České ragby

Jágr bodoval proti Anaheimu, Frolík zaznamenal gól a asistenci

New York - Útočník Michael Frolík se v pátečním utkání NHL podílel gólem a asistencí na vítězství Winnipegu 5:2 nad Floridou a stal se třetí hvězdou zápasu. K úspěchu Jets, kteří doma vyhráli poprvé od 15. listopadu, přispěl 21 zásahy i brankář Ondřej Pavelec. Alespoň k zisku bodu pomohl Devils asistencí Jaromír Jágr, po jehož křížném bekhendovém pasu skóroval v přesilové hře střelou do poloodkryté branky Andy Greene a vyrovnal na 2:2.

Utkání New Jersey - Anaheim
zdroj: ČTK/AP autor: Bill Kostroun

Winnipeg - Florida 5:2

Český gólman inkasoval poprvé už v osmé minutě, ale Winnipeg ještě do konce úvodní části třemi góly vývoj zápasu otočil. A následně v prostřední třetině přišly Frolíkovy chvíle. Po průniku kladenského odchovance, který řešil přesílení dva na jednoho přihrávkou, zvyšoval Evander Kane na 4:1. A v závěru druhé periody uzavřel Frolík z dorážky skóre.

"Potřebujeme každou výhru," připomněl Pavelec situaci Winnipegu, který v Západní konferenci ztrácí zhruba v polovině ročníku osm bodů na poslední postupové místo do play off. "A to samé platí i pro mě. Vyhrát je skvělý pocit, ale potřebujeme to zažívat častěji. Musíme nastartovat vítěznou sérii," dodal český gólman, který při předchozích pěti startech vždy prohrál.

New Jersey - Anaheim 2:3 PP

Ani hokejisté New Jersey nezastavili rozjetý Anaheim, který na jejich ledě zvítězil 3:2 v prodloužení a připsal si sedmou výhru v řadě. Dramatický duel rozhodl v čase 62:37 paradoxně Kyle Palmieri, který pochází právě z New Jersey.

"Snažíte se na to moc nevymyslet, ale moc dobře víte, kde jste a kde hrajete. Vyrůstal jsem sledováním zápasů Devils, takže těžko můžu ten fakt ignorovat. Byl to pro mě, mou rodinu i přátele nezapomenutelný zápas," řekl Palmieri, první hvězda zápasu, který skóroval poprvé po 18 duelech. Devils přišli v zápase o Damiena Brunnera, který se u hrazení srazil s Markem Fistricem kolenem o koleno.

Anaheim už ztrácí jen jeden bod na vedoucí Chicago, které doma podlehlo Vancouveru 2:3 po samostatných nájezdech. Po akci českého obránce Michala Rozsívala, jehož střelu dorazil do branky Patrick Kane, přitom Blackhawks vedli 2:0. Hosté ale trefami Zacka Kassiana a Daniela Sedina ztrátu smazali a o jejich výhře rozhodl v osmém kole penaltového rozstřelu Ryan Kesler.

Carolina - Washington 2:4

Alexandr Ovečkin po asistenci Martina Erata pečetil gólem do prázdné branky vítězství Washingtonu 4:2 na ledě Caroliny a pokořil metu čtyř set vstřelených gólů. Ruský kanonýr k tomu potřeboval 634 zápasů a v historii soutěže dokázala překonat hranici 400 branek rychleji jen pětice hráčů.

"Je jen jeden hokejista, s nímž jsem hrál nebo jsem ho viděl hrát a měl takové střelecké vlohy, že byl schopen skórovat odkudkoli. A tím byl Brett Hull. Ale on (Ovečkin) tomu dává ještě vyšší rozměr svou agresivitou a fyzickým pojetím hry," uvedl trenér Washingtonu Adam Oates o osmadvacetiletém Ovečkinovi, který je s 29 góly nejlepším střelcem probíhající sezony. A zároveň je jedním ze sedmi aktivních hráčů v NHL, který má na kontě 400 tref.

NY Rangers - NY Islanders 3:5

Newyorské derby vyznělo lépe pro hostující Islanders, kteří v Madison Square Garden otočili stav z 2:3 na konečných 5:3. Dvě branky vstřelili Islanders v oslabení a zaznamenali teprve desátou výhru v sezoně.

Výsledky:

New Jersey - Anaheim 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)

Branky: 25. Ryder, 55. Greene (Jágr) - 35. Fowler, 51. Perreault, 63. Palmieri. Střely na branku: 21:24. Diváci: 15.723.

NY Rangers - NY Islanders 3:5 (1:2, 2:1, 0:2)

Branky: 18. Pouliot, 23. Dorsett, 28. Stepan - 18. a 60. Grabner, 15. Clutterbuck, 32. Strait, 42. Vanek. Střely na branku: 24:20. Diváci: 18.006.

Carolina - Washington 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)

Branky: 18. J. Staal, 32. Nash - 21. Johansson, 29. Carlson, 36. Brouwer, 60. Ovečkin (Erat). Střely na branku: 41:29. Diváci: 17.737.

Chicago - Vancouver 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)

Branky: 8. Versteeg, 25. P. Kane (Rozsíval) - 29. Kassian, 51. D. Sedin, rozhodující sam. nájezd Kesler. Střely na branku: 26:24. Diváci: 21.966.

Winnipeg - Florida 5:2 (3:1, 2:1, 0:0)

Branky: 12. Trouba, 16. Enström, 16. Wheeler, 22. E. Kane (Frolík), 38. Frolík - 8. Matthias, 26. Bjugstad. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval dvě branky z 23 střel a úspěšnost zásahů měl 91,3 procenta. Střely na branku: 32:23. Diváci: 15.004.