Sokolský zpravodaj

Eliáš je při chuti, New Jersey i díky jeho trefě nevzdává boj o play-off

New York - Útočník Patrik Eliáš jednou skóroval a v duelu, který jeho New Jersey vyhrálo 3:2 nad Torontem, byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Devils díky výhře snížili ve Východní konferenci ztrátu na poslední postupové místo do play-off na pět bodů. Do konce základní části odehrají ještě deset utkání.

Patrik Eliáš
zdroj: ISIFA autor: Bruce Bennett/Getty Images

New Jersey - Toronto 3:2

Devils položili základ úspěchu v úvodních 22 minutách, v nichž si vytvořili tříbrankový náskok. U první branky asistoval Marek Židlický, další dvě vstřelilo New Jersey na začátku prostřední části v rozmezí 32 sekund. Druhý gól dal Eliáš, který dostal na útočnou modrou čáru skvělou přihrávku za obránce od Jona Merrilla a povedenou bekhendovou kličkou oklamal Jamese Reimera.

"Udělali jsme pár chyb a oni toho využili. Jednou jsme špatně střídali, podruhé jsme za sebou zapomněli Eliáše. Ale jsou to chyby, které se dají napravit. Jen se teď nahromadily a soupeř je dokázal potrestat," uvedl trenér Toronta Randy Carlyle. Jeho svěřenci drží ve Východní konferenci poslední postupovou příčku. Na tu si vedle desátého Columbusu, který v neděli prohrál na ledě New Yorku Islanders 0:2, a devátého Washingtonu dělá zálusk i jedenácté New Jersey.

Hrdinou Devils v zápase s Torontem byl obránce Merrill, který se vedle pasu na Eliáše blýskl i vítězným gólem. "Bylo to nejlepších třicet sekund mé dosavadní kariéry," usmál se dvaadvacetiletý nováček. Jaromír Jágr v utkání nebodoval, byť byl střelecky nejaktivnějším hráčem zápasu. Jeden z jeho šesti pokusů zastavila tyč.

Anaheim - Florida 6:2

Teprve třetí gól za posledních 36 utkání vstřelil Tomáš Fleischmann, ale jen mírnil porážku Floridy 2:6 v Anaheimu. Kopřivnický rodák přesně v polovině utkání snížil na 2:3, když po perfektním pasu Vincenta Trochecka skóroval do odkryté branky. Ducks ale po oddechovém čase v následujících dvou minutách dvěma slepenými góly odmítli další komplikace a ukončili sérii čtyř domácích proher.

O vítězství se zasloužilo zejména nově složené trio Teemu Selänne, Ryan Getzlaf a Corey Perry; dohromady nasbírali osm bodů za tři branky a pět asistencí. "Cítil jsem se jako pokropený živou vodou. Oba jsou velmi talentovaní, pro soupeře nebezpeční a spolupráce nám fungovala. Dobře jsme četli hru a předvídali, co každý z nás udělá. Každé střídaní jsem si užil," prohlásil autor gólu a asistence Selänne, jenž na ledě strávil téměř osmnáct minut, nejvíce v celé sezoně.

Pittsburgh - St. Louis 0:1

Jediný gól rozhodl o výhře nejlepšího týmu Západní konference St. Louis na ledě Pittsburghu, po němž se v čele soutěže bodově srovnal s Bostonem. Vyrovnaný duel rozhodl v 52. minutě David Backes, který během utkání nastupoval nejčastěji proti Sidneymu Crosbymu a Jevgeniji Malkinovi.

"Kdybych s nimi soutěžil v dovednostních disciplínách, prohraju stokrát ze sta pokusů," řekl americký útočník a dodal, že proti hvězdám soupeře nezměnil způsob hry. "Hraju do těla, tvrdě, nutím je bojovat o každý kousek ledu. Takhle hraju většinu zápasů," dodal Backes. Čtvrtou nulu v sezoně si připsal díky 33 zákrokům Brian Elliot.

Vancouver - Buffalo 4:2

Hokejisté Vancouveru se v Západní konferenci po vítězství 4:2 nad Buffalem přiblížili na tři body osmému Phoenixu. Canucks se oklepali z úvodního šoku, když už ve čtvrté minutě prohrávali 0:2, a zejména zásluhou Zacka Kassiana, jenž asistoval u všech gólů, výsledek otočili.

Detroit - Minnesota 3:4 v prodloužení

Stejné manko musela dohánět i Minnesota, která nakonec brankou Matta Moulsona zvítězila v prodloužení 4:3 na ledě Detroitu.

Výsledky NHL

NY Islanders - Columbus 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky: 14. Clutterbuck, 40. Hamonic. Střely na branku: 32:41. Diváci: 15 008.

Pittsburgh - St. Louis 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branka: 52. Backes. Střely na branku: 33:27. Diváci: 18 662.

New Jersey - Toronto 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Branky: 15. Brunner (Židlický), 22. Eliáš, 22. Merrill - 26. Bozak, 59. Kessel. Střely na branku: 24:23. Diváci: 15 238.

Chicago - Nashville 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Branky: 19. Fisher, 38. Bourque. Střely na branku: 29:17. Diváci: 21 727.

Detroit - Minnesota 3:4 v prodl. (2:0, 0:1, 1:2 - 0:1)

Branky: 14. a 19. Nyquist, 52. Tatar - 32. Pominville, 45. Coyle, 47. Parise, 63. Moulson. Střely na branku: 16:25. Diváci: 20 066.

Vancouver - Buffalo 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)

Branky: 11. Richardson, 13. Matthias, 22. Weber, 43. Booth - 2. Ennis, 4. McBain. Střely na branku: 36:18. Diváci: 18 910.

Anaheim - Florida 6:2 (1:0, 4:2, 1:0)

Branky: 12. Maroon, 21. Selänne, 25. Silfverberg, 31. Palmieri, 32. Perry, 47. Getzlaf - 28. Hayes, 30. Fleischmann. Střely na branku: 40:30. Diváci: 17 281.