v rukách, je jeho hokejové IQ, které sahá mimo jakékoliv grafy," řekl Gulutzan během minulé sezony už jako kouč Calgary.

Poslechněte si nové vydání Hokej fokus podcastu nejen o Jaromíru Jágrovi:

"Pamatuji si, že ještě v Dallasu jsme si sestříhali nějaké klipy. A jako trenéři jsme u nich seděli, koukali na ně a jen si říkali: bože, jak tohle dokázal. Umí dávat góly, umí nahrávat, zvládá všechno. A já myslím, že právě díky tomu může pořád hrát. Navíc má skutečnou vášeň a zaujetí pro hru," doplnil Gulutzan.

I podle jedné z opor Calgary Michaela Frolíka by byl Jágrův příchod pro tým Flames přínosem. "Máme hodně mladé a nezkušené mužstvo. Nějakého staršího hráče, který by ostatní usměrňoval, bychom potřebovali. Takže by to dávalo smysl," řekl Frolík.

Jaromír Jágr
zdroj: ČTK/AP autor: Alex Brandon

Server Sportsnet mimo jiné v pondělí spekuloval, že by Jágr v týmu Devils, kteří mají navíc dostatek prostoru pod platovým stropem, pomohl zacelit mezeru po jednom z ofenzivních tahounů Travisu Zajacovi. Reportér NHL Elliott Friedman nicméně nevylučuje ani variantu, že Jágr začne sezonu v Evropě, možná i v české soutěži, a pak se vrátí do zámoří.

Zdroj
ČTK, nhl.com, Sportsnet, ČT sport

Hlavní zprávy