Chytil se prohnal kolem Pastrňáka a zavěsil opět "pod víko", skórovali i Simon s Faksou

Na gólová sóla po pravé straně až před branku by si mohl Filip Chytil udělat patent. Útočník New Yorku Rangers zopakoval úchvatný kousek také proti Bostonu a při povedené akci si poradil i s bránícím Davidem Pastrňákem z Bruins. Také díky této brance zvítězili Jezdci 3:2. Prosadil se také Dominik Simon z Pittsburghu, Penguins ale nestačili na Vegas a prohráli 3:7. Naopak trefa Radka Faksy přispěla k triumfu Dallasu nad Winnipegem 4:2.

Filip Chytil z NY Rangers střílí gól do sítě Bostonu
zdroj: ČTK/AP autor: Mary Schwalm

Gólman David Rittich kryl v Edmontonu 22 střel a dovedl Calgary k výhře 5:2. U rozdílové branky asistoval Michael Frolík. Ve vzájemném duelu si připsali po jedné přihrávce Radim Šimek a Ondřej Palát, který se radoval s Tampou Bay z výhry 6:3 nad San Jose. Philadelphia uspěla i s přispěním asistence Jakuba Voráčka 5:2 v Montrealu.

Rangers vyhráli na ledě Bostonu i díky Chytilovi

Gól, kterým Chytil vyrovnal na 1:1, byl velmi podobný tomu z minulého utkání. Devatenáctiletý český útočník nabral na pravé straně rychlost, objel Pastrňáka, poté se natlačil před obránce a střelou do horního rohu překonal Tuukku Raska. Celá akce však měla nepříjemnou dohru: obránce Bostonu Charlie McAvoy se s Chytilem srazil hned po jeho zakončení a český hokejista při nekontrolovaném pádu poslal Raska k ledu.

Podívejte se na další gólové sólo Chytila:

Finský gólman po kolizi, při níž ho Chytil zasáhl do hlavy, zůstal chvíli ležet a z utkání odstoupil. "Vypadalo to hrozivě," reagoval McAvoy. "Vyvíjelo se to na situaci dva na jednoho, chtěl jsem zabránit přihrávce, ale on vletěl před branku. Ani nemám pocit, že bych ho nějak zasáhl. Bylo to nešťastné," doplnil. Podle kouče Bostonu Bruce Cassidyho je Rask otřesený a podstoupí vyšetření.

Pastrňák se blýskl hezkou křížnou přihrávkou, po které zakončoval Brad Marchand do odkryté branky a vyrovnal na 2:2. Nerozhodný stav zlomil v 50. minutě druhým gólem v zápase Mika Zibanejad. Umožnil tím Henriku Lundqvistovi, aby se posunul v počtu vychytaných výher v historickém pořadí na šesté místo před Terryho Sawchuka. Švédský gólman jich má na kontě 446.

"Není to něco, nad čím byste na začátku kariéry přemýšleli. Až když se dostanete mezi nejlepších deset, tak je to pravděpodobně poprvé, co se na tabulku podíváte. A je tam mnoho gólmanů, kteří pro mě hodně znamenali, když jsem vyrůstal. Inspirovali mě. Jsem pyšný, že můžu být mezi nimi," řekl Lundvist.

Dallas přerušil sérii porážek, jednou se trefil Faksa

Faksa se prosadil z přečíslení tři na dva. Protiútok vedl Polák, který svému krajanovi přenechal puk zpětnou přihrávkou, a Faksa se trefil z levého kruhu přesně do horního rohu vzdálenější tyče. Český útočník zvyšoval ve 34. minutě na 3:0.

Dallas prohrál předchozí čtyři zápasy a jeho trenéru Jimu Montgomerymu vyšel tah, že zamíchal se složením formací. K Faksovi zařadil kapitána Jamieho Benna a jejich útok, který doplňoval Blake Comeau, vstřelil dvě branky. "Dřeli jsme a hráli jednoduše. Nic speciálního," řekl Benn.

Vegas Golden Knights deklasovali Pittsburgh, Simon skóroval

Pittsburgh smazal v úvodu druhé třetiny dvoubrankovou ztrátu. Už po šestnácti sekundách dal kontaktní gól Simon, který hezkou kombinaci zakončoval do zcela odkryté branky. Český útočník je v novém roce produktivní, zaznamenal sedm bodů (3+4) v devíti zápasech. Vzápětí vyrovnal Sidney Crosby, ale hráči Vegas ještě v prostřední části opět odskočili na rozdíl dvou branek a vedení už nepustili. Hattrick dal Jonathan Marchessault.

Calgary má další výhru, pod kterou se podepsal brankář Rittich

Rittich inkasoval oba góly v rozmezí 40. až 45. minuty, kterými Edmonton snížil na 2:3. Nejdříve ho překonal zblízka Ryan Nugent-Hopkins a při druhé brance nestačil na teč Milana Lucice. Calgary ale v 55. a 57. minutě upravilo na konečných 5:2 a v tabulce Západní konference zvýšilo náskok na pět bodů před Winnipegem.

Colorado deklasovalo Los Angeles 7:1. Domácí vyrovnali klubový rekord v počtu vstřelených branek za třetinu, když v prostřední části odskočili šesti góly na 7:0. Kanonádu řídil dvěma trefami Mikko Rantanen, který ale do třetí třetiny kvůli zranění nenastoupil. Trenér Avalanche Jared Bednar očekává, že by druhý nejproduktivnější hráč soutěže měl příště nastoupit.

Ondřej Kaše chyběl v sestavě Anaheimu, který ho před utkáním v New Jersey umístil na listinu zraněných hráčů. Kalifornský klub i bez českého hokejisty vyhrál na ledě soupeře 3:2.

Výsledky NHL:

New Jersey - Anaheim 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
Branky: 7. Marcus Johansson, 60. Bratt - 10. Sprong, 11. Terry, 46. D. Grant. Střely na branku: 31:14. Diváci: 15 231. Hvězdy zápasu: 1. Gibson, 2. Sprong (oba Anaheim), 3. Marcus Johansson (New Jersey).

Colorado - Los Angeles 7:1 (1:0, 6:0, 0:1)
Branky: 28. a 35. Rantanen, 10. Söderberg, 21. Landeskog, 23. Barrie, 29. Dries, 36. Wilson - 48. Kovalčuk. Střely na branku: 40:31. Diváci: 18 043. Hvězdy zápasu: 1. Barrie, 2. Söderberg, 3. Calvert (všichni Colorado).

Boston - NY Rangers 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky: 18. Heinen, 44. Marchand (Pastrňák) - 26. a 50. Zibanejad, 19. Chytil. Střely na branku: 28:20. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad (NY Rangers), 2. Heinen (Boston), 3. Zuccarello (NY Rangers).

Montreal - Philadelphia 2:5 (0:0, 0:2, 2:3)
Branky: 48. Domi, 56. Kulak - 48. a 50. Patrick (na druhou Voráček), 38. Konecny, 39. J. Van Riemsdyk, 60. Raffl. Střely na branku: 35:24. Diváci: 21 302. Hvězdy zápasu: 1. Patrick, 2. Konecny, 3. Hart (všichni Philadelphia).

Tampa Bay - San Jose 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
Branky: 46. a 55. Stamkos, 4. Joseph, 18. Killorn, 28. Gourde (Palát), 33. Hedman - 20. a 21. E. Kane (na druhou Šimek), 60. Sörensen. Střely na branku: 26:38. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Stamkos, 2. Joseph, 3. Hedman (všichni Tampa Bay).

St. Louis - Ottawa 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 8. Tarasenko, 38. Dunn, 53. Gunnarsson - 5. N. Paul, 42. Pääjärvi. Střely na branku: 38:30. Diváci: 17 690. Hvězdy zápasu: 1. Gunnarsson, 2. R. O'Reilly, 3. Tarasenko (všichni St. Louis).

Dallas - Winnipeg 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Branky: 8. B. Ritchie, 21. Comeau, 34. Faksa (Polák), 59. Seguin - 44. Lemieux, 44. Connor. Střely na branku: 39:29. Diváci: 18 532. Hvězdy zápasu: 1. Comeau (Dallas), 2. Connor (Winnipeg), 3. B. Ritchie (Dallas).

Nashville - Florida 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)
Branky: 43. Bonino, 44. Watson - 5. Ekblad, 14. Vatrano, 23. Trocheck, 52. McCann. Střely na branku: 39:30. Diváci: 17 716. Hvězdy zápasu: 1. Ekblad, 2. Trocheck (oba Florida), 3. Watson (Nashville).

Minnesota - Columbus 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky: 17. Greenway, 18. Parise - 24. Panarin. Střely na branku: 31:20. Diváci: 19 054. Hvězdy zápasu: 1. Parise, 2. Greenway, 3. Dubnyk (všichni Minnesota).

Edmonton - Calgary 2:5 (0:0, 1:3, 1:2)
Branky: 40. Nugent-Hopkins, 45. Lucic - 21. J. Gaudreau, 28. Giordano, 36. Kylington (Frolík), 55. Backlund, 57. Monahan. Střely na branku: 24:34. David Rittich odchytal za Calgary celé utkání, inkasoval dvě branky z 24 střel a úspěšnost zásahů měl 91,67 procenta. Diváci: 18 347. Hvězdy zápasu: 1. Backlund (Calgary), 2. Puljujärvi (Edmonton), 3. Giordano (Calgary).

Vegas - Pittsburgh 7:3 (3:1, 2:2, 2:0)
Branky: 33., 37. a 60. Marchessault, 7. Theodore, 16. Pacioretty, 17. O. Lindberg, 54. W. Karlsson - 4. Kessel, 21. Simon, 26. Crosby. Střely na branku: 35:37. Diváci: 18 511. Hvězdy zápasu: 1. Marchessault, 2. W. Karlsson, 3. Fleury (všichni Vegas).