Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ČP ve sjezdu na divoké vodě České Budějovice

Hudler mění dres, v NHL bude hrát za Dallas

Dallas - Útočník Jiří Hudler bude v NHL nově oblékat dres Dallasu. Vedení klubu ve středu potvrdilo informace hokejového serveru Today's Slapshot, že dvaatřicetiletý hráč podepsal s klubem roční smlouvu na dva miliony dolarů.

Jiří Hudler
zdroj: Reuters/USA Today Sports

"Jiří přinese do našeho týmu kombinaci dovedností a disciplíny," uvedl generální manažer Stars Jim Nill na adresu vítěze Stanleyova poháru z roku 2008 s Detroitem. "Zlepší kvalitu naší ofenzivy a naši trenéři získají řadu možností a variabilitu," doplnil Nill.

Zámořská média již předtím informovala, že Hudler může hrát v první i druhé formaci. Hudler v uplynulém ročníku hrál nejprve za Calgary a v závěru sezony za Floridu. Včetně play-off nasbíral 47 kanadských bodů za 16 branek a 31 asistencí v 78 zápasech.

V NHL odehrál odchovanec Vsetína více než 700 utkání za Detroit, Calgary a Floridu. Držitel Lady Byng Trophy pro nejslušnějšího hráče soutěže z loňského roku by se měl stát třetím českým hráčem v kádru Dallasu. V jeho hlavním týmu již působí útočníci Aleš Hemský a Radek Faksa.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy