Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklistika ČR 2024

Francouz se do NHL už asi nevrátí, míní generální manažer Colorada

Generální manažer hokejistů Colorada Chris MacFarland připustil, že český gólman Pavel Francouz v NHL patrně už chytat nebude. V podcastu DNVR Avalanche označil návrat třiatřicetiletého vítěze Stanley Cupu z roku 2022 do elitní ligy za nepravděpodobný. Francouzovi, jehož dlouhodobě sužují zdravotní potíže, vyprší po této sezoně dvouletý kontrakt na čtyři miliony dolarů.

Pavel Francouz se Stanley Cupem
zdroj: Reuters autor: Geoff Burke

Plzeňský rodák byl v květnu na operaci s přitahovačem. V minulé sezoně nastoupil jen do 16 zápasů, do tohoto ročníku NHL nezasáhl. Sezonu předčasně ukončil už v listopadu kvůli blíže nespecifikovanému zranění ve spodní části těla. Zda souvisí s operací, neuvedl.

"Užívá si důchodu. Použil jsem to trochu s nadsázkou, tak to berte s rezervou, ale nemáme náznaky, že by posiloval, nebo že by vyhlížel návrat," uvedl v pondělí MacFarland na adresu českého brankáře, jenž chytal v NHL naposledy loni 9. dubna. "To zranění bylo nešťastné, stejně tak i jeho načasování. Aktuálně je doma a užívá si života. Tedy alespoň v to doufáme," dodal.

Šest let v NHL

Francouzova bilance v základní části NHL činí 73 zápasů. Coloradu, s nímž se poprvé dohodl na spolupráci začátkem května 2018, vychytal 44 výher. V průměru inkasoval 2,49 branky na zápas a měl úspěšnost zákroků 91,9 procenta. Čtyřikrát uhájil nulu a připsal si jednu asistenci.

V play-off zasáhl do 13 utkání a pomohl Avalanche k osmi vítězstvím. Ve vyřazovacích bojích o Stanley Cup má průměr 3,01, úspěšnost 89,9 procenta a dvakrát dochytal zápas s čistým kontem. Před dvěma lety při úspěšném tažení klubu z Denveru za Stanley Cupem měl bilanci šesti vítězství ze šesti započítaných zápasů. Ve finále Západní konference se podepsal pod všechny triumfy proti Edmontonu, který Colorado porazilo jasně 4:0 na zápasy.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články