Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2004: Česko - Nizozemsko

Hertl nabírá sílu a vyhlíží novou sezonu: Jedu už skoro čtyři měsíce pondělí až pátek

Pořád ještě aktuální sezonu NHL nerozehrál vůbec špatně. Jeho bilanci zastavil na 48 zápasech a 36 bodech smolně na konci ledna až obránce Christopher Tanev. Tomáš Hertl musel na operaci kolenních vazů a pak přišla nečekaná koronavirová vlna. V dubnu se rekonvalescent vrátil domů do Česka a natěšený už vyhlíží start nového ročníku. Na led by chtěl skočit v červenci a uvažuje i o tom, že by si čekání na NHL zpestřil zápasy v extralize.

Tomáš Hertl
zdroj: ČTK/AP

Už několik měsíců čile nabírá kondici. "Jedu už skoro čtyři měsíce pondělí až pátek a sem tam o víkendu jedu na kolo," popsal Hertl. "Jedu naplno, ale člověk pořádně neví, co bude," dodal.

Rekonvalescence probíhá bez obtíží. "Musím zaťukat, jsem od začátku spokojený, neotýkalo mi to. Dělal jsem pro to všechno. Můžu cvičit s činkami, pomalu začínám běhat. Na led bych teoreticky mohl chodit, ale ještě chci nabrat svalovou hmotu. Tenhle měsíc ještě asi vynechám, ale možná už v červenci bych chtěl začít chodit na led."

Zatímco 24 týmů už se může připravovat na restart současné sezony plánovaný na konec července, Hertlovo San José si musí počkat až na další ročník. Termíny zůstávají zahaleny mlhou.

Je nám líto, video expirovalo.
Rekonvalescent Hertl hostem Studia 6: Na led půjdu v červenci

Koronavirová krize měla vliv i na Hertlův návrat k normálu. "Pro mě to taky nebylo ideální. Musel jsem hledat náhrady za fyzioterapii, abych mohl cvičit. Musel jsem hledat skulinky, protože po takovéhle operaci je potřeba, aby se na tom pracovalo," uvedl elitní český útočník.

Do Česka se vrátil v půlce dubna. "Jak se řeklo, že se může, tak jsem letěl. Jsem rád, že jsem to udělal, protože v Americe se to vyvinulo hůř než tady doma."

Natěšený na led. I ten český

Od pondělí mohou kluby v zámoří otevřít svá centra a umožnit hokejistům dobrovolný trénink. V rámci druhé fáze návratu k obnovení ligy může tréninkové skupiny na ledě i mimo něj tvořit maximálně šest hráčů.

"Vím, že kluci v Česku už chodí na led, protože tady je to povolené. Ve Švédsku se to ani nezavřelo, takže tam v tom měli výhodu," podotkl Hertl. O tom, jak jsou na tom jeho spoluhráči v Americe, neví. "Ani jsem se o tom s nimi nebavil, jelikož náš tým ani nepůjde do play-off. Kluci spíš čekají, až se řekne, kdy začne další sezona," popsal zvláštní situaci český střelec.

Co přinese restart NHL? Poslechněte si Hokej fokus podcast:

Přerušená sezona by se mohla dohrát někdy v průběhu září, ta nová by tedy mohla začít případně až v zimě. Otevírá se tak prostor pro start v extralize. I když ten by byl v případě po zranění vracejícího se Hertla vzhledem k nutnému souhlasu klubu nebo zdravotní pojistce komplikovaný.

"Nebylo by to asi od věci. Nehrát rok, to je dlouhá doba. Kdyby člověk mohl, rád by si zahrál. Už se sám těším na led, je to přes čtyři měsíce a takhle dlouho normálně bez hokeje nejsem. Ale nevím, jestli by mi to v mé situaci tým dovolil," zdůraznil zotavující se Hertl.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy