Svět motorů

Frolík v ráži. Po hattricku si připsal další tři body

New York – V pondělí zaznamenal hattrick, tentokrát jedením gólem a dvěma asistencemi pomohl Michael Frolík k výhře Calgary 4:1 nad Winnipegem. Obránce Radko Gudas vstřelil vítězný gól Philadelphie, která i díky 24 zákrokům Michala Neuvirtha triumfovala 3:2 na ledě Chicaga.

Michael Frolík
zdroj: Reuters/USA Today Sports

Calgary - Winnipeg 4:1

Frolík v 6. minutě přihrál na úvodní gól zápasu Calgary s Winnipegem, ve 13. minutě svou patnáctou brankou v sezoně zvýšil na 2:0, když Ondřeje Pavelce v brance Jets překonal pohotovou dorážkou. Druhou asistenci si český útočník připsal čtyři sekundy před koncem zápasu, kdy v přesilové hře pečetil výhru Flames obránce Mark Giordano. Jen chvíli předtím se český gólman blýskl skvělým zákrokem.

Calgary vyhrálo třetí z posledních čtyř utkání, na postup do play-off už to ale stačit nebude. "Ale řekli jsme si, že chceme sezonu dobře zakončit. V každém zápase hodláme makat naplno a poctivě odehrát každé střídání. Myslím, že v poslední době se nám to dařilo a chceme v tom
pokračovat," řekl Frolík, jenž během posledních tří duelů vstřelil čtyři góly a na tři přihrál.

Chicago - Philadelphia 2:3

Flyers, kterým stále schází zraněný Jakub Voráček, vyhráli poosmé z posledních deseti zápasů a v tabulce Východní konference vystřídali Detroit na poslední příčce zaručující účast v play-off. "Snažíme se hrát jednoduše, nevymýšlet nic složitého," vysvětlil útočník Wayne Simmonds důvody posledních úspěchů. "V jednoduchosti je síla. Když prostě střílíme na branku a nepokoušíme se o nějaké zbytečné kudrlinky, většinou jsme na úspěšnější straně výsledkové tabule," dodal.

Letci to dokázali i v Chicagu, kde prohrávali 1:2, ve 34. minutě ale vyrovnal Brayden Schenn a v polovině třetí třetiny dokonal obrat Gudas, jehož nahození od modré čáry tečoval hokejkou za záda vlastního brankáře Darlinga obránce Christian Ehrhoff. U obou inkasovaných gólů byl na ledě český útočník ve službách Blackhawks Tomáš Fleischmann.

"Jen jsem se snažil dostat puk přes prvního clonícího hráče, nic víc. Naštěstí to někoho trefilo a skončilo to v brance," radoval se Gudas, který všechny tři góly v této sezoně dal v posledních šesti zápasech. "Když tvrdě makáte, puky se pak občas odrážejí tak, jak
potřebujete," dodal český bek.

Klíčovým okamžikem zápasu byla nejspíš téměř dvouminutová přesilová hra pět na tři, kterou Chicago získalo v polovině první třetiny krátce po vedoucím gólu Mariána Hossy. Blackhawks, třetí nejlepší tým ligy ve využívání přesilovek, ale jen dvakrát vystřelili na branku a potvrdili, že se poslední dobou v početní výhodě trápí. Ve třech zápasech nevyužili ani jednu ze čtrnácti a i proto prohráli už počtvrté v řadě.

Michal Neuvirth byl vyhlášen třetí hvězdou utkání, byť ve třetí třetině čelil jen čtyřem střelám. "Ale myslím, že tři z nich byly dobré gólové šance," řekl český gólman, který na rozdíl od první třetiny tentokrát zneškodnil Hossův nájezd. "Poslední minuty jsem si vyloženě užíval," dodal Neuvirth.

Vancouver - Colorado 1:3

O účast v play-off stále bojují hokejisté Colorada a díky výhře 3:1 ve Vancouveru vystřídali na osmém místě Západní konference Minnesotu.

Výsledky NHL

Buffalo - Montreal 2:3 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)

Branky: 16. Bogosian, 52. Foligno - 21. Pateryn, 40. Markov (Plekanec), 64. Byron. Střely na branku: 43:22. Diváci: 18 815. Hvězdy zápasu: 1. Scrivens, 2. Pateryn (oba Montreal), 3. Foligno (Buffalo).

Chicago - Philadelphia 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Branky: 9. Hossa, 25. Toews - 19. White, 34. Schenn, 50. Gudas. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celý zápas, z 26 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 92,3 procenta. Střely na branku: 26:29. Diváci: 22 113. Hvězdy zápasu: 1. Giroux, 2. Schenn, 3. Neuvirth (všichni Philadelphia).

Anaheim - NY Rangers 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Branky: 15. McGinn - 24. a 54. Klein. Střely na branku: 23:23. Diváci: 15 400. Hvězdy zápasu: 1. Klein (Rangers), 2. Manson, 3. McGinn (oba Anaheim).

Calgary - Winnipeg 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)

Branky: 6. Colborne (Frolík), 13. Frolík, 19. Monahan, 60. Giordano (Frolík) - 31. Stafford. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 21 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 81 procent. Střely na branku: 21:29. Diváci: 18.929. Hvězdy zápasu: 1. Frolík, 2. Backlund, 3. Ortio (všichni Calgary).

Vancouver - Colorado 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Branky: 13. H. Sedin - 14. a 41. Boedker, 46. Martinsen. Střely na branku: 29:34. Diváci: 18.426. Hvězdy zápasu: 1. Boedker, 2. MacKinnon (oba Colorado), 3. Horvat (Vancouver).

Edmonton - St. Louis 6:4 (2:1, 3:1, 1:2)

Branky: 9. a 39. Nugent-Hopkins, 28. a 60. Letestu, 14. Hall, 36. Draisaitl - 15. a 46. Backes na druhou Jaškin), 27. Schwartz, 41. Berglund. Střely na branku: 27:28. Diváci: 16 839. vězdy zápasu: 1. Nugent-Hopkins (Edmonton), 2. Backes (St. Louis), 3. McDavid Edmonton).