Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
inCycle 2020

Hašek přišel o rekord, nejvíce výher z Evropanů v NHL má nyní Lundqvist

Denver (USA) - Dominik Hašek už není rekordmanem v počtu vítězství mezi evropskými brankáři v historii NHL. Českou legendu předběhl na čele pořadí švédský gólman Henrik Lundqvist z New Yorku Rangers, který si na Silvestra připsal 390. výhru v kariéře. Historický zápis zaznamenal v utkání proti Coloradu (6:2), ve kterém se předvedl 25 zákroky.

Švédský brankář Henrik Lundqvist z New Yorku Rangers
zdroj: Reuters autor: Jerome Miron

"Byl pro mě velkou inspirací," řekl Lundqvist po zápase o Haškovi. "Jako malý jsem měl jeho plakáty na zdi a sledoval jeho nejlepší zákroky. Snažil jsem se napodobovat věci, které dělal na ledě on. To, jak chytal a jak přistupoval k zápasům, pro mě byla velká inspirace. Takže překonání jeho rekordu pro mě opravdu hodně znamená," dodala opora Rangers.

Nyní jednapadesátiletý Hašek, který se s NHL rozloučil v roce 2008 po šestnácti sezonách, slavil 389 výher v 735 utkáních základní části. Čtyřiatřicetiletý Lundqvist stihl jeho rekord vylepšit za 711 zápasů.

V historické tabulce jsou před ním už pouze kanadští brankáři v čele s rekordmanem Martinem Brodeurem, který si v NHL připsal 691 vítězství. Lundqvistovi patří v celkovém pořadí dvanácté místo, od první desítky ho dělí 13 vyhraných zápasů. Z aktivních gólmanů je lepší pouze floridský Roberto Luongo na šestém místě se 447 vítězstvími.

Zdroj
ČTK, nhl.com

Hlavní zprávy