Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Hokejisté odmítli poslední návrh smlouvy, výluka NHL se blíží

New York - Výluka hokejové NHL opět dostala reálnější obrysy. Hráčská asociace NHLPA odmítla poslední návrh nové kolektivní smlouvy, která skončí v sobotu. Vedení zámořské soutěže a majitelé klubů prohlásili, že z jejich strany jde o poslední nabídku.

Gary Bettman
zdroj: isifa/Canadian Press autor: Chris Young

"Nikam jsme se neposunuli. Zdůrazňuji, že hráči se chtějí domluvit, musí však jít o férovou dohodu," prohlásil šéf NHLPA Donald Fehr na tiskové konferenci v New Yorku, kde se obě znesvářené strany ve středu po týdenní pauze sešly k zřejmě poslednímu pokusu zachránit sezonu.

Oba tábory se přou hlavně o rozdělení příjmů z výnosů ligy a při obnoveném jednání jako první přišla s podobou nového kontraktu hráčská asociace. Vedení ligy a majitelé klubů, kteří chtějí snížit podíl hráčů ze současných 57 procent, ho však odmítli.

Současně předložili vlastní a poslední návrh na údajně šestiletý kontrakt. Podle něj by hráči zpočátku měli podíl 49 procent, který by klesal až na 47 procent v posledním roce platnosti smlouvy. NHLPA, jejíž návrh nabízel postupný pokles z 54,3 procenta na 52,7, však odmítla.

Start soutěže, jenž je naplánován na 11. října, je tak velmi vážně ohrožen. Komisionář NHL Gary Bettman totiž prohlásil, že pokud do 15. září nedojde k dohodě s NHLPA, vyhlásí výluku.

Je nám líto, video expirovalo.
NHL se snaží odvrátit výluku, český svaz případné posily vítá
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy