Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklotoulky

I přes zranění v play-off NHL Hertl zářil. Měl rozdrcený malíček, přiznal Spálenka

Pokud se hraje play-off, jde se přes bolest a zranění. O tom už se přesvědčil nespočet hráčů a velmi živě o tom může nyní mluvit i Tomáš Hertl. Opora San Jose se celou vyřazovací část NHL potýkala s poraněnou rukou a musela dostávat injekce. Nakonec českého útočníka zastavil až lehký otřes mozku a vyřazení Sharks ve finále Západní konference.

Tomáš Hertl
zdroj: ČTK/AP/ autor: Jeff Roberson

"Poslední trénink před play-off mu rozdrtili malíček, takže hrál celé play-off pod injekcemi. Bez toho nemohl ani držet hokejku," prozradil hráčův zástupce Robert Spálenka.

I tak ale Hertl dokázal nasbírat v 19 zápasech 15 bodů a byl s deseti góly druhým nejlepším střelcem San Jose v play-off. "Klobouk dolů, co s tím předvedl. I s tímto handicapem musel hrát všechna vhazování," podotkl Spálenka.

Otřes mozku po nepotrestaném faulu Ivana Barbaševa v pátém zápase semifinále play-off proti St. Louis ale pro Hertla znamenal konec sezony. Sharks pak nedokázali bez českého útočníka odvrátit vyřazení.

"Každý hráč chce vyhrát a dělá pro to maximum. A když je člověk takhle blízko, tak ho to strašně mrzí. Tomáš je ještě mladý a má strašně let před sebou. Věřím, že jednou pohár zvedne," uvedl Spálenka.

Odchovanec pražské Slavie uzavřel před rokem se San Jose lukrativní čtyřletou smlouvu, která mu zajišťuje celkový příjem 22,5 milionu dolarů. Hned v prvním roce se mu dařilo, v základní části nasbíral 74 bodů a vytvořil si nové sezonní maximum. Stejně jako poté v play-off.

"Nejsem překvapený. Tomáš byl hodně zbržděný vážnými zraněními, která měl. Myslím si, že tam, kde je dnes, mohl být už před rokem a půl nebo před dvěma, kdyby byl zdravý. To jsou ale kdyby. I zástupci San Jose říkali, že hráči běžně trvá rok, rok a půl, než se z vážných zranění dostane do optimální pohody. U Tomáše se to podařilo dříve, ale stejně nějaký čas ztratil. Věřím, že se bude pořád zlepšovat," řekl Spálenka.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy