Detroit - Český hokejový brankář Petr Mrázek z Detroitu se v noci na pátek středoevropského času na ledě St. Louis dočká premiéry v NHL. Kouč Mike Babcock se rozhodl dát pauzu Jimmymu Howardovi, který v této sezoně zatím odchytal všech devět utkání Red Wings.
Brankář Mrázek bude v noci poprvé chytat za Detroit
Mrázek, jenž za týden oslaví dvacáté narozeniny, se po loňském startu na "bronzovém" mistrovství světa ve Švédsku a Finsku může těšit na další velký okamžik své kariéry. "Strašně moc se těším. Nečekal jsem, že se to povede tak rychle, ale nemůžu se dočkat dnešního večera. Budu se snažit udělat, co umím, abych pochytal všechny puky. Užiju si každou minutu na ledě," citoval Mrázka server nhl.com.
Detroit jej povolal v neděli z farmy v Grand Rapids, kam se naopak přesunul Tom McCollum. Ten předtím kryl záda Howardovi, protože Red Wings mají na marodce Jonase Gustavssona (třísla) a Joeya MacDonalda (záda). "Nemyslíme si, že by Howard mohl odchytat všech 48 zápasů, je lepší, aby si jeden zápas odpočinul. Potřebuje hlavně psychický odpočinek," uvedl Babcock.
Dařilo se mu v AHL
Mrázek byl v nižší zámořské AHL vyhlášen nejlepším hráčem uplynulého týdne. Nejlepší gólman loňského MS hráčů do 20 let má v AHL z 25 utkání na kontě 16 výher. Drží si průměr 2,26 obdržené branky na zápas a úspěšnost zákroků 91,6 procenta. Detroit jej draftoval v roce 2010 v pátém kole jako 141. hráče v pořadí.
Babcock je na jeho představení zvědavý, protože Mrázek je podle něj vítězný typ. "Zdá se, že ho nic nerozhází. A prostě vyhrává. Grand Rapids měli pět porážek, než přišel, on pak všechno změnil," prohlásil kouč Detroitu.
Mrázek přišel po třech letech strávených v juniorské OHL v celku Ottawa 67's na farmu a nejdříve na tři zápasy zamířil ještě o kategorii níže od ECHL do Toleda.
Související články
Detroit povolal z farmy Mrázka, má šanci na debut v NHL
4. 2. 2013
Jágr zařídil v prodloužení výhru Dallasu a dostihl Robitaillea
7. 2. 2013
Erat i Eliáš dovedli své týmy k výhrám
6. 2. 2013
Detroit povolal z farmy Mrázka, má šanci na debut v NHL
4. 2. 2013
Vokoun inkasoval kuriózní gól, ale Pittsburgh dovedl k výhře
3. 2. 2013
Plekancovi se dařilo, naopak Jágrův Dallas se trápil
3. 2. 2013
Jágr rozhodl v nájezdech o výhře Dallasu, Pavelec musel střídat
2. 2. 2013