Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Rusko

Dohrání NHL zase blíž? Hráčská asociace schválila play-off s 24 týmy

Výkonný výbor hráčské asociace souhlasil s tím, aby se přerušená sezona NHL dohrála systémem play-off s 24 týmy. O dalších podmínkách restartu zámořské hokejové soutěže se ale  bude ještě jednat. Jasno zatím není mimo jiné o dějištích zápasů a herním formátu.

David Pastrňák z Bostonu v utkání NHL
zdroj: ZUMA autor: Anthony Nesmith

Koronavirová pandemie přerušila ligu 12. března, kdy klubům zbývalo absolvovat 11 až 14 zápasů základní části.

Ta by se už podle návrhu nedohrávala a šlo by se rovnou do play-off na základě aktuálního bodového průměru. Místo obvyklých 16 týmů by se ve vyřazovací části mělo představit 24 mužstev.

Návrh na dokončení sezony počítá s tím, že nejlepší čtyři týmy z každé konference by měly na úvod play-off volno. Zbylých 16 klubů by absolvovalo předkolo na tři vítězné zápasy.

Nejlepší čtyři týmy Východu (Boston, Tampa, Washington, Philadelphia) a Západu (St. Louis, Colorado, Vegas, Dallas) by mezitím hrály dva turnaje o nasazení v prvním kole. Zatímco předkolo by se hrálo na tři vítězné zápasy, dál by se pokračovalo klasicky sériemi na čtyři výhry.

Dalším krokem by nyní mělo být sestavení zdravotních a bezpečnostních opatření, za kterých by se liga bez diváků hrála.

Pokračuje také hledání vhodných míst, kde se mohou zápasy za specifických podmínek konat. Nejčastěji se mluví o Las Vegas díky množství hotelů, kde by se týmy mohly ubytovat. Dalšími zmiňovanými kandidáty jsou Columbus, Nashville, Raleigh, St. Paul a Edmonton.

Podle zástupce komisionáře NHL Billa Dalyho má vedení ligy připravený plán, ale v současnosti jej nechce zveřejňovat, protože je to předčasné. NHL je připravena protáhnout sezonu do září a odložit start nového ročníku až na leden nebo na dobu, kdy už budou moci fanoušci alespoň v nějakém počtu na stadiony.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy