Archiv D: 5x trenér

Hertl procitl a dvakrát skóroval, dařilo se i Palátovi

New York - Tomáš Hertl po 16 zápasech ukončil čekání na gól a dvěma trefami zařídil výhru hokejistů San Jose 3:1 na ledě Vancouveru. Český útočník byl vyhlášen první hvězdou večera, stejně jako Ondřej Palát, jenž gólem a dvěma asistencemi přispěl k vítězství Tampy Bay 6:3 nad Dallasem.

Tomáš Hertl
zdroj: Reuters/USA Today Sports

Vancouver - San Jose 1:3

Hertl si připsal svůj devátý a desátý zásah v sezoně v rychlém sledu po sobě v polovině první třetiny. Nejprve na začátku dvanácté minuty vybojoval puk v útočném pásmu a po závaru před brankou se prosadil pohotovou dorážkou do odkryté klece, o 111 sekund později doklepl do branky zblokovanou střelu od modré čáry a zvýšil na 2:0.

Canucks dokázali snížit až v 57. minutě, teprve druhou výhru Sharks z posledních deseti zápasů pak zpečetil těsně před koncem Patrick Marleau gólem do prázdné branky při power play. To už v sestavě hostů scházel veterán Joe Thornton, který kvůli zranění kolena odstoupil na konci první třetiny ze hry a není jasné, zda bude fit na play-off. Další centr Logan Couture chyběl kvůli zranění v obličeji ve čtvrtém utkání za sebou.

"Při absenci takových hráčů musím podávat jen ty nejlepší výkony," prohlásil Hertl, který naposledy skóroval 28. února. "Je to těžké období. Sám od sebe očekávám více gólů. Ale někdy prostě dřete, jak nejvíc to jde, a stejně se nedaří. Dnes to byl konečně z mé strany povedený zápas."

Kouč Peter DeBoer po zápase připomněl, že český mladík kvůli listopadové operaci kolena vynechal 32 zápasů a do sestavy se vrátil až na konci ledna. "Chvíli pak trvá, než se do toho člověk znovu dostane. V šancích se objevoval, jen mu to tam nepadalo. Dnes to snad konečně zlomil a otočí se to. Je to velmi dobrý hráč a my potřebujeme, aby se mu dařilo," konstatoval DeBoer.

Podívejte se na Hertlovy góly:

Tampa Bay - Dallas 6:3

Tampa prohrávala s Dallasem 1:2, pak ale čtyřmi góly skóre otočila a ve třech z nich měl prsty Palát. V poslední minutě druhé třetiny dokázal udržet puk v útočném pásmu a obránce Braydon Coburn vzápětí vyrovnal na 2:2, ve 46. minutě byl Palát součástí rychlé kombinace, na jejímž konci Brayden Point dostal domácí do vedení a v 54. minutě sám svým sedmnáctým gólem v sezoně zvýšil na 4:2, když zůstal zcela nekrytý před brankou v přesilové hře.

"Ve třetí třetině jsme konečně začali pořádně bruslit. Náš výkon šel rapidně nahoru. Nutně jsme potřebovali získat tyhle dva body a ve třetí třetině jsme si pro ně došli," radoval se Point.

Palát bodoval pojedenácté z posledních třinácti zápasů, v nichž dohromady zaznamenal 17 bodů za 4 góly a 13 asistencí. A Tampu díky další výhře dělí od postupu do play-off tři body, které ztrácí na Ottawu a Toronto. Oba celky však mají jedno utkání k dobru.

Palátova trefa:

Chicago - Boston 2:3

Čtyřbodový náskok před Tampou uhájil Boston, který zvítězil 3:2 v Chicagu. Právě Bruins, kteří mají naopak odehrán jeden zápas navíc, budou v úterý dalším soupeřem Lightning. "Teď je to všechno, nebo nic. Každý zápas je jako sedmé utkání v play-off," řekl obránce Anton Stralman. "Musíme vyhrát zbývající čtyři zápasy a ani to nám nemusí stačit. Ale mělo by."

Minnesota - Colorado 5:2

Svůj devatenáctý gól v sezoně vstřelil Martin Hanzal, který otevřel skóre při výhře Minnesoty 5:2 nad Coloradem.

Calgary - Anaheim 3:4

Trefil se také Michael Frolík, porážce Calgary 3:4 s Anaheimem ale nezabránil.

St. Louis - Nashville 4:1

Osmičku jistých účastníků play-off v Západní konferenci doplnili hokejisté Nashvillu navzdory porážce 1:4 v St. Louis.

Los Angeles - Arizona 1:2

Jejich definitivní postup potvrdila porážka Los Angeles 1:2 s Arizonou.

Výsledky NHL

Chicago - Boston 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)

Branky: 39. Panarin, 50. Tootoo - 7. Spooner, 19. Bergeron, 50. Miller. Střely na branku: 43:29. Diváci: 22 131. Hvězdy zápasu: 1. Chudobin, 2. Bergeron (oba Boston), 3. Seabrook (Chicago).

Buffalo - NY Islanders 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Branky: 31. E. Kane, 46. Girgensons - 50. a 55. Lee, 10. Clutterbuck, 32. Ho-Sang. Střely na branku: 37:26. Diváci: 19 070. Hvězdy zápasu: 1. Lee, 2. Ho-Sang, 3. Halák (všichni Islanders).

Pittsburgh - Carolina 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Branky: 12. Guentzel, 28. Wilson, 46. Sheary - 14. Skinner, 50. Faulk. Střely na branku: 26:35. Diváci: 18 631. Hvězdy zápasu: 1. Sheary, 2. Wilson (oba Pittsburgh), 3. Lindholm (Carolina).

St. Louis - Nashville 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Branky: 6. Tarasenko, 21. Steen, 27. Perron, 49. Edmundson - 12. Johansen. Střely na branku: 25:36. Diváci: 19 262. Hvězdy zápasu: 1. Perron, 2. Allen, 3. Edmundson (všichni St. Louis).

Minnesota - Colorado 5:2 (3:1, 2:1, 0:0)

Branky: 6. Hanzal, 6. Spurgeon, 20. Haula, 24. Parise, 37. Schroeder - 18. Landeskog, 38. Rantanen. Střely na branku: 28:32. Diváci: 19 164. Hvězdy zápasu: 1. Haula, 2. Spurgeon, 3. Dubnyk (všichni Minnesota).

Columbus - Washington 2:3 (0:0, 0:3, 2:0)

Branky: 50. Johnson, 56. Quincey - 22. Oshie, 23. Burakovsky, 31. Niskanen. Střely na branku: 37:30. Diváci: 18 247. Hvězdy zápasu: 1. Burakovsky, 2. Holtby (oba Washington), 3. Johnson (Columbus).

Vancouver - San Jose 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)

Branky: 57. Bärtschi - 12. a 13. Hertl, 60. Marleau. Střely na branku: 30:25. Diváci: 18 295. Hvězdy zápasu: 1. Hertl, 2. Hansen (oba San Jose), 3. Bärtschi (Vancouver).

NY Rangers - Philadelphia 4:3 (0:0, 2:1, 2:2)

Branky: 24. Zibanejad, 28. B. Smith, 48. Lindberg, 50. Kreider - 21. a 59. Filppula (na druhou Voráček), 58. Schenn. Střely na branku: 24:23. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Zuccarello (Rangers), 2. Filppula (Philadelphia), 3. B. Smith (Rangers).

Calgary - Anaheim 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)

Branky: 24. a 31. Versteeg, 46. Frolík - 12. Eaves, 20. Silfverberg, 38. Holzer, 57. Shaw. Střely na branku: 21:34. Diváci: 18 945. Hvězdy zápasu: 1. Versteeg (Calgary), 2. Kesler, 3. Fowler (oba Anaheim).

Tampa Bay - Dallas 6:3 (1:0, 1:2, 4:1)

Branky: 12. a 55. Erne (na první Šustr), 40. Coburn (Palát), 46. Point (Palát), 54. Palát, 60. Stralman - 22. G. Smith, 31. Spezza, 57. Ritchie. Střely na branku: 25:26. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Palát, 2. Point, 3. Erne (všichni Tampa).

Los Angeles - Arizona 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Branky: 45. Martinez - 20. Burmistrov, 24. Duclair. Střely na branku: 35:15. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. M. Smith (Arizona), 2. Quick (Los Angeles), 3. Ekman-Larsson (Arizona).