MS smíšených dvojic 2024 Švédsko

Dvě Hronkovy asistence Detroitu k vítězství nepomohly, Vejmelka vychytal výhru Arizony

Dvě asistence Filipa Hronka a jedna nahrávka Jakuba Vrány nepomohly odvrátit prohru Detroitu 2:5 v Ottawě. Brankář Karel Vejmelka devětadvaceti zásahy přispěl k výhře Arizony 3:2 v prodloužení na ledě Chicaga. Zápas s Minnesotou nevyšel Vítkovi Vaněčkovi, jenž inkasoval čtyři góly z osmnácti střel a neodvrátil prohru 1:5.

Utkání Detroit - Ottawa
zdroj: USA Today Sports autor: Rick Osentoski

Vrána s Hronkem u první branky zápasu Red Wings proti Senators pomohli udržet puk v útočném pásmu, první jmenovaný ho postrčil k Michaelu Rasmussenovi a ten otevřel skóre duelu.

Senators třemi brankami otočili vývoj zápasu, hostující Detroit se ale v 53. minutě dokázal dostat na dostřel.

Hronek zavezl puk do útočného pásma, našel rozjetého Dylana Larkina a ten bekhendovým blafákem snížil na 2:3.

Závěrečný risk bez brankáře ale Red Wings nevyšel a dostali dva góly. Jedním z nich Josh Norris zkompletoval první hattrick v kariéře a zároveň dovršil hranici třiceti branek v sezoně.

Povedlo se mu to jako prvnímu hráči Senators od sezony 2011/12, kdy přes třicet gólů nastříleli Milan Michálek a Jason Spezza.

"Jeho výkony v poslední době jsou působivé. Kdykoli se dostane k puku, má šanci vstřelit gól, je opravdu radost ho sledovat," řekl kapitán kanadského týmu Brady Tkachuk, který v zápase nahrál na dva góly.

Arizona po nevydařeném zápase s Anaheimem rozdělila českou brankářskou dvojici, Josefa Kořenáře poslala zpět na farmu, do prvního týmu naopak povolala Ivana Prosvětova.

Ruský brankář kryl záda Vejmelkovi, který na chicagském ledě odčinil nepovedený výkon ze zápasu s Ducks, ve kterém nevydržel v brance Coyotes ani deset minut.

Arizona i díky příspěvku českého gólmana vyhrála druhý z posledních tří duelů, Chicago naopak na vítězství čeká již pět zápasů.

Rozhodující gól padl patnáct sekund před koncem prodloužení, kdy s přispěním teče jednoho z bránících hráčů rozhodl o výhře Coyotes Shayne Gostisbehere.

"Odehráli jsme opravdu povedený zápas. Snažili jsme se být kompaktní a myslím, že se nám to docela dařilo. Naše ofenzivní výpady bohužel několikrát skvěle zlikvidoval výborný brankář. V rozhodující situaci jsem měl docela štěstí, snažil jsem se přihrát, ale puk se od brusle jednoho z obránců odrazil za čáru," řekl Gostisbehere.

Vaněček inkasoval dvě branky z prvních dvou střel a Capitals po necelých dvou minutách museli dohánět dvougólové manko.

Wild ve zbytku zápasu překonali českého brankáře ještě dvakrát a poslední gól dali do prázdné branky. Dvakrát skóroval Joel Eriksson Ek. Vaněček zakončil zápas s úspěšností zásahů nedosahující ani 78 procent.

Útočník Edmontonu Leon Draisaitl v duelu s Anaheimem padesátým gólem v ročníku pomohl Oilers k výhře 6:1. Německý hráč přidal i 51. asistenci a jako druhý hokejista v sezoně překonal stobodovou hranici.

Lídrem produktivity je jeho spoluhráč Connor McDavid (40+65), který proti Ducks zaznamenal branku a dvě nahrávky a prodloužil bodovou sérii na třináct zápasů.

Prosadil se také třetí nejproduktivnější hráč NHL Jonathan Huberdeau, jenž vstřelil gól na ledě Buffala a pomohl Floridě k výhře 5:3.

Osmadvacetiletý Kanaďan ziskem 97. bodu (24+73) v sezoně překonal klubový rekord Aleksandera Barkova z ročníku 2018/19. Panthers vyhráli čtvrtý zápas v řadě a jako první tým v soutěži si zajistili postup do play-off.

Hokejisté New York Rangers doma proti Philadelphii třemi góly ve třetí třetině smazali tříbrankové manko, na obrat ale nedosáhli.

Po bezgólovém prodloužení se šlo do nájezdů, které ve čtvrté sérii rozhodl jediný úspěšný střelec Kevin Hayes. Filip Chytil mohl udržet Rangers ve hře, ale s forhendovou kličkou neuspěl.

Výsledky nedělních zápasů NHL:

Buffalo - Florida 3:5 (1:0, 0:3, 2:2)
Branky: 18. Okposo, 49. Skinner, 51. Tage Thompson - 38. a 41. Duclair, 27. Huberdeau, 36. Lundell, 59. Weegar. Střely na branku: 29:40. Diváci: 11 787. Hvězdy zápasu: 1. Huberdeau, 2. Duclair (oba Florida), 3. Okposo (Buffalo).

Ottawa - Detroit 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Branky: 23., 35. a 59. Norris, 19. Zub, 60. Zajcev - 8. Rasmussen (Vrána, Hronek), 53. Larkin (Hronek). Střely na branku: 36:32. Diváci: 16 402. Hvězdy zápasu: 1. Norris, 2. Joseph, 3. B. Tkachuk (všichni Ottawa).

New Jersey - NY Islanders 3.4 (0:2, 1:1, 2:1)
Branky: 36. J. Boqvist, 46. Tatar, 59. N. Hischier - 12., 14. a 35. Pageau, 55. Palmieri. Střely na branku: 30:29. Diváci: 14 620. Hvězdy zápasu: 1. Pageau, 2. Palmieri, 3. Pelech (všichni NY Islanders).

Vancouver - Vegas 2:3 v prodloužení (0:2, 0:0, 2:0 - 0:1)
Branky: 42. J. T. Miller, 50. Horvat - 7. Pietrangelo, 13. Marchessault, 63. Theodore. Střely na branku: 28:30. Diváci: 18 969. Hvězdy zápasu: 1. Horvat (Vancouver), 2. Marchessault, 3. Theodore (oba Vegas).

Seattle - Dallas 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)
Branky: 4. McCann, 45. Donato, 58. Gourde, 60. Kuhlman - 55. J. Klingberg. Střely na branku: 29:30. Diváci: 17 151. Hvězdy zápasu: 1. Driedger, 2. Donato, 3. McCann (všichni Seattle).

NY Rangers - Philadelphia 3:4 po nájezdech (0:2, 0:0, 3:1 - 0:0)
Branky: 42. Panarin, 56. Zibanejad, 56. Copp - 6. York, 7. Tippett, 41. Farabee, rozh. náj. K. Hayes. Střely na branku: 46:26. Diváci: 16 005. Hvězdy zápasu: 1. M. Jones (Philadelphia), 2. Panarin (NY Rangers), 3. Tippett (Philadelphia).

Washington - Minnesota 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)
Branky: 51. Hathaway - 1. a 34. J. Eriksson Ek, 2. Jost, 41. M. Foligno, 58. Deslauriers. Střely na branku: 26:19. Brankář Vaněček odchytal za Washington 59 minut a 2 vteřiny, inkasoval čtyři branky z 18 střel a úspěšnost zákroků měl 77,8 procenta. Diváci: 18 573. Hvězdy zápasu: 1. Eriksson Ek, 2. Talbot, 3. Greenway (všichni Minnesota).

Anaheim - Edmonton 1:6 (0:3, 0:1, 1:2)
Branky: 44. Aston-Reese - 5. Barrie, 9. McDavid, 16. Nugent-Hopkins, 25. Puljujärvi, 53. Kulak, 57. Draisaitl. Střely na branku: 32:46. Diváci: 13 689. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Barrie, 3. Kulak (všichni Edmonton).

Chicago - Arizona 2:3 v prodloužení (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 2. D. Strome, 46. P. Kane - 27. Carcone, 31. T. Boyd, 65. Gostisbehere. Střely na branku: 31:35. Brankář Vejmelka odchytal za Arizonu celý zápas, inkasoval dvě branky z 31 střel a úspěšnost zákroků měl 93,5 procenta. Diváci: 19 869. Hvězdy zápasu: 1. Gostisbehere, 2. Corcone, 3. Boyd (všichni Arizona).