Tipsport ELH 2024/2025

Hertl třikrát asistoval, porážku Vegas v přípravě ale neodvrátil. Ivan se trefil za Colorado

Ani tři asistence Tomáše Hertla nepomohly hokejistům Vegas k vítězství, se San Jose padli 5:6. Druhý gól v přípravě NHL zaznamenal útočník Ivan Ivan z Colorada, ale také on musel kousat prohru, konkrétně 1:2 Utahu.

Tomáš Hertl v dresu Vegas
zdroj: REUTERS autor: Perry Nelson

Hertl asistoval v první třetině u vyrovnávacího zásahu na 2:2 a poté se v závěrečné části podepsal pod branky na 4:3 a 5:3. San Jose, v jehož dresu český centr vstoupil do NHL a strávil tam 11 sezon, ale třemi trefami v posledních třech minutách skóre otočilo. Vegas nepomohl ani hattrick Pavla Dorofejeva.

Z vítězství se tak radoval obránce Jan Rutta, který za Sharks odehrál dvacet minut. Brankář Vítek Vaněček tentokrát sledoval triumf San Jose z pozice náhradníka.

Ivan v 6. minutě pohotovou dorážkou vyrovnal na 1:1, ale o výhře Utahu poté rozhodl v úvodu závěrečné třetiny v přesilové hře Nick Schmaltz. Brankář Karel Vejmelka do utkání na straně domácích nezasáhl a pouze kryl záda Connoru Ingramovi.

Boston nastoupil bez mistrů světa Davida Pastrňáka s Pavlem Zachou a ve Washingtonu prohrál 0:2. V sestavě Capitals scházel jiný český hokejista Jakub Vrána. David Kämpf při vítězství Toronta nad Detroitem 3:2 odehrál třináct minut a nebodoval.

Přípravné zápasy před NHL:

Nashville – Carolina 3:5 (1:0, 1:3, 1:2)
Branky: 16. Jankowski, 31. C. Smith, 50. Novak – 58. a 59. Robinson, 25. Slavin, 28. Nadeau, 39. Gagner.

Washington – Boston 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 9. Protas, 55. van Riemsdyk.

Los Angeles – Florida 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)
Branky: 7. Danault, 48. Moore – 40. a 60. Gadjovich, 10. Barkov, 17. Lundell.

Ottawa – Montreal 4:2 (2:1, 2:0, 0:1)
Branky: 1., 6. a 25. Pinto, 21. Amadio – 19. Dvorak, 49. Xhekaj. Toronto – Detroit 3:2 (1:2, 1:0, 1:0) Branky: 13. Lorentz, 23. Matthews, 45. Tavares– 4. Fischer, 18. Copp.

Utah – Colorado 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky: 3. Guenther, 43. Schmaltz – 6. Ivan.

Chicago – St. Louis 6:2 (3:0, 3:1, 0:1)
Branky: 2. Donato, 17. Kurašev, 18. Sanford, 23. Allan, 31. Nazar, 37. Dach – 28. Dvorský, 45. Perunovich.

Vegas – San Jose 5:6 (2:2, 1:0, 2:4)
Branky: 5., 26. a 49. Dorofejev (na třetí Hertl), 15. Holtz (Hertl), 44. Stone (Hertl) – 57. a 59. Kunin, 8. Schuldt, 10. Kostin, 41. Ferraro, 60. Cardwell.